Skocz do zawartości

Toyota Rav4 system JBL usprawnienie by Deadamf


deadamf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Myślałem też ale nie wiem czy tak się robi okleić wnękę żywicą z włóknem szklanym aby ją uszczelnić i wzmocnić, a tylko z góry i może z boku w środku dać mdf, nie wiem trochę jak połączyć mdf z żywicą aby było szczelnie i ładnie.

Prościej będzie jak część wnęki przeznaczysz na wzmaki, jak z resztą planujesz a w reszcie zrobisz odlew, demontowalny, wykonany analogicznie do tych we wnęce nadkola. Wnęka na tyle duża jest, że bez specjalnych problemów zrobisz pudełko 20-25l. Do takiej kubatury dobierzesz mnóstwo subów.

 


I tak w sumie nie wiem co z tym zrobić, jakieś pomysły ?

Pudełko zamknięte plus solidna maskownica i powinno być ok mimo wszystkich minusów suba w nocniku. Niby zostają jeszcze te tylne drzwi... ale w nich by trzeba jakąś komorę na suba budować i jednak ciężej będzie uzyskać podobną kubaturę i równie solidne ściany jak w przypadku wnęki. Na dodatek bez gwarancji, że jak sub pracować zacznie to przy okazji drzwi zaczną własnym życiem żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Na chwile obecną skłaniam się ku zagospodarowania wnęki na elektronikę(wzmacniacz,2xzwrotnice,może kondensator), a drugą połowę na gaśnice itp.

Jednak z subem nie jest tak hop-siup a na chwile obecną przerastają mnie koszta, bo to by trzeba kupić porządny głośnik i wzmacniacz który go zasili, a to już nie mały wydatek.

 

Jestem na etapie wyklejania mat mam dwa wałki z tego jeden już pęka a ledwo co kawałek wykleiłem, jest to strasznie czasochłonne.

 

P6058769.JPGP6058770.JPGP6058771.JPG

 

Największy problem mam z różnymi linkami, kablami itp. są ładnie oryginalnie zapięte do nadwozia, co z nimi zrobić ? Odpiąć i już później nie przypinać tylko zostawić na wierzchu maty ? Czy tak wyklejać aby omijać miejsca zapięć kabli ? Na fotkach poniżej widać o co mi chodzi:

P6058776.JPGP6058779.JPGP6058780.JPGP6058778.JPG

 

Miejsca mocowania foteli wymyśliłem, że też okleję a przed montażem wytnę maty tyle aby mocowania pasowały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpinałem wszystkie zaczepy, kleiłem maty, później je wpinałem z powrotem. 

I tak samo z pianką. 

 

Hmmm jak wykleję matami i na nie dam piankę to już nie mam szans wpiąć tych mocowań.

A nie można by po prostu odpiąć przewody, wywalić te plastikowe zapinki, wykleić całość matami i pianką, na koniec ułożyć przewody tak jak były tylko przykleić je wyciętymi paskami pianki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...