Skocz do zawartości

Konwerter Genesis S3 - problem z podlaczeniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupilem konwerter HI-Low Genesis S3.

 

Byłem w Swrwisie CA w celu podłączenia go.

Ale nie za bardzo umieli go dobrze podpiąć nawet twierdzili ze kiedyś też już taki podłączyli i tez nie działał

Tzn. remote cały czas podawało napięcie bez znaczenia czy radio włączone czy nie.

 

 

 

Kable głośnikowe podłączyli do tej dłuższej kostki na kowerterze.

A z tej Małej z zasilaniem i remote wypuścili tylko kabel z remote na wzmacniacz ale do remote w konwerterze nie podłączyli nic wcześniej z radia.

Konwerter kupiłem na allegro i bez gwarancji ale sprzedający twierdzi że jest w 100% sprawny i był nowy.

 

Twierdzi też że żeby to remote działało prawidłowo musi być do remote konwertera podłączone remote bezpośrednio z radia auta - niebieski kabel z kostki ISO (nie tylko same głośniki) i dopiero potem drugim kablem z remote konwertera do remote wzmacniacza.

 

Proszę o pomoc bo mam podłączony teraz konwerter HW a ten genesis podobno sporo lepszy i nie chcę żeby się kurzył w szafie.

 

Auto to laguna III z fabrycznym radiem.

 

Może ktoś wie jak go prawidłowo podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woziłem ten konwerter jakiś czas u siebie w aucie. Do wąskiej kostki miałem podpięte stałe +12V i masę. Konwerter sam wykrywał sygnał z wejść głośnikowych i podawał prąd na wyjście remote na wzmacniacze. Niestety od czasu do czasu na wejściu sygnałowym do konwertera pojawiał się jakiś szum z instalacji auta przez co konwerter wzbudzał wzmacniacze co skutkowało rozładowanym aku. Problem rozwiązał mały pstryczek elektryczek na kabelku z +12V przed konwerterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woziłem ten konwerter jakiś czas u siebie w aucie. Do wąskiej kostki miałem podpięte stałe +12V i masę. Konwerter sam wykrywał sygnał z wejść głośnikowych i podawał prąd na wyjście remote na wzmacniacze. Niestety od czasu do czasu na wejściu sygnałowym do konwertera pojawiał się jakiś szum z instalacji auta przez co konwerter wzbudzał wzmacniacze co skutkowało rozładowanym aku. Problem rozwiązał mały pstryczek elektryczek na kabelku z +12V przed konwerterem.

Czyli manualnie dorobionym wlacznikiem go włączałes za każdym razem.

 

A jak nie miałeś tego włącznika to dioda na konwertze sie święciła cały czas nawet jak radio było na off?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - włączałem i wyłączałem za każdym razem.

 

Na konwerterze po stronie z wejściami jest mały czarny przełącznik, którym wybierasz tryb podawania remote na wzmacniacze: ciągły bądź po wykryciu sygnału. Ja miałem ustawioną tą drugą opcję i dioda gasła po wyłączeniu radia. Jednakże jak pisałem wcześniej od czasu do czasu pojawiał się lekki szum na wejściu konwertera przez co konwerter włączał wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

 

Czyli tak:

Podłączam plusy i minusy z głośników do dlugiej kostki - z samych kabli glosnikowych nie idzie zasilanie jak radio jest wyłączone?

Podłączam masę, stały plus i remote z radia do konwertera

Połączam remote z radia do wzmacniacza

 

I musi działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje podłączenia zasilania ą dwie:

 

1. masa i stały plus do małej kostki, wtedy przełącznik na konwerterze w pozycji audio sense i remote z małej kostki do wzmacniacza

 

2. masa i remote z radia do małej kostki (remote z radia do wejścia na stały plus w kostce), wtedy przełącznik na DC sense.

 

W pierwszym przypadku konwerter włączy się po wykryciu sygnały na wejściu audio, w drugim po podaniu napięcia z remote z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje podłączenia zasilania ą dwie:

 

1. masa i stały plus do małej kostki, wtedy przełącznik na konwerterze w pozycji audio sense i remote z małej kostki do wzmacniacza

 

2. masa i remote z radia do małej kostki (remote z radia do wejścia na stały plus w kostce), wtedy przełącznik na DC sense.

 

W pierwszym przypadku konwerter włączy się po wykryciu sygnały na wejściu audio, w drugim po podaniu napięcia z remote z radia.

W opcji pierwszej miałem podłączone i cały czas konwerter działał bez znaczeniaczy radio włączone czy nie - dziwna sprawa - może konwerter uszkodzony.

 

Spróbuje według drugiej opcji tylko zdziwiles mnie ze remote z radia idzie pod stały plus w konwerterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dam znać.

 

Dziś będą mi jeszcze raz to podłączać według Twojej informacji.

 

Dzięki za pomoc.


Daj znać czy Ci działa. Pamiętaj o odpowiednim ustawieniu przełącznika w konwerterze.

 

 

W serwisie CA nie znaleźli remote z radia także lipa a w sense mode nie działa prawidłowo.

Zostałem przy konwerterach HW.

 

Trzeba będzie drugie jakieś porządne radio do schowka wrzucić (fabryczne musi zostać do navi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja też mam problem z tym konwerterem (chyba). Podłączyłem zasilanie, czyli masa i +12 po zapłonie na zaciski konwertera. Po włączeniu zapłonu zapala się niebieska dioda i powoli gaśnie. Na remote jest napięcie 2.5V. Dodam, że jeszcze nie podłączyłem wejść głośnikowych w konwerterze bo dzisiaj już nie zdązyłem, a chciałem sprawdzić czy się wszystko załącza. Teraz pytanie, czy żeby ten konwerter działał pracą ciągłą to czy muszą być wpięte pierwsze dwa kanały do wyjścia radia? Mam zworkę włączoną na DC sensing. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konwertera jest wyście "Remote Out" i to wyjście trzeba podłączyć na wzmacniacz pod remote. Więc to konwerter włącza wzmacniacz. Dobrze rozumiem? 

Tutaj mam obrazek z instrukcji obsługi.

No ale właśnie. Jak zapale auto to dioda się świeci przez kilkanaście sekund i gaśnie. Póki pali się dioda to jest 10V a później spada na te 2.5V? Czy może konwerter jest walnięty? 

 

http://i305.photobucket.com/albums/nn201/L7NCH/DSC06228_zpsf1ba57c5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnikowe z radia na szeroką kostkę

Remote konwertera do pieca

Rca z konwertera do pieca

Zasilanie do pieca i do konwertera

 

Wtedy ustawiamy na konwerterze dc lvl i wszystko powinno grać.

 

Ew. jeśli nie działa to przestawić na signal sensing ale producent zaleca DC level sensing. Radio powinno mieć min 20W na wyjściu żeby urządzenie działało poprawnie.

 

Przynajmniej tak wywnioskowalem z załączonej instrukcji.

 

A żeby łatwiej było zrozumieć:

 

Do konwertera podłączamy zasilanie B+ i - oraz wyjście głośnikowe z radia (przód musi być podłączony)

Konwerter sam generuje rem dla wzmacniacza.

 

 

Przeczytałem tą karteczkę dokładniej na kompie i edytowałem posta.

Edytowane przez Demondemidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podpiąłem pierwszy kanał odpowiadający za głośniki do radia i konwerter działa. Napięcie na przewodzie "remote out" wynosi 8.5V. Tyle wystarczy do wzbudzenia wzmacniacza? Mam Rodka 4100. Szukałem w specyfikacji wzmacniacza napięcie załączenia, ale nie odnalazłem informacji. 

 

Jeszcze nie miałem czasu załączyć całego systemu więc nie wiem właśnie tego czy to będzie odpowiedni poziom napięcia :D Dopiero w czwartek będę miał więcej czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.5v to trochę mało, powinno być 12v +/-2v ale może i się zapnie. Teoretycznie powinno wystarczyć 5v rodkowi bo tam układ chyba idzie przez stabilizator ale tego nie jestem pewny, jeszcze mi się nie zdarzyło operować tak niskim napięciem na rem. Ewentualnie jak będę miał chwilę to jutro sprawdzę na rodku 2180A.

 

Tam siedzi TL494 czyli minimalnie 7v potrzebuje, więc w teorii zadziała :)

Edytowane przez Demondemidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...