Skocz do zawartości

Nie czyta CD i USB Clarion CZ702E


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i z góry dziękuje za przeczytanie.Przechodząc do tematu posiadam radio Clarion CZ702E kupione dokładnie 2 lata temu (już po gwarancji) awarii uległ napęd CD oraz USB a co za tym idzie przed oczywiście kontaktem z serwisem Clariona w Polsce (Chyliczki ul.Polna 6 ) sprawdziłem i przejrzałem stronę Clariona gdzie znalazłem plik a raczej upload softu do mojego modelu który w punkcie 4.Zawartość poprawy zawiera 4-4 1) problem że CD i USB nie są odtwarzane hmm?pomyślałem pewnie tu leży problem,sprzęt rzędu 1000zł nie może tak poprostu przestać działać,nic bardziej mylnego po kilku próbach zainstalowania nowego softu poddałem się stwierdzając jak mam to zrobić skoro USB nie działa.Skontaktowałem się z serwisem który stwierdził "awarię układu CD na płycie głównej" która oczywiście jest do wymiany (sprowadzana z Francji) w zasadzie cały środek jest wymieniony na nowy + 1rok gwarancji na w/w usługę.Pomyślałem Ok z tym że koszt takiej usługi to niemal koszt połowy wartości tego radia tym bardziej że już na rynku jest "poliftowa" wersja CZ703E .Zastanawia mnie fakt dlaczego w sofcie od producenta widnieje taka informacja a serwis stwierdza co innego?,jak połączyć to radio z PC,gdzie szukać pomocy,dodam iż problem wystepuje od zaszłego roku w modelach CZ201 CZ100 CZ301 z tym że w tych przypadkach to juz jest całkowicie nie opłacalne ponieważ koszt przekracza koszty nowego radia.Proszę o jakieś opinie na ten temat lub pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 


Smutna sprawa. Moze trzeba poszukac zwlok na allegro. 
Uzywales moze dysku twardego czy pod usb tylko pendrive szedl??
Pozdrawiam

 

Brak tych modelów,już jest poliftowa wersja CZ703E,używanych też brak 


 

 


Ja bym poszukał porady u dobrego serwisanta spoza Clariona, pewnie się okaże że za 1/3 ich ceny można to naprawić.

 

Dobry serwisant stwierdził iż ten model radia jest świetnie i solidnie wykonany jednak naprawa a raczej przelutowanie procesora który ma 220 nóżek wkoło na płycie głównej to jeden problem a zdobycie tej części to drugi.Dlatego serwis proponuje wymianę całej plyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...