Skocz do zawartości

Zanikający sygnał RCA.


cyku13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj napotkałem się na taki problem otóż: jechałem autem i zadzwonił mi telefon to ściszyłem radio (przed ściszeniem sub działał) i gdy podgłośniłem to sub przestał działać myślałem że może bezpieczniki się spaliły to sprawdziłem i wszystko było ok z nimi. Nic z tym nie zrobiłem bo po prostu nie miałem czasu i nagle jadąc sub sam od siebie zaczął działać, pograł parę minut i znowu przestał. Co może być przyczyną? Dodam że mam 2 wzmacniacze, jeden do przodu i drugi na tył, ale nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że mam 2 wzmacniacze, jeden do przodu i drugi na tył, ale nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie.

 

 

Jak masz dwa to najprościej zamień sobie rca z jednego do drugiego (o ile ten na suba nie jest monoblokiem) tak, żeby teraz ten od suba napędzał przód a ten co do którego wiesz że działa dobrze, teraz napędzał suba. Jeśli teraz przód będzie nawalał to będziesz wiedział, że wzmak jest winien, a jeśli nadal sub będzie świrował to pewnie radio będzie winowajcą.

 

Może to być wzmak, np zimne luty.

 

edit

 

Bo rozumiem, że podłączenie w porządku? Masa i zasilanie pewne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie.

 

Chyba źle Ci to napisałem, ale chodziło mi o to, że skoro masz dwa wzmacniacze, to najlepiej będzie jak je na próbę zamienisz. O ile oczywiście ten napędzający suba nie jest monoblokiem.

 

Tzn wzmacniacz który napędza Ci teraz przód podłącz pod suba, a wzmak od suba podłącz pod przód. Jeśli po zmianie zacznie Ci świrować przód, to będziesz wiedział, że problemem jest wzmacniacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem trochę na skróty i do drugiego wzmacniacza podłączyłem suba i też nie działał. Dzisiaj pojadę do kolegi i podłącze suba pod jego sprzęt i zobaczymy co będzie, może sub się spalił. I zauważyłem jeszcze jedno ciekawe zjawisko, jak odłączyłem przód i podłączyłem sub pod ten wzmacniacz co napędza przód, i podgłośniłem to sub nie grał ale za to coś szumiało ale to nie w subie, przyłożyłem ucho do radia i normalnie w radiu grało (normalna piosenka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od opisania sprzętu jaki masz podłączony (radio, piece, sub, przód) i jak to masz podłączone (wyjścia na radiu, wejścia w piecach, filtry) bo tak to wróżka zębuszka mało pomoże... Ze szczątkowego opisu obstawił bym źródło (radio) ale w zasadzie to tylko gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...