Skocz do zawartości

Mało basu poradźcie co zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i na car audio sie nie znam kupiłem do mojego autka radio sony za 500zł o mocy 4x 55W głosniki na tył sony odseparowane o mocy 320W szczytowa 75W RMS a na przod hertzy odseparowane o mocy 160W 80W RMS i problem polega na tym ze mam malo basu dopiero jak podgłosnie to zaczyna go fajnie słychac ale twitery juz tak daja po uszach ze glowa boli co z tym zrobic dodac jakis wzmacniacz bo slyszałem od znajomego ze te głosniki sa za mocne na to radio? Jak tak to jaki wzmacniacz kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu juz mam to ustawione i malo daje:) bas jest fajny jak dam glowe na doł blizej glosnikow a jak siedze normalnie to zanika wiem sadze ze musze zakupic jakis wzmacniacz 4 kanalowy po 100w rms zeby to zaczelo fajnie grac przydalo by sie tez wygluszyc drzwi itp ale na to juz nie mam czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:) Co to za auto? Jaki masz budżet? Przed kupnem wzmacniacza polecam wygłuszyć furtki, nikt nie każe robić na beton ale zapewne masz jakieś duże otwory technologiczne w drzwiach, a to jest główną przyczyną niedostatku basu. Zaślep otwory najlepiej jakąś blachą (najlepiej alu 1.5-2mm ale stal też może być) o ile to możliwe. oklej całość (blachy i otwory gdzie nie będzie dało się ich założyć) matami butylowymi. Ceny nie są aż tek duże, a efekty mogą zadziwić. A po takim Przygotowaniu masz podstawę za sobą. Potem możesz się zastanawiać nad zakupem wzmacniacza. (sam wzmacniacz niewiele da)

 

Co i jak wykonać znajdziesz na forum i w liście powitalnym. Masz wieczór wolny, spędź go na lekturze, dobrze Cię nakieruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko to lanos i mysle nad wymiana za jakis czas wiec dlatego nie chce sie za bardzo z tym bawic tylko chce troche wiecej basu bo te twiterki daja po uszach a basowki malo co bo sa za mocne na samo radyjko wiec mysle tylko o tym wzmacniaczu bo jak bede autko sprzedawal to mge to wtedy przeniesc do innego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No basik jest fajny jak autko stoi i dam glowe nisko wtedy jest super taki by mogl byc ale jak trzymam normalnie głowe to sie calkowicie traci chyba ze dam głosno to wtedy go czuc ale to nie to a jak jade to juz w ogole sie traci basik czyli co jedynie pozostaje oklejenie ta mata opalarka i bede zadowolony polepszy to cos? Bo jak tak to duzo nie kosztuje moge zainwestowac:) pracy chyba duzo nie ma oklejic potem opalarka wyciac dziurki na klamki itp i gotowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...