Skocz do zawartości

Radio samochodowe


Rekomendowane odpowiedzi

Na początek dodam, że jestem totalnym amatorem. Chciałbym tylko zasięgnąc porady. Nie oczekuje tu fajerwerków.

 

Planuje wymianę radia w swoim samochodzie
Obecnie dysponuje odtwarzaczem JVC KD-R303 (dane techniczne w linku, z istotniejszych dla mnie 4x50w i aux) i rozważam wymianę sprzętu na BLOW AVH8672 (4x 60w + pilot, aux, usb itd). Dodam jeszcze, że moje głosniki to przód Mac Audio MP 2.16, tył nie pamiętam, ale jakieś 80 watówki.
Nie jestem zadowolony z mojego grania. Głośniki trzeszczą, gdy da się głośniej. Wiem, że to wina braku mocy, ale wzmacniacz nie wchodzi w gre z powodu przede wszystkim kosztów. Czy wymiana radia da jakąś odczuwalna różnice wartą te 100 zł? Teoretycznie jest to po 10w więcej na głośnik, nowe radio (tamto jest dość stare), więc powinno być lepiej.

 

Nie wiem czy to istotne, ale samochód to opel corsa b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że pierwsze zdanie mówi samo za siebie. Gratuluje dedukcji szerloku.

A ty napisałeś, żeby nabić sobie posta?

 

Jak już sam to stwierdziłeś nie jestem tu po to, żeby sie kłócić. Po prostu chciałbym, żeby ktoś doświadczony mi coś doradził. Może ktoś zna inny (podkreślam - niedrogi i mało skomplikowany) sposób/inne radio warte uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te radia w rzeczywistości mają paręnaście wattów na kanał (jak wszystkie). Jeśli coś Ci trzeszczy, to na 90% głośniki siadają, a na 10% zajeździłeś radio. Jeśli lubisz słuchać głośniej, to nie ma zmiłuj, wzmacniacz mający rzeczywiste minimum te 25-30W na kanał, do tego z włączonym filtrem górnoprzepustowym HPF. Tą ostatnią funkcję czasami mają radia i można ją tam włączyć.

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia służy do tego, żeby ci woda z szyb nie leciała na boczki. Jako "wygłuszenie" w oplach jest do boczku odkręcana jakby skorupa z żywicy, trudno mi to określić. Tak czy siak drzwi wygłoszonych nie masz :)

 

Masz szyby elektryczne? Nawet jak nie, to może drgać stelaż podnośnika szyby. Mam ten problem w omedze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swoje strony radze za te 100'towe czy 114,50  :) kupić wzmacniacz używany. Radio - zostaw, bo i tak lepsze niż to twoja "rozwalająca" propozycja.

Jeśli wręcz Ci się nie chce w te stronę iść, to wyrzuć przód i kup coś z OEM co ma 20-30W RMS @4Ohm, bo nie zasilisz ten swój zestaw co ma 70W RMS końcówką mocy radia co dają max miedze 17 a 22W RMS (50 czy 60 to moc maxymalna). Ale to nie możesz wiedzie bo FAQu nie czytałeś :krzeslem:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...