Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość  :wink: 
Jakiś rok temu zakupiłem radyjko Pioneer DEH-80PRS. Wszystko śmiga ok poza jednym a jest to tuner radiowy. Nie jest źle, jest tragicznie! Jedyna stacja jaką udaje mi się złapać jest to stacja lokalna (Eska Elbląg) a i z tym bywają problemy bo jak wjadę gdzieś między bloki lub oddalam się od nadajnika to albo w ogóle nie odbiera albo strasznie przerywa... Złapanie stacji radiowej w czasie jazdy do innego miasta/na trasie graniczy z cudem. Takie stacje jak RMF czy ZET mają dobry zasięg u mnie w mieście a na tym radio ani razu nie udało mi się ich złapać :wsciekly:  Na seryjnym radioodbiorniku nigdy nie miałem problemu, wszędzie, wszystko odbierało (samochód Renault Megane II). Grzebałem, kręciłem, ustawiałem nawet sprawdziłem podłączenie anteny i nic to nie pomogło. Instrukcja jest tak lakoniczna, że praktycznie nic z niej nie można wywnioskować... ręce opadają...
Bardzo proszę o pomoc bo jeszcze kilka dni a wyrwę je razem z całą konsolą  :mur: 
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wzmacniacz jest wbudowany w antenę na 100%. Choć z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, że instalator to przeoczył (sprzęt był montowany w profesjonalniej firmie car-audio, która wygrywała wiele zawodów). Zaraz naskrobię do niego maila i zobaczę co mi odpisze...
Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podłączyłem kabel i wywaliłem go za okno, od razu złapałem wszystkie stacje z pełnym zakresie. Wymontowałem radio i szukałem w kablach ale znalazłem tylko kabel sygnałowy, zasilającego nie widziałem. Tak wygląda antena od megane II:
http://images61.fotosik.pl/956/0f7fe4adc19b3e48med.jpg
nawet nie wiem pod co ten zasilający powinien być podłączony...
@Przemcio: własnie patrzałem na alledrogo i są te separatory ale prawie każdy do grupy VW i Ople. Mogę użyć takiego, bo prawdę mówiąc pierwszy raz się spotykam z takim urządzeniem i nie mam pojęcia "z czym to się je"...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na zdjęcie wychodzą dwa przewody z anteny, antenowy który podłączasz do gniazda antenowego w radiu i ten krótki z białą kostką. Do niego trzeba podać zasilanie z radia niebieski przewód oznaczony często jako remote lub remote antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie problem rozwiązany :) Jest tak jak napisał robeekk i maxtz. U mnie kabelek od wzmacniacza antenowego nie był podłączony, teraz jest i wszystko bangla :)
Dzięki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek nie w tym autku  :)

Tu zasilanie na wzmacniacz podawane jest oddzielnym kabelkiem co widać na zdjęciu dokładnie tak jak napisał roeekk  :wink:

Teraz jak zdjęcie wstawił to widze :hyhy:

 

Z separatorem pierwsza myśl jaka mi do głowy wpadła po cyrkach u mnie też przy tym radiu :wink:

 

U mnie bangla bez separatora i bez wzmacniacza antenowego (antena Triflex ) i jest miodzio.

 

Cieszę się ze udało sie rozwiązać problem :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba. :super: Najważniejsze ze do cb nie muszę juz używać magnesówek. Jeżdzę incognito :hyhy:

 

Zasięgi znośne (3-5km) do codziennego używania radia wystarczające i tak często jest ostro skręcone. Bo w sumie nawet 10-20km i 2m bat na dachu to wogóle bezsens na naszych drogach.

 

Generalnie polecam. 2 lata na dachu i żadnych problemów :hyhy:

 

Jak używasz cb i masz zbędną gotówkę to krok w dobrą strone :hyhy:

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Siemka mam pytanie czy ma może ktoś ten model i jak mu się on sprawuję ?? Zamierzam zakupić ten model za niedługi czas nowy i szukam informacji i opinii o tym radyjku. Przejechałem się ostatnio na kilku używanych alpinkach i mam do nich mały dystans a poza tym to już delikatne zboczenie brać 15 alpine w ręce :). A więc co z Pioneerkiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...