Skocz do zawartości

Radio JVC z DC-DC converter - czy poda sygnał bez niego?


gorkypl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

dorwałem radyjko JVC KD-SHX851, ale nie było przy nim konwertera DC-DC.

Czy ktoś jest w stanie stwierdzić czy jest on niezbędny do odpalenia radia jeśli nie korzystam z wewnętrznego wzmacniacza?

 

W tym momencie nie mam żadnego dźwięku na głośnikach i nie wiem czy jest to kwestia spalonej końcówki mocy (co byłoby bardzo kosztowne), czy tylko braku tego konwertera...

 

Jeszcze raz podkreślę - chodzi mi o brak sygnału na wyjściu line-out, nie o brak wzmocnionego przez radio sygnału na kostce ISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana - to radio nie zagra bez podania napięcia na przedwzmacniacz, ale zewnętrzny konwerter jest niepotrzebny - wystarczy zmostkować wejście z wyjściem (czerwone i żółte kable).

 

Przeklejam mój post z elektrody (oryginalny wątek tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2896407.html )

 

 

 

Do odwaznych swiat nalezy  :)
 
Zmostkowalem wyjscia napiecia na kostce zasilajacej konwerter z wejsciem oznaczonym na schemacie jako 'Memory'... i zagralo! 
 
Po pomierzeniu sygnalu na pinie sterujacym okazuje sie ze jest tak jak pisal slawcio88 - po przekroczeniu 26-tej kreski na skali glosnosci pojawia sie tam potencjal 5V, co prawdopodobnie powoduje ze na linii powrotnej pojawia sie wieksze napiecie zasilajace wzmacniacz. 
 
Summa summarum: 
- to radio nie zadziala bez podania napiecia na wejscie powrotne z konwertera (brak sygnalu na wszystkich wyjsciach). 
- mozna zmostkowac linie zasilajace konwerter z liniami powrotnymi (czerwone kabelki z zóltymi) i wystarcza to do uzyskania sygnalu na wyjsciach liniowych 
- prawdopodobnie (nie sprawdzalem) jest tez sygnal na kostce ISO, ale bez zewnetrzengo konwertera nie bedzie mozliwe podniesienie glosnosci ponad 26 kreske 
- czysto dywagujac, powinno sie dac zastapic oryginalny konwerter DC/DC jakims innym, dajacym na wyjsciu 12V w stanie wylaczonym i 17-18V po podaniu napiecia sterujacego. 
 

Dziekuje wszystkim za pomoc - szczególne uklony w strone slawcio88. 

 

 

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...