Skocz do zawartości

Vibe A7 jaki wspołczynnik tłumienia? Vibe Black Air12 jaka impedancja?


rychta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko odnośnie wzmacniacza Vibe Space A7. Jaki współczynnik tłumienia posiada on przy 4, 2 i 1 Ohm?

I jezscze jedno pytanie aby nie zakładać nowego tematu, chodzi o głośnik Vibe Black Air 12 v3. Jaką impedancje maja te głośniki bo z tego co mi się wydawało to 2x2Ohm a ja mam głośnik z cewka 1x2Ohm. Czy tak one wychodzily czy w głośniku było coś kombinowane. Dla pewności dodam jescze tylko że jest to głośnik z żółta membrana ale prosta (nia tą załamaną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie space a7 tylko slick a7 chyba? Jeśli chodzi o df to nie mam pojęcia ale wiem, że ten piecyk możesz sobie odpuścić. 408W @1ohm i tylko 163@4ohm... Black Air to miły głośniczek i potrafi zrobić niezłą robotę ale lubi troszkę mocy, u mnie latał pod rodekiem 2180A (625W@4ohm) i nie kwiczał za bardzo choć siedział w dużym litrażu :) Jeśli chodzi o piec to w tej samej cenie kupisz o wiele lepszy, niestety seria slick u vibe to tylko sposób na zaistnienie w gronie budżetowego CA (tak jak FLI). Ostatnio na znanym portalu aukcyjnym stał za dobry pieniądz Altai B005Q z którego na pewno byłbyś bardziej zadowolony :) Jeśli chodzi o impedancję to pamiętam 2x2 i 1x4. Może do aktywnych skrzynek robili 1x2 żeby wyciągnąć z mono boxa troszkę więcej? wrzuć fotki to będzie wiadomo o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacz to zostanie wymieniony niedlugo na ESX 900.2 a w przyszlosci napewno pojawi sie coś nowego. Na chwilę obecna chciał bym podlaczyć te dwa głośniki pod Vibe A7 i stad moje pytanie o DF przy 1 Ohm.

 

 

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z384/3843417/big/1.jpg?screen

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z384/3843417/big/2.jpg?screenhttp://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z384/3843417/big/3.jpg?screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś w ogóle oem, pierwszy raz widzę takiego BA ale tak jak mówiłem, może wrzucali takie do skrzynek. Jak chcesz 2 takie podpiąć pod A7 to się lekko zawiedziesz bo mimo opisu na plecach ten piec (jak dla mnie) ledwo starcza na jedną sztukę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście jest tak jak mówisz, była to seria wypuszczona tylko w oryginalnych skrzyniach bo brakuje im jescze gumowej oslony na magnez.

Jak już jesteśmy w temacie tych głośników to powiedzcie mi czy skrzynia 37L , BR szczelinowy 360x40mm bedzie odpowiednia go tego głośnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie brakuje w nim wykończenia, brak nakładki na "dupie", brak oznaczeń, brak gumowego wykończenia i z tego co widzę to i na koszu brak logo vibe (powinno być na ramionach). Ew seria wypuszczone na jakieś demo i żeby nie wydawać za dużo na reklamę odpuścili sobie wykończeniówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na pojemność skrzyni o ktorej pisałem wyżej? Jest to objetość bez glosnika. I druga sprawa czy ten piecyk A7 jest naprawde aż taki zły? Czy jak bym podłączyl pod ten piecyk jeden glosnik pod 2 Ohm dawało by to rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o litraż to spokojnie możesz go wrzucić do zamkniętej i naprawdę fajnie zagra.

 

http://vibeaudio.co.uk/manuals/subwoofers/blackair_subwoofer_manual.pdf

 

Jeśli chodzi o piec to rozumiem, że masz go u siebie i dlatego chcesz wykorzystać ale uwierz mi, że jak go sprzedasz i kupisz np Signata RAM3 MKII (ostatnio można było za 250zł kupić) to będziesz naprawdę zadowolony. Ten głośniczek lubi mieć zapas i np pod 380W grał jak kawałek rozbitego tłuczkiem kotleta :D

 

Z resztą, jak masz czas i możliwość to po prostu sprawdź co Ci bardziej odpowiada, zrób BR i odsłuchaj a potem po prostu zamknij port i zobacz czy lepiej czy gorzej. Jak masz skąd to i piecyk na chwilę podmień na jakiś mocniejszy (w rzeczywistości a nie na papierze) a różnicę usłyszysz od razu :)

 

100L netto, był troszkę spóźniony i rozlazły ale flaki przewracał a o to mi chodziło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj. 100L to bardzo dobra skrzyneczka dla BA2 12 jeśli chce się zejść nisko i mocno, nie zawsze chodzi o szybkość i precyzję  :wink:  A swoją drogą nawet przy takim litrażu wytrzymałość mocowa była bardzo zadowalająca. Później grał w 90L i 76L i w końcowej konfiguracji był dla mnie bardzo fajnie wyśrodkowany między konkretnym robieniem mielonego z mózgu a dość precyzyjnym graniem w soft rocku. B.D. z tego co pamiętam szło u nas w ok 130L, Space 15 i slick15 latają w 118L... Co prawda teraz nic już Vibe o tym nie pisze ale na początku w manualu BA12 można było zobaczyć możliwość montażu Free Air  :hyhy:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...