Skocz do zawartości

instalacja car audio


Lisek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

niedawno kupilem okazyjnie głosnik basowy, wzmacniacz i tak sie zaczelo chcialem zeby cos w koncu gralo. teraz jak bardziej sie tym zainteresowalem to widze ze wszystko nie jest takie proste i sam mam juz kilka probelmow:

 

1. przy glosnym sluchaniu podaczas jazdy kiedy uderza bas auto jakby hamuje nie wiem co to kable aku?

2. z przodu mam fabrycznie glosniki i chche zmienic na dobrego w rozsadnej cenie

 

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupilem okazyjnie głosnik basowy, wzmacniacz

marka/model ?

 

2. z przodu mam fabrycznie glosniki i chche zmienic na dobrego w rozsadnej cenie

Dla jednych rozsądna cena to

 

Poczytaj forum a znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak w tej chwili wyglada to tak:

 

1 glosnic carpower sonic 15

2 wzmacniacz carpower 1/1000d

3 kable zasilajace 25mm

4 kondensator pyle 2,4F

5 wzmacniacz hifonics zeus zs6000

6 radio alpine CDA-9886R

 

wzmacniacz carpower pod subwoofer drugi ma byc pod system przedni, kable robione profesjonalnie wszystkie styki lutowane itd tylko nie wiem czy nie za cienkie. co do samochodu to opel 2001r silnik 1,8 akumulator od lata zeszlego rou 60Ah tylko jakis chyba lipny 4max czy cos takiego. alternator i rozrusznik na bank wporzdku. a co do systemu przedniego najelpiej bylo by sie zmiesciec w 800pln chce jeszcze zrobic wygluszenie dzwi to chyba dobry pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub spięty w 1ohm pewnie do tego mocny ZS i 25mm2 kabelki. Moim skromnym zdaniem to 50mm2 by nie zawadziło.

 

To już dość wysokie moce, więc instalacja to fundament systemu.

Również dał bym nowe kable alternator-akumulator też 50mm2 nowe dobre masy od akumulatora do obudowy,silnika,alternatora itd

 

Po takich zabiegach wywalił bym kondzia i dał dodatkowy akumulator 35Ah w bagażniku :rotfl: (jakiś masz alternator ?)

Dodatkowy aku powinien załatwić temat.

 

Jeszcze się spytam czy auto hamuje Ci tak przy głośnej muzyce czy przy cichym słuchaniu ?

 

 

chce jeszcze zrobic wygluszenie dzwi to chyba dobry pomysl

Bardz bardz dobry pomysł

Zrób to matami STP a jak koszt za wysoki to taśmą soudala. Do tego dystanse z mdf-u pod głośnik, żeby solidnie siedział. I powinno być dobrze. Dobre wytłumienie drzwi kluczowa sprawa podczas gry woofera :hyhy:

 

Za 800zł pod tego wzmaka widział bym

-Morel -tempo 6

-Rockford Fosgate T162S

-DEGO SP 650

-DLS R6A

-Hertz Hsk 165

 

Dobre mocne systemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod hamuje tylko przy bardzo glosniej muzyce nie jest to moze jakies bardzo silne ale jadnak wyczuwalne. co do wzmacniacza to do suba ma byc ten carpower 1/1000d a ZS do systemu przedniego. i wlasnie nie wiem jak ma byc podlaczony ten 1/1000d tez na 1ohm czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod hamuje tylko przy bardzo glosniej muzyce nie jest to moze jakies bardzo silne ale jadnak wyczuwalne.

 

mały aku który robił by za buferek załatwił by tutaj sprawę. Jeszcze tylko przypomnę o tych kabelkach żeby wymienić gdzie napisałem to wyżej. Da to głębszy oddech całej instalacji

 

A jak masz teraz podłączonego CP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek, sonic ma dwie cewki po 2Ω tak więc nie można go spiąć w 2Ω (jest to niewykonalne) w twoim przypadku pozostaje tylko spięcie głośnika w 1Ω i odpowiednie wyregulowanie wzmacniacza

Sprawdzałeś jak zachowują się obroty silnika gdy dasz głośno na wolnych obrotach :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak na wolnych obrotach nic sie nie dzieje jedynie co mruga podswietlenie ale probowalem na 8F kondensatorze i bylo to samo jedynie podczas jazdy delikatnie hamuje.

 

a wlasnie co do tych glosnikow to myslalem o nich bo sa uzywki na allegro za 899 a koles mieszka blisko mnie podobno to jakas gorna polka czy to prawda??? czy jakas sciema? bo nowych nie widzialem a wizualnie calkiem fajnie sie prezentuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...