Skocz do zawartości

Hifonics Brutus BXi2608D + 2x Alpine SWX-1043D - Pomocy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam następujący problem, czytając różne fora, przeglądając sklepy postanowilem złożyć sprzęt CarAudio z prawdziwego zdazenia, nie byle tube do bagaznika ktora posiada moc 50W RMS. Wiec tak myslalem sobie zeby zakupic 2 glosniki Alpine SWX-1043D, ktore ma napedzać Hifonics Brutus BXi2608D. I wlasnie na tym moj pomysl sie konczy, a przeciez tyle jeszcze do zrobienia, aby z glosnikow uslyszec muzyke.

 

Moje pytania brzmia:

 

a) Jakie kable powinienem zastosowac do podlaczenia tego wzmacniacza? czy 50mm2 wystarczy?

:wstyd: jakiej firmy kondensator zastosować? mysle ze 4F wystarczy, dobrze by bylo zeby mial wyswietlacz i elektronike, chociaz bez elektroniki sie obejdzie

c) wydajnosc altka w samochodzie to 120A, jaki akumulator polecacie do tej instalacji?

d) Czy w okolicy dolnegoslaska znajde jakis dobry sklep CarAudio?

 

Z gory dziekuje za wszystkie wypowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) 50mm2 powinno starczyć, ale dobrze by było jakbyś miał drugi akumulator przy wzmacniaczu.

:P 5F ciut pomoże, ale powtarzam dodatkowo akumulator

c) spokojnie 2x60Ah pociągnie

d) :suchy:

 

Wszystko zależy, czy chcesz "korzystać" z mocy tego wzmacnicza cały czas słuchając muzyki, czy tylko na chwilowe "podgłaśniania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Wszystko ladnie pieknie, ale boje sie o altka ktory ma 120A i czy nie bedzie sie zbytnio pocil przy 2x 60Ah? Ok, a pozatym jesli juz nawet bym wsadzil jednego 60Ah pod maske i drugiego w bagaznik, to czy moze to byc np Centa 62Ah ? Czy musze koniecznie wstawic Stinger'a ?

 

 

Co do wykozystania, to wiadomo ze nie byl bym w stanie non stop sluchac takiego zestawu na 100% ale mysle, ze 40% non stop i czasami w granicach 90%, na 100% nie bede go raczej uzywal z racji tego ze szkoda bylo by mi zepsuc taki drogi sprzet :suchy: A co do firmy kondensatora to co poelcacie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kabelkach tez nie mam zamiaru oszczedzac, widzialem gdzies 50mm2 za 75zl/m mysle ze taki styknie :suchy: Wolal bym nie miec jednak z samochodu choinki, a wiadomo aku nie odda pradu tak szybko jak kondensator, a przy takiej mocy boje sie ze jednak bedzie efekt przygasania swiatel.

 

 

Co w ogole myslicie o takim sprzecie?

 

No i najwazniejsze, czy jesli sam bym sobie nie poradzil, chodzi mi glownie o wykonanie skrzyni i zabudowy bagaznika, mozna liczyc na Wasza pomoc? oczywiscie nie za darmo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ma to sens wydawac 75pln na kable zasilające, straty jakie beda między spawalniczym a tym za 75zł beda tak znikome ze Ty raczej ich nie odczujesz (jak wogóle będą)

Twój altek napewno nie "spoci" sie pod 2x60Ah

pytanie podstawowe: czy napewno chcesz te alpine-ki do tego brutusa podpinac??

jaka muza bedzie na tym odsłuchiwana??

moze jakąs jedna fajną 15"??

brytus był niedawno opisywany w dziale DB DRAG (z tym ze pod innym kątem)

a jezeli chodzi o akcesoria to sklep forumowy jest we wrocławiu :suchy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze to moja pierwsza instalacja CarAudio, i boje sie ze cos zchrzanie. Myslalem ze na odcinku aku -> wzmak przy kablach spawalniczych sa duze straty, a pozatym znajac moja nieuwage podlacze plus do minusa (bo kable takie same)

 

 

Myslalem nad jedna 15", ale czytajac opinie uzytkownikow i pytajac znajomych, ponoc sa one "wolniejsze" niz 12", przez co moga nie nadazać przy szybkich krotkich "udezeniach" basu. A czy te 2x alpine ktore wybralem sa zle?

 

 

a btw. dlaczego pytasz czy chce te alpine podpiac do Brutusa? cos z nim nie tak? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus do minusa (bo kable takie same)

Kupujesz plecionkę + czerwone i czarne termokurczki. Nie masz problemu z wyglądem, a przy okazji nie pomylisz się :(

 

Myslalem nad jedna 15", ale czytajac opinie uzytkownikow i pytajac znajomych, ponoc sa one "wolniejsze" niz 12", przez co moga nie nadazać przy szybkich krotkich "udezeniach" basu.

Słyszałeś kiedyś CV Stroker albo Ravemaster BSW-154II? 15", a wykop mają bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej zastanawialem sie nad 2x HIFONICS TXi-1500 D ( po jednym na kazdego suba spiac w 2Ohm) ale tak patrze to wyjdzie troche (duzo) drozej :P

 

 

No a ponadto planuje wymienic glosniki w przednich drzwiach i tylne na ALPINE SXE-1350s, a napedzal by je Hifonics Son of Europa, zastanawia mnie tylko gdzie ja bym ten dodatkowy wzmacniacz upchal, ale moze zostanmy narazie przy kompletnej zabudowie bagaznika :P

 

 

A wlasnie mialem pytac, czy moglby mi ktos wyliczyc taki bardzo ogolny kosztorys? bo ja na swojej liscie aktualnie mam:

 

2x Alpine SWX-1043D - 1300zl/szt

1x Hifonics Brutus BXi2608D - 1800zl

Płyty MDF ~ 500zl

Radyjko: ??? no wlasnie i tu mam problem zastanawialem sie nad Pioneer DEH-P800BT, ale czekam na rady :(

2 aku po 60Ah, badz jeden stinger power2 (ale to jak kasy zostanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej glosniczki przyjda do mnie prosto zza wielkiej wody :( Tak sie sklada ze mam tam znajomego, ktory w niedalekiej przyszlosci zamierza wstapic do Polski wiec skorzystam. Dlatego to ostatnia szansa zeby zmienic decyzje co do tych glosnikow, a takze wzmaka, bo przyjedzie do mnie to i to :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekasz na spadek kursu dolara? Nie zebym byl prorokiem ale moim zdaniem w marcu dolar poleci w dol i to ostro :P

 

 

No ale wracajac do tematu, pomoze ktos ulozyc taki ogolny spis/wycene instalacji? A no i pytalem wczesniej, czy ktos podjal by sie wykonania zabudowy bagaznika do Seat'a Leona 2002r. Chodzi mi glownie o polozenie i obicie podlogi z MDFu ( z mozliwoscia wyciagania zapasowki ), zrobienie z MDFu z lewej strony bagaznika miejsca na kondensator i wzmacniacz i oczywiscie obicie tego, a takze wykonanie skrzynii pod te glosniki. Milo by bylo gdyby ktos podal konkretna cene za jaka jest w stanie cos takiego zrobic/pomoc zrobic :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...