Skocz do zawartości

Wzmacnienie sygnalu radia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmacniacz jest raczej na bank w antenie, pytanie tylko czy zasilany przez separator czy po przez oddzielny kabelek.

Trzeba się dostać do anteny i to sprawdzić.

Zdarzyło mi się kilka razy wymieniać te antenki na zwykłe bo te wzmacniacze padały  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz w antenie na 100% - prawdopodobnie spalony. Zasilanie do niego szło najpierw z zasilania radia, potem przez separator - zero różnicy.

Dokupić ewentualnie sam wzmacniacz i wpiąć go gdzieś na kablu antenowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Auto VW Bora, radio CDA9833R, zarówno z separatorem jak i bez żadnej różnicy - jak szumiało tak szumi.

Wyłapać jakąkolwiek stację poza miastem graniczy z cudem. Antena ori.

W VW na 100% zasilanie wzmacniacza idzie z radia po przewodzie antenowym trzeba założyć przejściówkę która puści zasilanie na wzmacniacz koszt około 15zł, ale dziwne jest to że ja w CDA 9886R miałem w radiu zasilanie wzmacniacza po przewodzie oryginalnie, może masz to w opcjach radia nie włączone? jest taka opcja w Alpinach? czy się myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


BMW E46 , radyjko Dynavin D99+ antena oryginalna w tylnym słupku , z poprzednim radyjkiem Sony ... bardzo ładnie zbierało sygnał 
\

Najprawdopodobniej wzmacniacz antenowy nie ma zasilanie - musisz odszukać który to kabelek i podać na niego sygnał rem z radia.

 

 

 


Dokupić ewentualnie sam wzmacniacz i wpiąć go gdzieś na kablu antenowym ?

Nic nie pomoże jeśli ten w antenie nie będzie działał - wymień antenę na zwykłą i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka różnica i jakie korzyści niesie za sobą wymiana samej anteny z uszkodzonym wzmacniaczem na taką bez wzmacniacza ?

Sama antena niby działa, bo bez podłączonego kabla antenowego nie radio nie odbiera żadnej rozgłośni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę. Mercedes Vaneo i Blaupunkt New York 800. Poprzednie radyjko, fabryczne odbierało świetnie, teraz lipa...

Anteny nie wymienię bo hmmm... Nie wiem nawet gdzie jest :D Nie ma jej na dachu, pewnie w którąś szybę jest wklejona...

I co tu zrobić??? Nic nie babrałem przy kostkach, kablach antenowych itp. Wypiąłem stare, podpiąłem nowe...

Poradźcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowy bat ja w moim pasku miałem to samo  po podłaczeniu separatora cos tam sciagało ale bardzo słabo i cały czas szumiało kupiłem nowy bat (cos koło 15 zł) i jak reka odjął radyjko gra ładnie czysto,15 zł to nie majatek a ile nerwow i zbednej roboty jezeli to faktycznie bedzie wina bata,mozesz tez na chwile pozyczyc bat od jakiegos znajomego i sprawdzic czy jest poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wzmacniacze antenowe takie na przewód z oddzielnym zasilaniem ponoć dają rade ale lepiej było by chyba chwile powalczyć z oryginalną antena i jakoś sprawić żeby działała? Jeśli nie to bez wiercenia w ostateczności antena aktywna mocowana nad lusterko wsteczne jeśli auto nie ma ogrzewanej przedniej szyby wiem ze wiele osób ją kupowało i nie reklamowało.. Może gdzieś w złączu wyprowadzonym do radia jest jakieś oddzielne zasilanie do wzmacniacza antenowego jakimś fabrycznym ISO albo quad-lock czasem jest więcej przewodów niż 5 ze standardu zasilania w ISO. Problem bo to fakra na dodatek oddzielna AM-FM albo FM-GSM albo nie wiadomo co jeszcze.. Czasem też jak wszczepiają dach to wkładają pasywne baty za 15 złoty zamiast aktywnej za 75..:P Jak się zna niemiecki bez problemu można sobie wy googlować wszystko w tym temacie..:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...