Skocz do zawartości

Pytanie czy to ma tak chodzić? Magnat xpress 10+magnat 150w


rafalpg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zrobiłem skrzynie na magnacie xpress 10 150w rms i wzmacniaczu magnat edycja 2 też 150w rms podpoiłem to do radia jvc zestawem kabli Peiying i coś to słabo gra głośnik ledwie co membran drga ? Czego to może być wina czy przewodów bo z tego co wyczytałem to ten zestaw jest trochę do du... kable rca są takie jak do głośników tylko zakończone cinchami , zasilające na pudełku pisze 6,7mm, a do głośników 4,5mm(dałem razy dwa bo mi się wydawały trochę za cienkie). Jak pod głosiłem radio to lepiej może zaczęło grać (mam rozumieć że steruje się mocą poprzez podgłaszanie radia) czy ja coś robię źle czy co ? Bawiłem się ustawieniami wzmacniacza ale to nic nie dało. A może to jest za słaby wzmacniacz do tego głośnika. Jak powinien chodzić głośnik (membrana ma dość dobrze się wychylać bo jest dość duża).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka to skrzynia?? jakieś konkretne obliczenia były robione czy tylko zkręciłeś kilka desek i wsio? skrzynia ma bardzo duże znaczenie tak samo jak wysterowanie wzmacniacza.

proponuje wyciszyc wzmak prawie na zero radio dac na 3/4 głośności i dopiero wtedy ustawiac wzmak pokolei gain itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynię zrobiłem według projektu z tej strony , czyli przewody jakich użyłem będą dobre? I to może być wina skrzyni? Z tego co wiem to jest jeden błąd w budowie portu szczelinowego (tylko ta część od tyłu) ma jakieś 2cm a nie jak jest na rysunku 3,5.

post-1-1235543201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie powinno rzutowac na ciche granie glosnika, jak glosnik ledwo co drga to sprawdz na innym glosniku ten wzmacniacz.

 

w radiu masz opcje sterowania wzmacniaczem?Jesli tak to ustaw tam na maxa. Jeszcze mozesz miec wlaczony filtr gornoprzepustowy (HPF) przesun suwak na dolnoprzepustowy (LPF) i pokretlem x-over przekrec tak mniej wiecej na 1/3 regulacji, sprawdz te 2 opcje, jesli wszystko bedzie prawidlowo poustawiane, i pod innym glosnikiem bedzie grac tak samo to znaczy ze masz popsuty wzmacniacz lub radio :)

 

PS. Kable na 99% sa sprawne, jesli wzmacniacz sie nie wylacza przy wiekrzej glosnosci tzn. ze mocy ma pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie ponieważ miał być tu głośnik 30 cm magnata ale później kupiłem 25bo słucham muzyki szybszej i obudowę zrobiłem pod 30 czy to przeszkadza? a jak tak to jaka powinna być obudowa ,ile litrów , czy zamknięta bo takie opinie tez słyszałem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam sorry za nieobecność ale nie miałem czasu się zająć . Głośnik gra tylko jak go ustawić ? I jak powinien chodzić ? Słychać takie przymulanie . Mam w domu subwofer przy kompie i tu słuchać owiele lepiej a w samochodzie to jakość dziwnie dudni? Acha może jednak przerobić skrzynie tylko na jaką i jakie wymiary ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz juz nie ma co przerabiac bo wiecej z tym roboty niz z nowa skrzynia.

 

ta skrzynia o ile pamietam ma kolo 50 litrow, a 25 cm magnat wymaga litrazu w granicach 30 litrow, wiec nie ma co sie dziwic, ostre zamulanie gwarantowane, do tego za duzy port... Poza tym w domu w subwooferze komputerowym masz jak podejrzewam glosnik 6,5" wiec bedzie on duzo szybszy, ale bez przesady, zrob skrzynke liczona pod tego magnata, i bedzie ladnie i bez zamulania.

 

[ Dodano: 2009-03-19, 19:13 ]

a i napisz jeszcze co bylo u Ciebie przyczyna tego cichego grania, pytam z ciekawosci, i moze to pomoc innym uzytkownikom :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem takiego grania było radio jvc które pożyczyłem bo w swoim nie miałem wyjścia rca . Teraz mam pionieera deh5900mp ze sterowaniem sub, i mam problem że jak włączę na radiu a nie na cd suba to zaczyna szumieć radio i nic nie słychać?A na cd jest ok. co to morze być? A pro po głośnika to jaką skrzynię zrobić w gazetce do głośnia mam taką obudowę 30 l z okrągłym portem czy zrobić taką czy zamkniętą (jak tak to ile litrów)?A może coś innego proponujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem ten glosnik w zamknietej, i odradzam. Zrob taka skrzynke jak masz w gazetce, jesli wolisz br szczelinowy to poszukaj na forum, moze jest projekt, jak nie ma to zaloz temat, ktos ci szybko policzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZA co to za separator ? I gdzie go mogę dostać ? Problem jest taki że dopiero po włączeniu subwoofera w radiu radio zaczyna szumieć . I mam prośbę jestem trochę zielony w ustawianiu parametrów wzmacniacza i w radiu czy możecie mi pomóc? Jak mam ustawić parametry we wzmacniaczu a jak w radiu pionier deh 5900mp bo tam mam instrukcje po angielsku i nie rozumiem

post-1-1237893789.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...