Skocz do zawartości

Pioneer AVIC-X3 + podłączenie w Audi + interfejs do kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problemy już takie były opisywane ale mój jest chyba bardziej skomplikowany...

Od początku:

Mam Audi A4 B7 2005r. ze standardowymi kostkami ISO (łącznie 3szt.). Mam także radio Pioneer AVIC X-3 w miejsce oryginalnego.

Całość działa bdb, włącznie z bluetooth, nawigacja itp. Radio odpala się po włączeniu zapłonu, wyłącza po wyciągnięciu kluczyka. Dodatkowo, jeśli ekran jest wysunięty, 3sek po wyciągnięciu kluczyka ekran sam się składa czyli super.

Dokupiłem ostatnio do auta sterownik multimedialną kierownicą z racji tego, że ori kierownica ma taką możliwość a wiadomo, że z nieoryginalnym radiem przyciski działać nie będą.

Zakupiłem Connects2, model CTSAD003.2. Schemat podłączenia tutaj:


 

Po podłączeniu tak jak na schemacie, interfejs działa, można sterować z kierownicy ale... Radio nie zapamiętuje ustawień oraz tylne głośniki + subwoofer nie działają.

 

Niestety jest trochę namieszane w kablach. 

Według:


 

kostka C jest połączona do jakiejś małej centralki:


 

Poprzez złącza:


 

Sama centralka:


 

Później kable z centralki idą do kostki B po pinach 1,2,7,8 czyli kable szary, biały, zielony i fioletowy. Kostka B już idzie do radia.

Kostka B ma piny:

1: szary,

2: biały,

3: brązowo-niebieski,

4: 2x zielono-niebieski,

5: brązowo-zielony,

6: niebiesko-żółty,

7: zielony,

8: fioletowy.

 

Kostka A przy aucie ma piny 4,5,6,7,8 odpowiednio 

4: czerwono-niebieski, 

5: biały, 

6: zielono-niebieski, 

7: fioletowo-czarny + czerwony (w jednym pinie), 

8: brązowy.

 

To tyle z auta.

Całość mniej więcej tak wygląda:


+ czerwona kostka C która jest podłączona pod małą centralkę.

 

Teraz to jak było do tej pory podłączone do radia.

Kostka ISO czyli p&p. Kable w kostce z radia:

Kostka B:

1: fioletowy,

2: fioletowo-czarny,

3: biały,

4: biało-szary,

5: biały,

6: biało szary,

7: zielony,

8: zielono czarny.

 

Kostka A:

4: 2x żółty,

5: niebieski,

6: pomarańczowo-biały,

7: czerwony,

8: czarny.

 

Całość:


 

Niestety od kostki ISO do samego złącza radia też jest jakaś mała centralka:


 

I ta centralka ma połączenie: z kostki A pin 4 czyli żółty kabel do centralki, i pin 8 czyli czarny do centralki. Dodam, że do tej centralki idą jeszcze po jednym kablu żółtym i czarnym gdzieś spod schowka ale już nie wiem co to jest. Następnie jest sama centralka i wychodzą te same kable, które idą do wtyczki samego radia. Dodatkowo czarny z pinu 8 jest także połączony bezpośrednio do wtyczki samego radia (żółty tylko przez centralkę).

 

No i teraz interfejs do sterowania kierownicą...

Kostka do podłączenia z autem:


 

Sam interfejs:


 

I kostka do kabla do radia:


 

Dziwi mnie trochę, że kostka A która idzie do auta ma tylko 2 piny:

7: 2x żółty,

8: 2x czarny,

 

A kostka A, która idzie do radia ma już pinów 4:

4: żółty,

6: pomarańczowy,

7: czerwony,

8: czarny.

 

Kostka B natomiast od strony radia i auta:

1: fioletowy,

2: fioletowo-czarny,

3: szary,

4: szaro-czarny,

5: biały,

6: biało-czarny,

7: zielony,

8: zielono-czarny.

 

Przy przepięciu ISO z auta muszę odpiąć czerwoną kostkę C (która była podłączona do centralki) i wpiąć w interfejs. Gdy zostawię kostkę C tak jak było do tej pory (więc w interface Connects2 podłączę tylko kostki A i B) to radio w ogóle się nie uruchamia. Wszystkie kostki ABC muszą być więc podłączone pod interface do sterowania kierownicą.

 

Ogólnie sprawa zagmatwana chyba dzięki tym dwóm centralkom, które nie wiadomo do czego służą. Może ma to jakiś związek z podtrzymaniem mocy w radiu po wyciągnięciu kluczyka, żeby jeszcze ekran radia się ładnie chował?

 

Tekstu dużo ale mam nadzieję, że ktoś pomoże i uda się zrobić, żeby interfejs do kierownicy działał i radio zapamiętywało ustawienia + grał cały tył + ekran się chował po wyciągnięciu kluczyka.

 

Będę bardzo wdzięczny za sugestie.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...