Skocz do zawartości

Telefon na kartę?


t00m3q
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elo szlachta! Zastanawiam się czy warto brać tel na kartę czy może z niskim abonamentem bez telefonu. Tel ma służyć tylko do odbierania telefonów i ewentualnie oddzwonienia z 3-4 razy dziennie po parę sekund.. Jak to jest z kartami? One mają jakąś określoną ważność? Za dzieciaka to pamiętam, że w idei po roku karta traciła ważność czy coś

. Jakieś wskazówki, porady? Ewentualnie jaka sieć etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych sieciach ale w play z którego korzystam masz coś takiego że po doładowaniu obojętnie jaką kwotą masz konto ważne cały rok(wychodzące i przychodzące). Dodatkowo sms do play za friko;) Gdyby nie fakt że zasięg w playu trochę kuleje to był bym w 100% zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę w Play i Heyah w jednym aparacie, Heyah zawsze ma zasięg w sieci macierzystej , play ma zasięg wciąż, ale większość pali się R - czyli roaming, wtedy mogę zapomnieć o necie, ale zasięg jest nawet w tak czarnej du...e jak plaża w przed Karwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


play ma zasięg wciąż, ale większość pali się R - czyli roaming, wtedy mogę zapomnieć o necie
Ja korzystam wtedy z neta bo mam w abonamencie, nie nalicza za to dodatkowej opłaty. Play'a mam od roku i niema problemu z zasięgiem, jest tylko problem z przełączaniem się miedzy zasięgami różnych sieci. Ogólnie mam ustawionego albo plusa albo t-mobile i śmigam bez problemu. Automatu nie polecam bo wtedy więcej baterii ciągnie telefon, gdyż cały czas szuka zasięgu lepszego (bez sensu). Wolę jak wróci zasięg np z t-mobile po dziurze niż ma szukać na nowo sieci... Obecnie kończy mi się umowa, a miałem 54zł abonamentu w tym 800 do wszystkich sieci minutek, 300sms/mms do wszystkich, za darmo wszystko do play, net 0.5GB. Raz przegadałem 700 min i jeszcze raz tyle do samego play, ale to początki, teraz myślę że mógłbym mieć to samo ale taniej po prostu bo nie korzystam tak dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kartę, nie limituje sobie rozmów, biorę to co dają darmowego, i ciężko abym miesięcznie 50zł przeskoczył, w tym 5zł na net mi idzie.

 

Mam zablokowane połączenia prywatne i info-linię :) ale czasem się jakoś dodzwaniają magicy z "promocją" tak mi dziś zadzwonił i mi skoczył po ciśnieniu, 

Propozycja - 1000sms na miesiąc za free..... oczywiście zapomniał wspomnieć że to do końca miesiąca :) czyli na 3 dni, węszac wałek zapytałem co dalej po tym 1000, powiedział ciszej że 9zł na miesiąc jak nie odwołam...., wtedy zapytałem się czy faktycznie rejestrują rozmowę, jak potwierdził poinformowałem że ja też teraz włączam nagrywanie bo mi wolno, i że ma do mnie zadzwonić jak w ofercie będą mieli dla mnie Iphone 10 dual sim z netem nielimitowanym LTE w pakiecie, 1000 minut do wszystkich sieci na cały świat, a to wszystko za 1zł + vat, wcześniej nie mają mi du...y zawracać ich śmiesznymi promocjami, i ma to zapisać do komputera na czerwono, że jak będę coś od nich chciał to sam się zgłoszę.  Gość wymiękł i się rozłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gość wymiękł i się rozłączył.


 

Padłem, ogólnie dziś przeszedłem się do plusa i tak okazuję się, że np.: mogę przenieść nr stacjonarny na kartę sim, która będzie działać tylko w lokalu gdzie dany nr istniał ale sam abonament + 300min do wszystkich sieci 18zł brutto.

Zadam tylko ponownie pytanie: czy karta na doładowanie traci po jakimś czasie jeśli w miarę systematycznie ją doładowywuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zadam tylko ponownie pytanie: czy karta na doładowanie traci po jakimś czasie jeśli w miarę systematycznie ją doładowywuję?

 

No ale tu już jest wiele niewiadomych > sieć i rodzaj umowy (jest kilka wariantów "karty" ) no i  co traci? ;)

 

 

Ta taryfa > Play na Kartę Rok Ważności Konta> oznacza że ładujesz ją za np. 10zł i masz rok ważne wychodzące(od daty doładowania)  i całe 10zł na gadanie i sms .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...