Skocz do zawartości

Pytanie do elektryków


albert1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To wytłumacz ten problem w inny sposób racjonalnie;) Albo autor ma zaje..ego pecha, albo coś jest nagmerane w instalacji i lampki dostają dużo więcej niż nawet te 14,4v

Dlatego napisalem zeby podmienil albo do innego auta albo wzial od szwagra bo napewno cos tam nie gra.

Zwykle w5w tez sie pala???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


???

 

zacina się Tobie przycisk w klawiaturze ? Ja rozumiem pytanie też z jednym znakiem zapytania, a 3 od razu wyglądają pretensjonalnie.

 

A wracając do tematu, kupiłem kilka sztuk, takie jedne z tanich na allegro, niestety nie wytrzymują 14.5V i się przepalają.

Nie sądze też aby te osramy też wytrzymały skok napięcia, bo to w tym głównie jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


zacina się Tobie przycisk w klawiaturze ? Ja rozumiem pytanie też z jednym znakiem zapytania, a 3 od razu wyglądają pretensjonalnie.

 

A co masz problem emocjonalny??? bo ja nie.Czepiasz sie ???  :wink:


Powiem Wam tak od roku mam w aucie i na postojach i w srodku ledy i jeszcze mi sie nie przepalily.byc moze szczescie mam.

 

Kiedys jak kupilem ledy na alle ale te pierwsze to fakt przepalily sie i nie wiedzialem o co kaman,rok temu zakupilem ledy 4 diodowe czy 5 cio i mam spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T


bo ja nie.

 

Zauważyłem

 

 

 


Czepiasz sie ???

 

spasuje.


 

 


Patrz jednak ktoś na to wpadł i są z wbudowaną stabilizacją:
http://allegro.pl/po...4413539699.html

 

To dobre rozwiązanie, choć lm to koszt ok 2zł z kondensatorem, co wraz z tanią diodą da max 5zł za sztukę


 

 


albo jeśli nie masz dużo punktów oświetleniowych

 

Tu jest kłopot, bo jakbym chciał wszędzie wstawić diody to troszkę by ich wyszło.

 

samo oświetlenie wnętrza + drzwi, podłoga, itp. da z 20 diod najmniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To dobre rozwiązanie, choć lm to koszt ok 2zł z kondensatorem, co wraz z tanią diodą da max 5zł za sztukę

Owszem, kwestia tego w ilu miejscach i ile ledów masz do wstawienia;) Ja np w samym środku mam 7punktów świetlnych z czego 2 są na 3szt w5w więc nie wiem czy chciało by mi się pchać 7812 w pająkach w  tyle miejsc;) Choć z drugiej strony wydać tyle siana na żarówki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie masz po 2 punkty na każde drzwi - czerwona ostrzegawcza + pod nogi, ale można to załatwić jednym stabkiem

 

4szt są na oświetlania dywaników przód i tył, tu mogłoby być podobnie, pytanie tylko czy zasilanie idzie z jednego punktu.

 

oświetlenie górne to już 8 szt, w tym zapalane 4 przyciskami, a więc 4 lmy. pomijam podswietlane schowki w drzwiach, musiałbym przedzwonić instlację.

 

Chyba zainwestuje w ledy po ok 8-10zł i lm będą zbędne, jedynie zapobiegawczo dam w lampę, żeby mi się czasem nie przepalił, bo żeby ja zdjąć, trzeba zdjąć też zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 3 gr

1. Tania żarówka led żeby lepiej świecić ma podbijany prąd a co za tym idzie grzeje się jak diabli i przepala przy 14v (możesz trafić na dobrą serie która coś wytrzyma, ale to tylko kwestia czasu)

2. Jeżeli nie potrzebujesz nie kupuj led-ów z can-em (zazwyczaj jest to zbędny pobór)

3. Po kiego wam tam stabilizatory nie prościej rezystor większej mocy? 30-70ohm wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie wszystkie żarówki wnętrza zmienione na LEDy, ale robione przez użytkownika forum Passata. Od kilku miesięcy nic się z nimi nie dzieje, są tylko lekko ciepłe. Może rezystor jest źle dobrany? Ledy przepalają się gdy nie ograniczy się im odpowiednio prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla LED znaczenie ma nie tyle napięcie (to musi być zgodne z napięciem przewodzenia dla danego typu diody) a prąd jaki płynie przez diodę...

Tym bardziej przy LED mocy... za duży prąd i żywotność drastycznie spada, i to nie dwa czy trzy razy a znacznie więcej, polecam popatrzeć sobie w noty katalogowe LED mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo sprawdzić jak to wygląda:

12v i zapinasz amperomierz pomiar dzielisz przez ilość diod (dokładniej chipów świecących) i 20 mA to zazwyczaj totalny MAX  a najlepiej jak wychodzi po 15 mA nie świecą wtedy wcale słabiej a żywotność praktycznie maksymalna.

ale podkreślam zazwyczaj i to się nie tyczy COD-ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie Auto Audi A3 8P 2003 Rok problem mianowicie mam taki już 2x w ciągu bodajże miesiąca wymieniałem żarówki Led CAN BUS w tablicy oświetleniowej w klapie bagażnika Moje pytanie Brzmi Następująco : 

Przepalają się dlatego że kupiłem raz jedne za 5zł sztuka , drugie komplet za 20 zł przez pryzmat tego że tam zbiera się zawsze jakaś wilgoć, Zawsze woda itp. itd. i np Jedna świeci i się przepala za chwilę druga 

dzieję się do od za mocnego podawanego przypuśćmy napięcia ? czy Od wilgoci itp? gość u którego kupowałem po raz ost żarówki powiedział mi że : kupuje się całe gotowe zestawy lampek z żarówki w środku LED że one są Fabrycznie zalane klejem i są zabezpieczone przed izolacją że jak byś kupił po prostu NOWE wkłady z nowymi żarówkami a stare oryginalne audi wyciągnął ile w tym prawdy Panowie Elektrycy i co radzicie ? Kupić faktycznie takie ? czy szukać innych z Mniejszym napięciem 12v bo przypuszczam że te ledowe są robione na 24V nie na 12 i dlatego podają za duży prąd i się grzeją może się mylę ? proszę o podpowiedzi ekspertów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...