Skocz do zawartości

R19 Cabrio by borek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem takie o to autko które ma służyć dla przyjemności czyli potrzebuje przyzwoitego (dla was pewnie badziewnego) audio

Renault 19 cabrio 92r 1.8 16v

http://images70.fotosik.pl/48/b6562cc48a22db12m.jpg

audio ma grać dobrze jako dla amatora

i potrzebuje waszej pomocy w skompletowaniu reszty części układanki

 

najpierw to co mam

 

Jednostka sterująca

Alpine CTA-1505R

+zmieniarka Alpine CHA-1214

 

drzwi przód chciałem 2x2 woofery 16cm

w takich kieszeniach (narazie nie mogę się skontaktować z facetem, nie odpowiada)

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/renault-r19-cabrio-tuerverkleidung/63717603-223-4002?ref=search

 

a głośniki to

Hifonics hcx 6.2c
HIFONICS hzcx 6.2c

do obu zestawów mam wysokotownowe

 

podpięte to będzie pod

Hifonics Recaro RX 8407

http://amp-performance.de/987-Hifonics-Recaro-RX-8407.html

 

czyli mocy aż nad to

 

z tyłu chce dokupić jeszcze jeden zestaw Hifonicsa bo są i tak dziury po badziewach sony

a  to będzie podłączone pod

Crunch Drive V2400

 

i teraz nie mam praktycznie żadnego okablowania

uderzę w zestaw dietz tylko jaka średnica zasilającego żeby wykarmił ten zestaw? 50mm2 czy mniejszy?

oczywiście rozdzielę na 20/35mm2 hifonics 10/20mm2 crunch

jakie kable głośnikowe?

i czy rca 2x ekranowane to dość?

 

wysokotonowe jedna para w słupkach A to wystarczająco na 4/6szt wooferów? czy lepiej dwie pary?

 

 

o wygłuszeniu i altku następnym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zrób wygłuszenie i zadbaj o zasilanie.Jeśli nie chcesz w przyszłości dokładać żadnego wzmacniacza to daj kabel 35mm2 i wtedy rozdzielacze.Jeśli chodzi o głośniki to jeden tw oczywiście na słupek i nie montuj z tyłu głośników.Zadbaj aby te dziury ładnie zakleić,zasłonić cokolwiek.Sygnałowe kable 2x ekran będzie ok.Jeśli chodzi o zasilanie to kup porządną spawarę z czystej miedzi.

 

Ps.Jaki masz w ogóle altek i akumulator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam te zestawy od dawna

większość sprzętu pochodzi z tego auta

http://www.strefacaraudio.pl/topic/10607-rover-45-by-borek/?hl=rover+45

 

teraz robie cabrio dla mnie to nowość a tez w tamtym aucie nie było nić szczególnego zrobione  tylko drzwi przód z słupkami pod wzmakiem i lipne radio

reszty planów nie skończyłem teraz jest cabrio i nie wiem co tu zrobić by było fajnie

wygłuszenie będzie tym samym (boll/app bitumiczne maty) bo na lepsze uważam że jestem za cienki

i co lepsze dołożyć woofery z tyłu z tej samej ligi co przód czy dać mały subwoofer

wysoko tonowych mówicie lepiej jeden komplet

a kable gdyby w przyszłości były 2x Hifonics Recaro RX 8407 czyli ich moc rms oscylowała by w okolicach 1000W to 35mm2 wystarczy?

i czy dużo jest wad przy takim średnim sprzęcie jeśli masa pójdzie z karoserii czy definitywnie masa tez z aku?

 

 

akumulator dam centre future xx/xx (jeszcze nie wiem)

a altek to niestety 70a (jak dobrze pamiętam)

i cięzko go podmienić na jakiś mocniejszy z laguny czy megane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność, sprzęt nie będzie latał non-stop na pełnej mocy, więc altek 70A jeżeli będzie w dobrym stanie da sobie rade. No chyba że autor nie uznaje "normalnej" głośności słuchania tylko przez 90% będzie dawał w palnik ;P

 

Masa z aku czy karoserii zależy od tego jak są poprowadzone pozostałe połączenia, jeżeli będzie dołożony dodatkowy przewód aku/buda to nie powinno być problemu z pociągnięciem z budy.

 

Na przód Mehow dobrze powiedział że 2 woofery to dobry pomysł w cabrio. Tweeter spokojnie 1 na strone.

Głośniki z tyłu sobie odpuść. Dorzuć suba, sensownie pędzonego i efektywnego, żeby nie znikał w bagażniku.

 

35mm^2 styknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...