Skocz do zawartości

co zrobić z uciążliwym tweeterem w PB?


finchers
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jako ze jestem świeżak :P na tym forum witam wszystkich!

 

dopiero zaczynam zabawę w car audio...jakis czas temu sprawiłem sobie PB s6c, nie myśłalem ze choroba bedzie postepowac...

teraz zakupiłem uzywanego alpine v12 mrf400(jeszcze nie podłaczona)....no i słyszalem ze moze byc za ostro i nawet z radia sie nie wysteruje :/

juz teraz jak słucham na samym radiu to na niektorych utworach niezle kłuje,,,a co dopiero pod wzmakiem :)

co byscie mi poradzili...podobno cos mozna ze zwrotnicami zrobic?tylko proszę "łapotologicznie" bo dopiero zaczynam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchałem ze wzmaki alpine maja ostrą górę, i troche sie przeraziłem ze może być "red hot chili pepers"

 

takie wypowiedzi tez wynalazłem...

"Połączenie MRV-F400 i S-6C nie będzie na pewno dobrym rozwiązaniem z racji tweeterów w tym zestawie. Same tweetery są już dosyć ostre. W połączeniu z tą alpine, może być już za ostro(warto pokombinować z tłumikiem do nich)"

 

takze nie wiem...bo ty masz inny rodzaj tych PB...juz pewnie z lagodniejszym tweeterem....slyszales ten najtanszy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmer ale ja juz czuje bicie po uszach,,,nie wiem jak to bedzie jak podłącze , ale napewno dam sprawozdanie ....narazie aura nie sprzyja :P

łagodze go radiem, ale chodzi mi o to czy inaczej nie mozna tych tweeterow potraktowac?

 

to co radzi mi ow doradca....

 

"Rezystor kilka W przed zwrotnicą dla wysokotonowego(a to nie będzie trudne, bo ta zwrotnica jest wyjątkwo uboga). Z tego co pamiętam to tor dla tweetera składa się tylko z kondensatora. Kwestia podłączyć w tym przypadku rezystor kilka ohm kilka W szeregowo przed tym kondenstarem(wylutowujesz jedną nóżkę kondensatora i do niej podłączasz rezystor, drugą nóżkę rezystora podłączasz do miejsca skąd wylutowałeś wcześniej kondensator) "

 

...tylko nie bardzo moge to ogarnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie ten kondenstor zamontowac?przed na kablu idącym do tweetera?...jaki jest kosz takiego kondensatora?

tylko prosiłbym językiem dla zwyklych zjadaczy chleba.. narazie nie dla car audio pasjonata :P

 

podłącze i nie raz jeszcze pewnie będę tu zaglądał :P

 

i wtedy lagodniej zabrzmi?tylko zeby nie zagralo jak przez szmatę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra chlopaki tak zrobię niech sie za oknem troche uspokoii...bo jak zacząłem szukac tego kondensatorka na necie...to mi w cholere róznych wyskakiwało...a ja z elektronika za pan brat

 

powiem wam cos ciekawego co mi doradzili w car audio i bede wdzieczny jak powiecie co o tym sadzicie :hyhy:

jako ze w radyjku mam 1rca...(sami mi taki sprzedali miesiac wczesniej)

to zaproponowali puscic suba na tym samym wzmaku a glosniki na samym radiu....co o tym myslicie?nie po to kupywałem zachwalanego alpine zeby napedzac nim suba:/

czy naprawde puszczajac wszystko(pb i suba) przez wzmaka jakos dzwieku bedzie lipna?

czy złaczka Y wszystko tu pochrzani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze w radyjku mam 1rca...(sami mi taki sprzedali miesiac wczesniej)

to zaproponowali puscic suba na tym samym wzmaku a glosniki na samym radiu....co o tym myslicie?

 

Nie rób tego podepnij i przód i subwoofer do wzmacniacza a sygnał RCA rozdziel po przez rozdzielacz "Y" jedyny minus takiego podłączenia to brak możliwości regulowania głośnością subwoofera z poziomu radia :P

Ps. skoro tak Ci doradzili to ja już bym do nich nigdy nie pojechał się radzić :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisali, podłącz zestaw to się dowiesz czy będzie 'ostro', zapinając zestaw pod wzmaka trochę się zmieni gra (pojawi się kick). Nic nie kombinuj, może wystarczy na samym radiu korekta. Jak będzie źle, wtedy kombinuj.

Ps. skoro tak Ci doradzili to ja już bym do nich nigdy nie pojechał się radzić :hyhy:
Popieram, mieć dwa kanały we wzmaku i pędzić przód radiem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi jakiej muzyki słucha autor i czy nie słucha jej z MP3 kiepskiej jakości, bo na empetruchach mi tam zawsze coś kłuje

 

Co do S6C, to kiedyś z nudów i przy okazji tego, że mieliśmy robioną na dobrych elementach zwrotkę pod inny system wpieliśmy ją pod tweeter i woofer od S6C, bo cięcia wychodziły podobnie.

Efekt był taki, że S6C zaczęły grać jak dużo droższy system :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za rady...naprawdę profesjonalne forum :P zaglądałem juz na kilka ale nie spotkałem się z taką pomocą ...(p.s. zaleciało wazeliną :P

 

a co do muzyki to słucham głównie rocka, dobry hip hop zdarza się coś elektrycznego...

 

p.s. tak na przyszłosc...przeleciało mi przez głowę zmiana zwrotki,,,ale podłącze i dam sprawozdanie jak to gra

 

[ Dodano: 2009-02-27, 16:42 ]

jako że mówicie zebym to podpiął i sprawdzil to prosze jeszcze o porade...w sprawie okablowania(pewnie mnostwo tego bylo)

myslalem o spawalniczym i o dietza...hmm i tu sie problem robi,,,na allegro spawalniczego nie moge go znalesc.

A o tym Dietza czytałem ze aluminiowy pokryty miedzią :rotfl: ?prawda to?to ten moze dietz economy?(14 zl za metr,a tez dietza widziałem po 30 zl za metr o tej samej srednicy :P wiec czegos tu nie trybie....wiec w zestaw pakują jakies badziewie...cena ok.90 zl za 20mm2

jak mowie zastanawialem sie nad spawalniczym ale doszedlem do wniosku jak zaczne zamawiac wszystkie te konektorki i bezpieczniki...to sporo drozej wyjdzie...a tak do 120zl z pzresylka za same zasilajace chcialbym sie zmiescic....

aha...sygnałówki niby ofc podwojnie ekranowane...ehhh te car audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglądają sygnałówki w tym zestawie...pod ten zestaw ktorym dysponuje wystarcza?bo nie chciałbym sie pakowac w dodatkowe koszta;/

bo nic nie pisze ze są ekranowane...albo ja juz tak czytam :) od tych postów to czlowiek tylko glupieje bardziej i w glowie sie metlik taki robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...