Skocz do zawartości

Strzał przy wyłączaniu radia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem ostatnio nowy piec na suba i i pojawił się problem w postaci delikatnego strzału głośnika przy wyłączaniu radia (tylko przy wyłączaniu). Dzieje się to niezależnie od tego czy sygnał (RCA) jest podłączony do wzmacniacza. Jeśli wzmacniacz załączam poprzez podanie na remote napięcia z +12V nie ma tego zjawiska. Na remote został też założony przekaźnik, ale tego problemu nie wyeliminował, tylko strzał jest po 2-3 sekundach od wyłączenia radia, a nie od razu.. Spotkał się ktoś z czymś takim?   :luka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez cos dziwnego sie dzieje z AA 200.2X, zasila on u mnie suba, podczas sluchania CD czy zmieniarki nic sie niepokojacego nie dzieje, za to inaczej juz jest przy korzystaniu z airplay, jest stuk z suba tylko przy przelaczaniu utworow na iPhone,

 

membrana wychyla sie przy tym dosc mocno. 

 

Airport express zasilany jest z taniej przetwornicy, (takiej pod zapalniczke) 12/220 podlaczonej w bagazniku pod rozdzielacze napiecia i masy, sygnal idzie do procka (H600) po optyku, dopiero dzisiaj podlaczalem to w aucie pierwszy raz, wiec

 

narazie faza testow i odrazu taka troche niemila niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie coś ( to pyknięcie) pojawia sie przy włączaniu sprzętu tylko i wyłącznie. Jak podpiąłem na sekcję wysokotonową inny wzmacniacz, a woofery zasilał dotychczasowy, który to pędził cały przód, problem jakby ustał lub zminimalizował sie znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiał bym w moim przypadku AA 200.2 XE ponieważ wcześnie napędzał poprzez zwrotnice facale KRX 2 i "strzał" pojawiał się na WF jak i na TW (tu znacznie głośniejszy) w tej chwili gra to aktywnie pod trzema AA ( doszedł średniak) a AA 200.2XE zasila WF i "strzał" jest dalej słyszalny ale własnie z owych WF. Kabel zasilający wspólny rozdzielony na 4 wzmaki + kondensator 1F. Czy możliwe że coś padło w AA 200.2XE ?  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wzmak okazal sie niewinny, przepialem suba na tylne kanaly H600 i nie ma tego objawu, ciezko tez winic 600tke, przy standartowym uzytkowaniu (jednostka, zmieniarka) nie bylo zadnych problemow.

Nie mam zielonego pojecia co to moze byc.

 

 

 


U mnie tez cos dziwnego sie dzieje z AA 200.2X, zasila on u mnie suba, podczas sluchania CD czy zmieniarki nic sie niepokojacego nie dzieje, za to inaczej juz jest przy korzystaniu z airplay, jest stuk z suba tylko przy przelaczaniu utworow na iPhone,
 
membrana wychyla sie przy tym dosc mocno. 
 
Airport express zasilany jest z taniej przetwornicy, (takiej pod zapalniczke) 12/220 podlaczonej w bagazniku pod rozdzielacze napiecia i masy, sygnal idzie do procka (H600) po optyku, dopiero dzisiaj podlaczalem to w aucie pierwszy raz, wiec
 
narazie faza testow i odrazu taka troche niemila niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wzmak okazal sie niewinny, przepialem suba na tylne kanaly H600 i nie ma tego objawu, ciezko tez winic 600tke, przy standartowym uzytkowaniu (jednostka, zmieniarka) nie bylo zadnych problemow.

Nie mam zielonego pojecia co to moze byc.

nie napisałem że chodzi to pod prockiem PXA-H100 , czy to on może być powodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten "strzał" nie jest przypadkiem efektem końcowej fazy rozładowywania jakiegoś kondensatora? Mi z elektrycznego punktu widzenia na to wygląda, jakby napięcie na którymś kondensatorze za długo się utrzymywało lub nie było odcinane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dokladnie

 

starsze domowe wzmacniacze (unitra np) mialy stuk w glosnikach towarzyszacy wlaczeniu i wylaczeniu zasilania

 

w nowszych wzmacniaczach dodano uklad opozniajacy zalaczenie koncowki mocy i uklad szybkiego wylaczenia 

"soft start" to prosty uklad RC

szybkie wylaczanie jest troche bardziej skomplikowane, ale nadal dosc proste. i to wlasnie ten uklad szybkiego wylaczania nawalil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


i to wlasnie ten uklad szybkiego wylaczania nawalil

rozumiem, czyli należy oddać wzmaka do serwisu. Kolejne pytanko czy znacie jakiś serwis w okolicach 3 miasta,.Pucka który zrobił by coś takiego (może kolega Michał zna kogoś lub sam robi takie rzeczy) czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że zaśniedziałe i źle dokręcone styki mogą to powodować bo drastycznie rośnie ich rezystancja i nie wiem czy przypadkiem nie zaczyna pojawiać się właśnie pojemność :) 

 

Niemniej jednak jeśli wszystkie styki są OK, wzmacniacz nadaje się do serwisowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...