Skocz do zawartości

Gdańsk, trójmiasto pomysły na wyjście wieczorem


slawa88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Gdzie można wyjść wieczorem w tygodniu, może być na weekend (bez różnicy) w trójmieście coś zobaczyć, zabrać gdzieś kobietę. Każda propozycja możliwa tylko proszę zaznaczyć czy to obiekt sportowy, do zwiedzania, kulturowy, jakaś fajna knajpa na kolację. ..wszystkie opcje do przemyślenia. ..raczej chcę po cichu zabrać gdzieś kobietę, wieczorem ze względu na temperaturę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzeźno, Jelitkowo  ogólnie spacer po promenadach przy plaży w tej chwili życie tam trwa praktycznie 24h (dziś spacerowałem tam z synem) a wczoraj około 23 wyciągnąłem małżonkę, dla mnie bomba.

Nic nie trzeba polecać bo atrakcje same się trafiają.

 

Celowo nie uwzględniam kina czy tam innej atrakcji rezerwowanej raczej na inne pory roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spacerki to bulwar Gdynia i skwer, swietojanska ewentualnie, molo w Orlowie, Teatr Muzyczny, kamienna góra z krzyżem widocznym z morza w nocy, tzw. klify czyli klif redłowski - dla kogoś ze środka kraju atrakcja patrzeć na zatokę z urwiska nad plażą, kępa redłowska. Na skwerze można zwiedzić statki, oceanarium (niestety na poziomie polskim, nie europejskim) i zjeść na 10tego lutego jeden z lepszych kebabów z baraniny w trójmieście. Sopot molo i monciak (pelno knajp po obu stronach) bo poza tym nic tam nie ma, no może poza pięknymi lasami sopockimi i szlakami turystyczno rowerowymi. Mają też tor gokartowy, na początek, jeśli ktoś nie jeździł  wystarczy, ale w Gdańsku przy Ergoarenie jest lepszy. Gdańsk nad Motławą przy żurawiu, kamienice na starówce i uliczki - też pełno knajp (kawiarnie, restauracje itp) no i (tu można się śmiać) Zoo w Oliwie i lasy oliwskie :D. Ze znalezieniem lokalu problemu mieć nie będziesz. Filharmonia Bałtycka, okolice stoczni, plaża w Brzeźnie i ścieżka pieszo sportowa do mola w Sopocie. W okolicy Gdańska jest też Wyspa Sobieszewska, tak do poszwędania się raczej i najlepiej z rowerem.

Będąc w trójmieście warto jeden dzień odpalić na wyjazd na półwysep (a po drodze Puck) - port Władysławowo, Jastarnia, Jurata, na Hel i plażę, która dawniej była dostępna tylko dla wojska. Tam też jest fokarium - z fokami. Wspomnę jeszcze tylko, że warto umówić się z Mehowem - do Redy nie masz daleko, posłuchać jego auta oraz auta Maxama, Takeshiego, Dirtyweekendera i dalej nie mogę sobie przypomnieć. Mogę na PW polecić (podróż +/- 80km) jedno miejsce nad morzem, a nie chcę reklamować bo już robi się z tego kurort, gdzie warto pojechać. Miasteczko znane :) No i chyba tyle, z lokalami nie wymieniam bo i mordownie są, bary, kafejki, restauracje, gdzie dawniej trójmiejska ,,mafia'' się stołowała - z lokalami problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...