Skocz do zawartości

Malowanie felg w warunkach domowych


Kepke_23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko mam pytanko zakupiłem nowe oponki zimowe do auta i chcę przed założeniem samemu pomalować oryginalne 15" na czarny mat i tu moje pytanie znacie jakieś dobre lakiery, zmywacze itd do zrobienia tego jak najlepiej. Jest tego masa na rynku ale nigdy sam felg alu nie malowałem a chcę to zrobić jak należy żeby lakier po kilku miechach nie zszedł. Z góry dzięki za odpowiedzi

post-3759-0-98440100-1410553515_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie wiem czy znajdzie ktos czas mi omalować bo mam na to 5 dni

U nas robią to dośc szybko, dasz na flaszkę majstrowi to z dnia na dzień będzie zrobione.

Jak chcesz profi to wyślij do Michała, choć blaszaki to byle gdzie opindolić i po sprawie:

http://felgi-profil.pl/regeneracja_felg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22 druga opcja odpada żona nigdy nie obdarła felg i oby tak zostało :) znalazłem jakis warsztat u siebie w częstochowie musze przedzwonic ile za malowanie ale pewnie ze 400pln bedzie więc chciałem to sam zrobic bo zimowe nie musza wygladać nie wiadomo jak super denerwuje mnie ze z tych dekielków plastikowych co zakrywają śruby schodzi lakier i wygląda to nieciekawie dlatego chciałem prysnać na czarno wszystkie. Malowałem inne rzeczy kilka razy i wyszło ok więc myśle że felgi też dam radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Malowanie tradycyjne (na mokro) jest korzystniejsze od proszkowego dla felg aluminiowych.

dlaczego?

 

Malowanie proszkowe aluminium jest trwałe pod warunkiem zachowania odpowiedniego procesu wystudzania aluminium, większość lakierni proszkowych tego nie robi i po polimeryzacji farby wystawia je bezpośrednio do wystudzenia w temperaturze otoczenia co znacząco obniża trwałość aluminium.

Przy malowaniu tradycyjnym nie ma tego niepożądanego zjawiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowalem kilka razy za kadym razem wyszlo zadowalajaco wizualnie, oddawalem kilka kompletow felg klientów  i wychodzily pod wzgledem wytrzymalosciowy duzo lepiej.

 

Zdzieranie starego lakieru, podklad na alu, podklad pod baze, baza, klar... Kupa roboty,duzo pradu i czasu, oddaj to komus i wez zone do kina...


Nooo nie zartuj ze chcesz uzyc sprayu... Weź te babe do kina i na kolacje albo ja tam przyjade :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...