Skocz do zawartości

Woofer + tweeter za 800zł ...


pemo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję pomocy w wyborze przodów do ok 800zł (używki też w sumie mogą być). Całość ma być dzielona aktywnie clarkiem 955, a do napędu mam obecnie helixa h 400. Muzyki jakiej słucham to głównie wolne kawałki rap, rege, od czasu do czasu jakaś szybsza elektroniczna oraz ostatnio wybrane kawałki gregorii. Obecnie posiadam pb l6c, które mnie nie zadowalają.

Od zestawu oczekuje przede wszystkim łagodnej, nie narzucającej się górki (ta z l6c jest dla mnie nieakceptowalna, wprawdzie są troszkę ściszone bo grają w bi-ampingu ale ostrawego charakteru górki się tym nie zmieni), chcę mieć także więcej dużo więcej średnicy niż oddają z siebie pb, może być ona nawet bardziej wyeksponowana niż górka i do tego wszystkiego kikbasu mniej więcej tyle samo co średnich. Krótko mówiąc w zestawie górka może być nawet lekko cofnięta a na pierwszym planie średnie na równi z basem.

Do głowy przyszedł mi pomysł aby wykorzystać np tweetery z ha (gdzieś widziałem takie rozwiązanie).

 

Mam nadzieję, że pomożecie mi coś wybrać bo gdy ruszy się już ciepło będę się starał coś zacząć majsrować w aucie :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, problem podobny jak mój, nawet taki sam, piec niby ten sam do napedu, auto takie samo, radyjo inne.

Ja wybrałem system Xeteca G-6 i T-26, jestem bardzo zadowolony. Po przesiadce z powerbassów CK6 słychać niesamowitą różnicę, szczególnie właśnie w średnich tonach, na PB średnich nie było, teraz się pojawiły w sporej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze coś z Focala? np k2p? Dla mnie Focal zawsze dość ciepło brzmiał

 

Z tego co udało mi się poczytać to tweetery z tych focali nie należą do najłagodniejszych, dlatego raczej bym je odrzucił. A co możesz powiedzieć o średnicy z tego zestawu i czy może słuchałeś pb l6c (wtedy mógłbyś mniej więcej porównać co ma focal czego nie ma pb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...