Skocz do zawartości

CARPOWER Sonic 12 obudowa i port szczelinowy - konfiguracja


blubeam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas burzy mózgów i kompletnego niezdecydowania wpadł mi w ręce nowy Sonic 12 w cenie 600zl tak więc bez większego zastanowienia się kupiłem go i teraz będę robił niego skrzynie.

Czytałem że głośniczek należy zabudować w skrzyni ok 60l i stroić ją na 35-40Hz tylko nie wiem jakie wymiary musi mieć port szczelinowy żeby osiągnąć takie strojenie.

Osobiście słucham dużo muzyki czarnej chodź też czasami jest to inna muzyka taka jak house - jeżeli to ma znaczenie to proszę o info czy dobre mam wyobrażenie na temat wielkości skrzyni i strojenia.

 

Głośnik będzie zasilany wzm Hifonics BXi1100 i stąd też mam pytanie czy zasilić go przy 4Ω mocą 500W czy może spiąć go w 1Ω i zasilić 1000W?

 

Robiłem symulację w Winisd i po wpisaniu parametrow TS otrzymałem krzywą która jest strasznie podbita jeżeli zastosuje się skrzynie 60l strojoną na 35-40Hz więc pewnie coś źle zrobiłem więc pomoc jak najbardziej wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:?:+-->

(ruSki )

No dużo zostało napisane ale zastanawia mnie litrarz i strojenie bo kiedy wrzuciłem sobie to w WinISD to krzywa GAIN jest strasznie podbita i peak wynosi dla 41Hz aż 4,5dB to chyba dużo?

 

Robiąc skrzynie 50l i strojenie na 30Hz wygląda to dużo lepiej bo krzywa jest głośniejsza o jakies 2dB.

 

A czy duża będzie różnica między tą skrzynia 50l strojoną na 30Hz, a skrzynią zamkniętą 25l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wygrzeje go spiętego pod 4Ω i po jakimś czasie zepnę go w 1Ω jak już się wszystko ładnie podociera.

Swoją drogą czy może ktoś sprawdzał w WinISD to o czym wspominałe z krzywą GAIN?

 

[ Dodano: 2009-03-01, 14:59 ]

A jak wygląda sprawa z tą skrzynia którą podałem 50l i strojenie na 30Hz czy dobrze interpretowałem krzywą na wykresie aby głośnik dobrze zagrał?

Bo trzeba skrzynię zrobić żeby głośnik bezurzytecznie w kartonie nie czekał :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...