Skocz do zawartości

Dobry Styk :)


SadeXo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy taka sytuacja

post-13158-0-46526900-1405897037_thumb.jpg

 

Co poradzicie na poprawę styku pomiędzy klemami ?

Po kilku dniach ładnie ładnie oczyszczonych i skręconych oczek po ich rozkręceniu można zauważyć miejsca w których się stykają ( brak patyny), macie jakieś sposoby aby na całej powierzchni zachować dobry styk?? 

Zastanawiałem się nad pastą miedziową, jednak pewności brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ona nie przewodzi!

Jesteś pewny?

 

 

 


ale ta pasta jest do hamulcow!

Już dawno zmieniło się podejście. 
Piasty nie i tarczy(w sensie miejsca styku z piastą lub felgą) nie należy smarować wcale. Mają być dobrze oczyszczone i tyle.

Do zacisków używa się innych środków smarnych

 

 

Spróbuj z wazeliną techniczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta miedziana firmy WURTH przewodzi prąd i jest nawet zalecana na słupki akumulatorów, ja stosuje od lat i kłopotów nie zauważyłem. Chyba że inne pasty miedziane nie zawierają miedzi tylko nadrabiają kolorem :)

 

Chyba że cały problem tkwi w szczegółach, ja używam pastę miedzianą (z drobinkami miedzi) a kolega pyta o miedziową :D może i w tym przypadku jest jak z "masłem"  zwie się podobie, a zrobione z innych zamiennych produktów.

 

A do hamulcy jak napisano powyżej, są specjalne czyszczące spray'e + niezastąpiona szczotka druciana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jesteś pewny?
tak, sprawdzalem to po tym jak kolejny raz widzialem wysmarowane tym klemy... te pasty nie przewodza! :D

 

 

 


Pasta miedziana firmy WURTH przewodzi prąd i jest nawet zalecana na słupki akumulatorów, ja stosuje od lat i kłopotów nie zauważyłem. Chyba że inne pasty miedziane nie zawierają miedzi tylko nadrabiają kolorem
czyli jednak ktos robi je z takim przeznaczeniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...