Skocz do zawartości

Dobry pomysł?


mati1342
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów! :)
Więc tak, posiadam jakiś tam sprzęt car audio, tzn. Alpine 9853r, seryjne 4x głośniki+2xpodszybie, monoblok GENESIC Profile Sub i jakiś tam głośnik z pionka 250rms :) ale to już za mało.
Postanowiłem z biegiem czasu zmienić sprzęt, tak sobie czytam i czytam, wybrałem:
1.
Steg K4.02 i do tego 2x RE Audio SE-12 D4
2.
Steg K2.02 i do tego RE Audio SX-12 D4
Który zestaw mi polecacie, który lepiej zagra i wgl. Muzyki słucham ogólnie każdej, wszystkiego po trochu :)
Auto Golf III hatchback 5 drzwi :) Alternator 120A, aku 72AH, kable 35mm2, :)
Ogólnie możecie dodać coś od siebie, może coś zmienić. Jeśli chodzi o kasę hmmm, wiadomo będę zbierał szukał i kupię! :) 
Z góry pozdrawiam, oczekuje pomocy,podpowiedzi i opinii !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty mam, tylko czekam na el.drzwi, bo chce zrobić el szyby i lusterka, na razie chodzi mi tylko o bagażnik, gdybym szukał pomocy co do drzwi co bym napisał. Nie chodzi mi o robienie hałasu tylko o dobry bass, a nie pierdzenie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale własnie bez zrobienia drzwi i dobrego zestawu przedniego te 2xRE AUDIO będzie robiło tylko hałas.Fajny bas można uzyskać już z zaaplikowanego jednego suba.Więc jeśli patrzysz tylko w stronę bagażnika to tak jak kolega Sensemillaa napisał chodzi tylko o hałas.

Zrób najpierw te drzwi i zainwestuj w doprowadzenie przodu jak należy i wtedy się martw bagażnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na złość, utworzyłem temat i zadałem pytanie, po co wnikacie w przód skoro to tylko kwestia czasu..
Chce uzyskać opinie ludzi, którzy się znają. Chce wiedzieć co robić dalej z bagażnikiem. Ile kasy uzbierać i czego szukać, proszę żeby rozmowa dotyczyła przodu, a nie tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że "dobry bass" wcale nie zaczyna się w bagażniku - tam się kończy; zaczyna się w drzwiach. Dlatego powinieneś zacząć od przodu, żeby to miało sens. Chyba, że chcesz zrobić dobry hałas, to upchaj do bagaja te 2 12' , zasil jakąś elektrownią i będzie pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tych zestawów co podałem, lepiej wypadnie opcja 1 tak? A może coś by zmienić?
Napisałem tył, a miałem na myśli bagażnik :) Jutro zajmę się tą elektryką i przy okazji wygłuszę drzwi, polecę do miasta i kupie, jeszcze dziś poczytam jakie, lub po prostu pojadę do jakiegoś salonu ca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steg K4.02

1 × 127 Watt Kanal 1 an 4 Ohm 

2 × 127 Watt Kanal 1 + 2 an 4 Ohm 

4 × 127 Watt Kanal 1 bis 4 an 4 Ohm bei 13,4V Versorgungsspannung

Stromaufnahme 56,5A

Wirkungsgrad 66,9%

1 × 475 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 4 Ohm

2 × 475 Watt Kanal 1 + 2 sowie 3 + 4 gebrückt an 4 Ohm bei 13,3V Versorgungsspannung

Stromaufnahme 121A 

Wirkungsgrad 59,1%

1 × 816 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 2 Ohm

2 × 800 Watt Kanal 1 + 2 sowie 3 + 4 gebrückt an 2 Ohm bei 13,1V Versorgungsspannung

Stromaufnahme 240A 

Wirkungsgrad 50,9%

1600 Watt Gesamtleistung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ty chcesz k4.02 zasilać ze 120A altka i to kablami 35mm2? 240A, chcę widzieć te spadki :D

To już lepiej weź k2.02 pod te 2x RE Audio SE-12 tylko d2 :P

 

ten piec przy mocny graniu na tych głośnikach się tak zagotuje że jajka na nim będzie można smażyć 

Bez przesady, mam k4.02 i k2.02 i owszem były ciepłe ale nie aż tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To już lepiej weź k2.02 pod te 2x RE Audio SE-12 tylko d2

http://www.rockfordfosgate.com/images/wiring_wizard/2_2ohmDVC_2ohm.png

Czyli będzie lepiej ? Wiecie ja się nie znam na ca, i te zestawy co w pierwszym poście to wymyśliłem sam, widać nie były mądre,a co do tego k2.02 i 2xRE SE-12 D2 będzie lepszy pomysł, może innego klocka ?

http://www.audiophile.pl/amplifier4 Steg k2.02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati... jak sam wyszperałeś... te 2 głośniki 2x2 Ohm na cewę każy, możesz spiąć w.... 0,5, 2 i 8 Ohm. Czyli mamy te 2 Ohm. Steg K 2.02 przy takim stanie ma:

 

"1 × 1290 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 2 Ohm bei 13,5V Versorgungsspannung
Stromaufnahme 180A
Wirkungsgrad 53,1%"

 

Ja nie wiem skąd ten prąd weźmiesz :rotfl: :rotfl: 180A =)

 

 

 


Drzwi wygłuszone, DLS R6a zamówione

 

No właśnie... może pierw zainstaluj te wooferki... posłuchaj... i wtedy zastanów się nad basem z bagaja. On nie ma zagłuszać a uzupełniać pasmo. chociaż rezerwy mile widziane :rotfl: Zamontuj, posłuchaj.. wtedy zastanów się nad opcja bagaja. Jest trochę fajnych subów w prostszej konfiguracji, które potrafią zagłuszyć niejeden przód... a i z doborem pieca nie będzie tyle trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej na 1 wychodzi... Chcesz baaaaaaaasuu to 2x12" i szukaj jakieś mono, cyfraka który ograniczy zużycie prądu a nie klase AB pchać i to w 2ohm w mostku...

tylko przy 2x12" SE nie usłyszysz nic z przodu, zadnego słowa, zadnych wysokich tonów, nawet charczenia przednich głosników nie usłyszysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...