Skocz do zawartości

Odległość RCA od plusa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z powodu awarii w moim aucie (nie składa się większa połówka tylnej kanapy) będę zmuszony poprowadzić kabel plusowy pod tylną kanapą na odległość około +/- pół metra od kabla RCA (raczej z biednym ekranowaniem, nawet nie istniejącym, zdarzyło mu się złapać zakłócenia od obrotów silnika) na długość też około +/- pół metra. Czy realnie (bo hipotetycznie to oczywiście) poprowadzenie krótkiego odcinka kabla blisko RCA będzie mi powodowało zakłócenia i nie warto się bawić w te rozwiązanie (choć innego nie widzę)?

 

P.S. Do posiadaczy omeg B, czy jest może jakiś tajny sposób na złożenia kanapy z obejściem guzika służącego do tego? Na forum tematycznym "wyszpachluj swojego opla" nie pomogli :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zamiar, bo wiem że to co mam nawet koło kabli rca nie leżało... Ale brak zmiany kabla póki co był prozaiczny - brak kasy (utrzymanie moje to kieszonkowe, niejako mama zafundowała mi car-audio :) cale na kabel już się zbiera ) i wtyczki kątowe których potrzebuję, ponieważ mam mało miejsca za radiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milion razy wałkowane... Temat rzeka... Jednym sieje, drugim nie... Jedni kładą nawet obok zasilania i mówią ze nie ma to znaczenia.

 

Z doświadczenia a nieduże mam... Juz raz RCA przekladalem.

 

Puść RCA innym progiem niż zasilanie i problem z głowy... Jak z jakiegoś powodu to postaraj się oddalić na ile dasz rade - tylko pamiętaj ze nie muszą na długim odcinku leżeć obok siebie żeby pojawily się zakłócenia. Zwróć uwagę żeby na całej długości były oddalone

 

Za błędy odpowiada SwiftKey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale problem opisałem trochę inny :) Póki co mam kabel zasilania i RCA puszczone w oddzielnych progach, ALE jeśli będę chciał rozbudować system i będę prowadził nowy kabel zasilania będę zmuszony poprowadzić go w tylnej kanapie tak jak opisałem w pierwszym poście. Pierwszy kabel zasilania jest połozony OK, ale nie dam rady z powodu awarii poprowadzić drugiego tą samą drogą. I tak jak pisałem - pod tylną kanapą znajdą się o odległości około 0.5 metra.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak myślałem, ale to byłoby dosyć karkołomne. W bagażniku leży butla lpg typu walec. Sięgnąć od strony bagażnika do kanapy to już jest wyczyn. Do tego dochodzi fakt, że musiałbym poprowadzić kabel pod oparciem tylnej kanapy bez składania jej. A wszystko w zasadzie na ślepo z powodu tej butli (nawet dywaniku tam za bardzo nie podniosę)

 

Raadek - gdyby mi się udało ją złożyć, to bym po prostu wyciął metalowy chwytaczek, na którym blokuje się zatrzask. A nowy sposób mocowania oparcia już bym sobie jakiś wymyślił. Problem jest, że nie ma jak oparcia złożyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim radiu z poprzednik kablem udało mi się zniszczyć proste końcówki. Dzisiaj montowałem nowe radio, ten sam kabel (ale od zadu strony, gdzie ma kątowe wtyki). Nie powiem, że poszło szybko i przyjemnie. Z tym że na dzień dzisiejszy wiem, że winna psucia wtyczek mogła być kostka ISO. Bo nie szło wsadzić bez kombinatoryki nawet kątowych RCA. Ale trochę gimnastyki i upuszczenia krwi na ostrzejszych krawędziach i jakoś weszło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...