Skocz do zawartości

Śmiech to zdrowie


greg-si
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tyle pracy i co?? Co to k... jest za ufo

 

Może tylko ja jestem jakiś zszokowany...

 

Może ja też :przestraszony:

Cytaty:

"3 kondensatory po 1 faradzie, 35 mm2 kabel OFC, , żelowy aku 90 Ah i akcesoria Sinuslive dbają o odpowiednią ilość prądu w instalacji, a potrzeba go sporo bo mono block ma jakoś 1500 watt RMS i każdy mili amper jest potrzebny."

"Wzmacniacze SinusLive jeden mono block i jeden 5 kanałowy"

no i uwaga!

"Ja swoją część projektu już dawno skończyłem. Co się z nim dzieje i gdzie teraz jest to nie wiem bo mam znikomy kontakt z właścicielem.

Poza tym wyprowadziłem się z Rybnika pare miesięcy temu, teraz mieszkam we Wrocławiu i tu pracuje w firmie Extreme Car Audio"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzi przy stoliku stary pijak i na talerzyku gania widelcem marynowanego grzybka. Podchodzi barczysty facio, bierze leżący obok nóż i nabija sobie na niego tego grzybka. Wkłada do ust i połyka. Pijak podnosi wzrok i pyta:

- I co przeszedł?

- Przeszedł, bo co?

- A bo mi się sk***iel trzy razy zwrócił.

 

:krzeslem: :krzeslem: :krzeslem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie wkleić.

 

Chociaż w tym temacie według mnie doskonale pasuje :]

 

Z cyklu jestem szczęśliwy:

 

" Moj zestawik w Fiacie Siena

radio Peiying 9904

wzmacniacz Peiying ALIEN PY-1K76R(monoblog) x2

zabudowa bagażnika PEIYING PY-BL300A10 2CEWKI 30cm x2

przód drzwi Zestaw głośników PY-AT620CG PEIYING(twiterki w lusterkach)

tył drzwi PEIYING PY-BG620CT6

półka PEIYING PY-IN6901M 6"x9"

zagłówki siedzen MONITOR PEIYING PY-TH7088 x2

Kondensator PEIYING 1.5F LED

Polecam wszystkim ta marke jest naprawde bardzo dobra "

 

Jak niewiele potrzeba do szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie wkleić.

 

Chociaż w tym temacie według mnie doskonale pasuje :]

 

Z cyklu jestem szczęśliwy:

 

" Moj zestawik w Fiacie Siena

radio Peiying 9904

wzmacniacz Peiying ALIEN PY-1K76R(monoblog) x2

zabudowa bagażnika PEIYING PY-BL300A10 2CEWKI 30cm x2

przód drzwi Zestaw głośników PY-AT620CG PEIYING(twiterki w lusterkach)

tył drzwi PEIYING PY-BG620CT6

półka PEIYING PY-IN6901M 6"x9"

zagłówki siedzen MONITOR PEIYING PY-TH7088 x2

Kondensator PEIYING 1.5F LED

Polecam wszystkim ta marke jest naprawde bardzo dobra "

 

Jak niewiele potrzeba do szczęścia.

Kuźwa, Daniel, właśnie przeczytałem w powiadomieniu z elki i sam chciałem to tutaj wrzucić :D Haha.

Chyba mu zapłacili za to, że wstawił wszystko tej marki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiowane z innego forum:

 

Użytkownik1:

Dzisiaj, 6:57

Czemu wszyscy mowia zeby nie zakladac glosnikow na tyl jakos tego nie rozumiem

Przeciez aby otrzymac dobra scene potrzeba 4 albo nawet 5 głosników nie liczac jakiejs maszynki do robienia bumbum

dlaczego w domowym audio sa systemy 5.1 7.1 a Wy koledzy uparcie twierdzicie ze tyl to najlepiej wyjac

Przeciez to sa jakies brednie

 

Jak chcesz dobrego audia wsadz na przod zestaw odseparowany do tego głośnik centralny

Na tyl moga byc głosniki współosiowe i jak ci mało bedzie to skrzynke w bagażnik do masowania pleców biggrin.gif

 

Użytkownik2:

CYTAT(xxx @ Dzisiaj, 6:57)

Na tyl moga byc głosniki współosiowe i jak ci mało bedzie to skrzynke w bagażnik do masowania pleców

 

która zagłuszy tylne głośniki...

CYTAT(xxx @ Dzisiaj, 6:57)

Przeciez to sa jakies brednie

 

biggrin.gif

 

[Dodano 20/10/2011 07:20]

CYTAT(xxx @ Dzisiaj, 6:57)

dlaczego w domowym audio sa systemy 5.1 7.1 a Wy koledzy uparcie twierdzicie ze tyl to najlepiej wyjac

 

w domowym audio masz procesor, który rozdziela poszczególne pasma na 5,6,7 głośników + sub... tył to głównie głośniki "efektowe" - i masz kolego różnicę smile.gif

 

Użytkownik3:

CYTAT(xxx @ 20.10.2011, 6:57) *

Czemu wszyscy mowia zeby nie zakladac glosnikow na tyl jakos tego nie rozumiem

Przeciez aby otrzymac dobra scene potrzeba 4 albo nawet 5 głosników nie liczac jakiejs maszynki do robienia bumbum

dlaczego w domowym audio sa systemy 5.1 7.1 a Wy koledzy uparcie twierdzicie ze tyl to najlepiej wyjac

Przeciez to sa jakies brednie

 

W aucie scena muzyczna oparta jest na stereo czyli głośnik L i P z przodu słuchacza.

W domu scena oparta na głośnikach 5.1/7.1 i podobnych służą do oglądania filmów w odpowiednich formatach dźwięku przestrzennego a nie do słuchania muzyki.

A jak czegoś nie rozumiesz to nie pisz że to brednie tongue.gif

 

CYTAT(xxx @ 20.10.2011, 6:57) *

Jak chcesz dobrego audia wsadz na przod zestaw odseparowany do tego głośnik centralny

Na tyl moga byc głosniki współosiowe i jak ci mało bedzie to skrzynke w bagażnik do masowania pleców biggrin.gif

 

To są dopiero brednie xP

 

Użytkownik4:

xxx, Ty nie mówisz o domowym audio tylko o systemie kina domowego gdzie głośniki centralne, efektowe są po to żeby stworzyć otaczający dźwięk do potrzeb filmów. Do odtwarzania poprawnie muzyki najlepszym sposobem jest stereo czyli dwie kolumny. Jak idziesz na koncert to się odwracasz plecami do sceny?

 

Uzytkownik5:

CYTAT(xxx @ Dzisiaj, 6:57)

Czemu wszyscy mowia zeby nie zakladac glosnikow na tyl jakos tego nie rozumiem

Przeciez aby otrzymac dobra scene potrzeba 4 albo nawet 5 głosników nie liczac jakiejs maszynki do robienia bumbum

dlaczego w domowym audio sa systemy 5.1 7.1 a Wy koledzy uparcie twierdzicie ze tyl to najlepiej wyjac

Przeciez to sa jakies brednie

 

Jak chcesz dobrego audia wsadz na przod zestaw odseparowany do tego głośnik centralny

Na tyl moga byc głosniki współosiowe i jak ci mało bedzie to skrzynke w bagażnik do masowania pleców biggrin.gif

 

 

kolego większych bzdur w tym roku nie czytałem potluczony.gif

 

Użytkownik1:

Smieszne jak niektórzy uparcie trzymaj sie swoich madrosci

Pożądne audio musi tworzyc scene jak masz dobre audio w samochodzie to słuchajac muzy mozna okreslic gdzie stoi który instrument

A jak chcecie to osiagnac bez centralnego głosnika czy siedzac na miejscu kierowcy słyszysz tak samo jak siedzacy obok

Niestety zawsze masz któres głosniki bliżej siebie i wiecej słyszysz z lewego a pasazer z prawego zrodła dzwieku chyba ze nie myslicie o innych osobach w aucie

 

KOlego xxx głośnik centralny w aucie nie jest do efektów tylko własnie do stworzenia ładnego stereo słyszalnego dla obu osób z przodu tak samo

 

Czy którys z was widział jak taki głosnik jest wlaczony w cały system audio??

 

Kolego spa własnie o to chodzi żeby miec dzwiek dookoła siebie a nie z boków bo niestety głośniki masz w boczkach a nie przed soba

 

xxx skrzynia w badazniku może i przednie glosniki zagluszyc a przeciez nie o to chodzi ona ma produkowac czestotliwosci nie osiagane przez małe głosniczki

A głosniki z tyłu maja za zadanie stworzyc dzwiek przestrzenny

Jesli mowa o procesorku rozdzielajacym dzwiek to juz jakis pionek z przed chyba 6 lat miał takie opcje i dodatkowo nawet przesuniecia fazowe mozna bylo w nim ustawiac na poszczególne głosniki

 

Użytkownik4:

Nie masz pojęcia o czym piszesz, nie wiesz co to jest nawet stereo.... System ten opiera się na dwóch kolumnach lub dwóch zestawach głośnikowych, nie ma mowy o głośniku centralnym (on jest potrzebnym do kina domowego). Poczytaj, posłuchaj, bo za nic w świecie nie dasz sobie nic wytłumaczyć, uwierz że są tu ludzie bardziej kompetentni w kwestii audio od Ciebie.

 

Użytkownik1:

KOlego ale po co te nerwy ja wiem ze sa ludzie bardziej obcykani w temacie ale oni przewaznie umieja swoje zdanie poprzec jakimis faktami

Obecnie nie mam ciśnienia ani możliwości na zabawy w caraudio ale swego czasu siedzialem w tym dosc głeboko

Wyraziłem tylko swoje zdanie na pewien temat i tyle ale widze ze jest tu grupka osób które odrazu musza na kazdego kto ma inne zdanie z góry warczec

Ja wiem co mówie robiłem takie systemy i wiem jak graja

Nikt nie musi w to wierzyc i nikogo nie zmuszam do takich systemow

Wydaje mi sie ze poto jest forum aby poglady wymieniac najlepiej w grzeczny sposób tongue.gif

 

A co do zestawów przód + skrzynia to jest tak jak z przednionapedowymi samochodami

Są tansze w produkcji i to jedyna ich zaleta biggrin.gif

 

Użytkownik4:

Widać nikt Cię z błędnego myślenia nie wyprowadzi, chętnie bym zobaczył twoje instalacje skoro tak głęboko w tym siedziałeś smile.gif

 

Użytkownik5:

CYTAT(xxx @ Dzisiaj, 15:58)

Nie masz pojęcia o czym piszesz, nie wiesz co to jest nawet stereo....

 

 

Dokładnie, odpuść sobie bo piszesz straszne głupoty.

 

Głośnik centralny??? A niby z czego bierze on sygnał?? Stereo to dwa kanały prawy i lewy - gdzie tu widzisz centralny? Skąd bierzesz kanał centralny?

CA to nie kino domowe, a nawet w kinie domowym stereo to stereo i najlepiej brzmi na dwóch głośnikach.

 

[Dodano 20/10/2011 18:50]

CYTAT(xxx @ Dzisiaj, 16:58)

Ja wiem co mówie robiłem takie systemy i wiem jak graja

 

 

No to poprosimy szczegóły, jakie komponenty, jak łączone? Konkrety kolego.

 

[Dodano 20/10/2011 18:52]

CYTAT(xxx @ Dzisiaj, 14:49)

A jak chcecie to osiagnac bez centralnego głosnika czy siedzac na miejscu kierowcy słyszysz tak samo jak siedzacy obok

 

 

Pewnie musi być radio 3 kanałowe i 3 kanałowe płyty CD potluczony.gif

 

Użytkownik6:

xxx uwierz że xxx czy xxx mają pojęcie o Audio..

 

z tego co mi się obiło o uszy xxx nawet brał udział w zawodach Audio.. budowa audio do kilku tys.

obejrzyj jakie to sprzęty były instalowane w niektórych autach jak i w jaki sposób..

 

to co piszesz.. po naradzie z człowiekiem który zajmuje się Audio na codzień to czyste Science Fiction potluczony.gif

 

Użytkownik1:

Ale wy jestescie czepliwi

Ja tylko napisałem co robiłem i co miałem w swoich samochodach

Nikt nie musi sie z tym zgadzac

 

xxx nie musi byc radio trzykanałowe jak to pieknie ujełes smile.gif tylko wzmacniacz który pozwala na takie podłaczenie głosników w specyficzny sposób

Aczkolwiek najczesciej robi sie to z dwoma zestawami dwódróznymi LiP + głośnik basowy wszystko podłączone do jednego wzmacniacza dwókanałowego

Jeżeli jestes taki obcykany w CarAudio to napewno wiesz o czym pisze a jak nie to sobie wygogluj tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAN "A"

No i co panowie powiecie na to mam drugi taki sam głośnik i gra przepięknie wręcz rozsadza Fele i co najważniejsze nie spalił się!!(czekamy na 2gi) kolejny projekt jest taki 4x BR 2 głośniki STX GDN22/200/4SC + nowy wzmacniacz Carpower by monacor HPB 604 na elektrodzie dobre opinie ma kol przewidział założenie dobrego wentylowania tego wzmacniacza także będzie ciekawie jak wszystko poskładam w kup to będzie ciekawie

 

PAN "B"

Powiem tylko tyle, że mało jeszcze w życiu słyszałeś. Uważam, że ten STX skończy nie długo tak jak pierwszy. Co do projektu, po co Ci 4 otwory br, może być za mało spróbuj z 6 lub 8 zamontować Druga sprawa 2 x stx to dwukrotnie cięższa membrana, a tylko jeden magnes, potrzebny jest mocny wzmacniacz z wysokim dumping factorem. Jak chcesz je połączyć? szeregowo, równolegle to wypadkowa impedancja będzie wynosiła 2 ohmy ten monacor nie da sobie z tym rady, a najważniejsze zasilanie z samochodu.

 

PAN "C"

"Druga sprawa 2 x stx to dwukrotnie cięższa membrana, a tylko jeden magnes"

Rozwiń

"Jak chcesz je połączyć? szeregowo, równolegle to wypadkowa impedancja będzie wynosiła 2 ohmy ten monacor nie da sobie z tym rady"

Autor tematu nie wspominał nic o napędzaniu po przez HPB 604 systemu przedniego (pod który z resztą słabo się nadaję)

więc po co kombinować skoro HPB 604 to wzmacniacz czterokanałowy posiadający po zmostkowaniu dwa kanały 4ohm 200W rms, oczywiście jest to moc zawyżona ale i tak aż za duża dla tych STX

 

PAN "B"

Dla wzmacniacza te dwa stx będą widziane jako jeden głośnik o 2 razy większej membranie, wypadkowej impedancji 4/8 ohm zależnie jak połączymy i tylko jednym magnesie. Po za tym wychylenie membran będzie wynosiło połowę wychylenia jak przy jednym głośniku.

pzdr

 

PAN "C"

Mylisz się, gdyż każdy z tych głośników posiada własny układ magnetyczny który je "napędza" to o czym piszesz miało by rację bytu przy zastosowaniu membrany biernej po za tym każdy z nich będzie zasilany oddzielnie co prawda z tego samego źródła ale jednak z innych kanałów więc nie ma musu łączenia tych głośników.

 

PAN "B"

Jeśli każdy głośnik będzie zasilany oddzielnie to nie ma tematu. Natomiast jeśli połączymy je równolegle bądź szeregowo wtedy mamy całość jako jeden głośnik z parametrami mechanicznymi jednego głośnika. To nie ma znaczenia, że głośniki ma swój magnes. A membrana bierna to zupełnie inna sprawa służy do dostrojenia głośnika i obudowy do pożądanej częstotliwości w obudowie zamkniętej, działa podobnie jak otwór br w obudowie z bass refleksem. Nie mam zamiaru Cie przekonywac do swoich racji. Co wiem to ci napisalem.

Sadze ze dalsza dyskusja nie ma sensu. Szkoda naszego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...