Skocz do zawartości

Moje Car Audio w Golfie III GTI


piotrTSBD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

piotrTSBD, Kolego masz model CV 10.4 bo masz 2 sztuki w mostku, a orek jest w mostku stabilny w 4 ohm(chyba ze ktos postanowił go potestowac w 2 ohm) i zdecydowanie ten Twoj Orion jest za słaby do tych przetworników. Pytałem Cie jaka ma konkretnie moc , ale po sprawdzeniu tego ewidentnie utwierdziło mnie to w przekoaniu ze nie jestem jednak głuchy i wzmak jest zdecydowanie za słaby. Zasil te CV czyms porzadnym i Twój podpis "Cerwin Vegaw wymiata" stanie sie realny :/

 

I tak jak mowilem, niczym sie nie przejmuj... Masz suby z potencjałem i to wykorzystaj w 100%, pozniej pomyslisz nad przodem. Kazdy uczy sie na "błedach", czyichs albo swoich :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wykorzystał tego Orionka do napędzenia przodu. Tego obecnego wzmaka sprzedać !

Łukasz, nie trzeba było być "głuchym", wystarczyło podejść do bagażnika i zobaczyć co się działo z membraną :(

Zresztą nasz embrionik - balcer :hyhy:, zauważył to samo jak zobaczył te V-Maxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruby1986, hehe, nie trzeba być trzeźwym, żeby usłyszeć strzelające suby ;P

 

Moim zdaniem kolega piotrTSBD powinien spróbować zareklamować sposób montau, bo jak dla mnie jest niezgodny z normami CA, tym bardziej, że z tego co kojarzę było to montowane przez kogoś kto wie co i jak. Podwójny zestaw w drzwiach gra bez żadnej komory. Suby, nie byle jakie walą karkasem jak cholera. Jakby ktoś z nas znał się na Pionnerach to możnaby w radyjku doszukać się winy, zła regulacja EQ, podbicia itp, ale napewno nie całkowitej, wzmak ewidentnie jest za słaby.

 

Mam nadzieje, że kolego weźmie tą konstruktywną krytykę z honorem i spróbuje uratować Vegi :zdegustowany:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerwin Vega V Max 10.4 i Oriona 8002 który jest przykręcony do połowy jak grał
A przy tym ustawieniu juz nad subami nie miał wystarczajacej kontroli... To ze "odkrecisz go na maxa" nie poprawi niczego poza tym ze wniesie napewno mase zniekształcen...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrTSBD, Trzeba je kolego dobrze zasilić,jak dobrze kojarzę to 1 szt tej vegi ma 600rms,1200rms 2 szt a wzmak pompuje w nie tylko 800rms wiec nie ma prawa to dobrze niestety zagrać.Ja na Twoim miejscu bym szukał wzmaka stabilnego do 1 ohma ok 1,5kW mocy spiął vegi w 1 ohm i wtedy było by miodzio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrTSBD, Trzeba je kolego dobrze zasilić,jak dobrze kojarzę to 1 szt tej vegi ma 600rms,1200rms 2 szt a wzmak pompuje w nie tylko 800rms wiec nie ma prawa to dobrze niestety zagrać.Ja na Twoim miejscu bym szukał wzmaka stabilnego do 1 ohma ok 1,5kW mocy spiął vegi w 1 ohm i wtedy było by miodzio.

 

A jakiego wzmaka proponował byś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawaliłeś sprawę, że nie odezwałeś się na spocie, podłączyłoby się suba do omegi, mocy może niewiele więcej, ale myślę, że zagrałoby to lepiej

 

Tak w ogóle to jak masz połączone głośniki? Masz głośniki dwucewkowe i opcje połączenia są 2, albo łączysz cewki w głośnikach równolegle i same głośniki szeregowo, albo łączysz cewki szeregowo, a głośniki równolegle. Druga opcja jest lepszym rozwiązaniem, sprawdź czy przypadkiem nie masz podłączonego suba jak w pierwszej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak podłączenie mam takie wszystko do kupy plus z minusem i wychodzi jeden kabel który mostkuje przy wzmaku jak widzieliście.

A możesz jakoś jaśniej napisać, bo z tej wypowiedzi to nic nie wynika.

 

Wykręć jeden głośnik i sprawdź jak masz je połączone, czy cewki w danym głośniku są połączone szeregowo i dopiero głośniki równolegle, czy przypadkiem od + jednego głośnika wychodzi jeden przewód, a od minusa drugiego głośnika wychodzi drugi przewód.

 

 

Jak nie wiesz jak to sprawdzić, to wykręć jeden głośnik i zgadaj się z kamilem, żeby rzucił okiem na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak z jednego głośnika wychodzą dwa plusy i dwa minusy czyli razem 4 przewody i są one skręcone razem plus do plusa i minus do minusa tak samo jest z drugim głośnikiem sumując wszystkie 4 plusy są skręcone w jeden plus i wszystkie 4 minusy są skręcone w jeden minus dlatego na końcu przy skrzyni wychodzi mi tylko jeden kabel +- czyli z 8 przewodów wychodzą dwa przewody wszystkie plusy w jeden plus i wszystkie minusy w jeden minus jaśniej nie mogę. Z góry dziękuje za zainteresowanie i pomoc. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem(a zrozumiałem to tak, że i cewki, i głośniki są spięte równolegle) to wzmak jest katowany 1ohm. :)

 

Moj propozycja, wyciągnij głośniki i podłącz je następująco:

- + z jednej cewki głośnika podłącz przewodem z minusem drugiej cewki(tego samego głośnika), zostaną Ci 2 styki + i -, je podłącz do gniazda

- analogicznie zrób z drugim głośnikiem

 

Obrazowo ma to wyglądać tak:

http://www.rockfordfosgate.com/rftech/woofer_wizard/2_4ohmDVC_4ohm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jedno jest pewnoe... Orion potrafi sie zebrac nawet w 1 ohm... Tylko sadze ze ktos kto to tak spiał liczył na to ze mocy przybedzie a najprawdopodobniej zamiast poprawic pogorszył sytuacje spinajac wszystko w 1ohm. Sprawdz czy przypadkiem mimo wszystko w 4 ohm te 2 głosniki nie zagraja jednak lepiej, bardziej twardo i z wiekszym wykopem na tym orku, mimo ewidentnego braku mocy... Byc moze własnie to ze jest to spiete w 1 ohm powoduje tak ewidentny brak kontroli nad głosnikami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne brakuje prądu, jeśli rzeczywiście tak są one spięte.

No są braki prądu.

 

Bardzo chłopaki dziękuję za rady wszystko wprowadzę w życie zacząłem od radyjka dzisiaj je już odebrałem jednak mieliście racje coś się po przetapiało bo poprawiał coś i wymieniał jakieś FUSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A czym kolego polerowałeś oriona ??? Bo muszę też swojego przeglancować trochę.

Kupiłem pastę do aluminium ale pierw wodnym papierem matowanko

A to link do pasty którą polerowałem

http://www.allegro.pl/item1079529460_aluminium_polish_pasta_polerska_do_aluminium_75ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej masz tego Pioneera?

Pytam bo ja też go mam i myślę o zmianie. Z wyposażenia, możliwości ustawień jestem zadowolony. Również z tego jak gra. Zastanawiam się tylko czy jakbym wsadził coś innego to ile zyskałbym na jakości. Pioneery ogólnie nie grzeszą brzmieniem. Sam osobiście nie mam odniesienia do innych jednostek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja mam go już prawie dwa lata i nic nie walnęło a radio jest eksploatowane mocno. Rocznie robię 50-60tyś km. Tylko że je słucham mało CD, mam podłączony pod niego 2,5 cala dysk przenośny WD Passport w schowku na rękawiczki i cała muza łupie w mp3. Czasem iPod. Pod AUX1 przez minijack leci audio z tylnych zagłówków z monitorków DVD/divx 7cali. Ogólnie uważam że gra dobrze ale dla porównania chciałbym posłuchać jakiegoś faktycznie renomowanego odtwarzacza. Wcześniej miałem to radio w Passacie i gdy sprzedawałem auto wsadziłem fabryczne radio - to mi uzmysłowiło jaka jest ogromna różnica.

BTW przydałby się jakiś upgrejt softu ze strony Pioneera, wkurza mnie ograniczenie co do ilości folderów i plików, muszę się gimnastykować gdyż mam 70 gb muzyki na twardzielu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...