Skocz do zawartości

głośniki pod SONY XM6020


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a więc sprawa wygląda tak... powoli przymierzam się na wymiane mojego zestawu przedniego. a konkretnie samych głośników :zdziwko: wzmak zostaje SONY XM6020. Głośniki do zamiany to helixy db 6.21. zastanawiam się na co mógłbym je wymienić. rozważam zestaw u-Dimension EL Comp 6? jaka jest wasza opinia? czy warto będzie przesiąść się z helixów na el compy? macie jakieś inne propozycje? moge wydać do 400plnów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo doskładać i kupić Dego ST650 lub Rainbow SAX 265.20

zobaczymy może i doskładam :D ale narazie celuje w zestaw do 350zł(tyle mam w kieszeni) :hyhy: no i chce koniecznie żeby ten zestaw przewyższył moje helixy dark blue z których jestem zadowolony

zresztą ogólnie chciałbym kupic zestaw z którego byłbym długo zadowolony bo chciałbym się zajać zabudową tweeterów w słupki :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i chce koniecznie żeby ten zestaw przewyższył moje helixy dark blue z których jestem zadowolony

 

Więc pozostaje jeszcze doskładać, bo za tę kasę nic NOWEGO nie kupisz ,co deklasowało by DB .

 

chciałbym kupic zestaw z którego byłbym długo zadowolony

 

Pozostają więc odsłuchy osobiste, no bo chyba nie sądzisz ,że zakupu "najlepszego dla SIEBIE" zestawu można dokonać po namowach ludzi z forum. Jesteś z Warszawy ,a to duża zaleta ,bo spoty maniaków CA są tam dość częste >poczytaj bo nawet jeden będzie niedługo > http://www.audiocar.pl/forum/viewtopic.php...amp;view=newest (przejdź od razu do 13 strony ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tę kasę nic NOWEGO nie kupisz ,co deklasowało by DB

a czy przypadkiem el compy nie zagrają lepiej niż helixy? ma ktoś porównanie?

Pozostają więc odsłuchy osobiste

co do odsłuchów to owszem, jednak jakieś porady są dlamnie mile widziane, chcę bazować też na doświadczeniach forumowiczów, bo tak dużo łatwiej :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El compy w moim jakże subiektywnym odczuciu predysponują do miana takiego samego "hitu" jak DB . Jak dla mnie ten tweeter ,to nieporozumienie i gra jak ten "ukraiński Philips" za 8zł szt. . Do woferka w tej cenie nie ma się co przyczepić ,bo za tę kasę dostajemy dobrze wykonany głośnik ,który gra OK , tak jak pewnie kilka innych zestawów w tej cenie. Zwrotki nie ma co komentować ,bo kto widział ,ten wie ,a kto nie widział ......to niewiele stracił i tu znów jednak biorąc pod uwagę kasę nie można się oczywiście do tego przyczepić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sluchalem elementow i powiem ci ze mi sie podobaly jak na glosniki w tej cenie, maja bardzo ladny wokal, tweeter mi sie rownierz podobal, ja bym wlasnie powiedzial ze jest raczej spokojny, nie wrzeszczy, i razem to gra przyjemnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DB na el compy nie warto, popieram, ale roznica miedzy nimi jest, oczywiscie n a korzysc u-dim, lepiej zrob jak kolega wyzej radzi, dozbieraj na cos bardziej odbiegajacego od helixow niz elementy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady! na pewno skorzystam i zaczekam na jakąś lewizne do wypłaty pozostaje więc dołożyć... tylko w czym dalej się poruszać? na jaki zestaw wymienić helixy? no i nie wiem czy nie będę miał problemu z dobraniem głośników pod mojego sonego xm bo ma on 2x60w rms. np. propozycja kolegi gienek, np zestaw

Dego ST650
ma 90w rms

z kolei

Rainbow SAX 265.20
potrzebują 100w rms

nie będzie to za mało? chociaż prawdą jest że *nie tylko waty grają* :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jakiej muzyki sluchasz, i jaki dzwiek lubisz, cieply wokal, czy bardziej mlodziezowe dzwieki, wiecej uderzenia, wysokich, podbijasz jakies czestotliwosci w korektorze, wlaczasz loud, dbb czy tego typu opcje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no to bedzie ciezko, pb L-60C, graja dobrze basem, i gore maja fajna, wokal znowu (jak na moje ucho) zbyt spokojny i jest go malo, idealnie pasuja do muzyki nowoczesnej, hertze hsk maja ladny wokal, przy mocno glosnym graniu az za bardzo "wrzeszcza", dol tez kopie, gora ladna, ale w pb mi sie bardziej podobala, na tych hertzach znowu rock czy pop brzmi bardzo ladnie. Musisz wybrac, bo te 2 systemy sa jako tako uniwersalne, chociaz mi akurat bardziej przypadly do gustu hertze. Wyzej wymienionych glosnikow procz elementow nie slyszalem, ale czytalem ze dego nie kazdemu pasuja, i musial bys najpierw ich odsluchac. Ogolnie najlepiej by bylo gdybys wybral sie na odsluch do jakiegos zakladu CA albo podjechal gdzies na zlot, i wybral spokojnie to co Ci sie podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...