Skocz do zawartości

są tu jacyś rowerzyści?


Grzegorz.D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy mi trza w wyborze roweru MTB do 1000zł. Dodam że waże setke  więc musi być wytrzymały :rotfl:  dla żonki też do tysiaka bym chciał tyle że waga piórkowa więc tu chyba będzie większy wybór, rowery będą użytkowane weekendowo, pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dołóż przy zakupie bo inaczej ciągle będziesz dokładał. Przy wadze 90+ jazda powinna być tylko rekreacyjna na rowerze za 1k PLN. Przy odrobinie sportu wiele rzeczy może szybko się zmęczyć i rower zacznie żyć własnym życiem, tańcując podczas jazdy i działanie niektórych elementów stale będzie się pogarszać.

Co istotne, w tej cenie nie pakuj się w żadne hamulce tarczowe (chyba, że używany rower i hamulce, jeśli mechaniczne, Avid bb5 lub lepiej bb7). Piasta tylna MUSI być na kasetę, nie wolnobieg. Trzy lub cztery punkty łożyskowania w kole z tyłu w piaście na kasetę to naprawdę znacznie lepsza wytrzymałość. Niestety i tak większość w tej cenie ma najzwyklejsze bieżnie i kulki w piastach, co wymaga kontroli i serwisowania. Amortyzatory z przodu w rowerach tej klasy być może i w jakimś stopniu działają ale co najwyżej jakiś czas jeśli nie są doglądane. Na weekendową rekreację po leśnych pożarówkach to proponuję to. Nie jest to rower górski, ale podejrzewam, że bardziej docenisz koło 28" niż i tak umierający rozmiar 26". Na koła 29" trzeba niestety dozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciesz 100kg to taka normalka z pełnym zestawem ochronnym, zestawem naprawczym , energetycznym i mieśniami do  napędu.

 

Polecam KTM rowery. W używce ze dwa lata temu sprzedawałem chyba za 1400pln-ów i był w fantastycznym stanie, a rower nie ma wymogu euro5 więc używki śmiało polatają. Podstawowe sprawy przy wymianie  też do przełknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29ery nie są strasznie drogie to raz, jednak są droższe od 26". 28" to wcale nie rekreacyjna jazda po mieście, a do rekreacyjnej jazdy po lesie szerokość 28" opon wystarczy - 32-42mm :)

Nie mylmy leśnej rekreacji z jazdą w terenie, której i tak 70% posiadaczy rowerów górskich nie uprawia.

 

Ufik przepłaciłeś :D Natomiast pd-m785 popieram w summumie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29ery nie są strasznie drogie to raz, jednak są droższe od 26"

najtanszy 29er to ok 1800zl, gdzie rower 26" na takim osprzecie kosztuje ok 1000zl :P wiec jednak 29ery sa drozsze ;)

ale jak ktos ma powyzej 180cm to nie widze innego wyjscia  :wink:

sam bralem nie drogiego 29era (author dexter 29) i teraz zaluje ze nie wzialem drozszego 

 

 

28" to wcale nie rekreacyjna jazda po mieście, a do rekreacyjnej jazdy po lesie szerokość 28" opon wystarczy - 32-42mm

Nie mylmy leśnej rekreacji z jazdą w terenie, której i tak 70% posiadaczy rowerów górskich nie uprawia.

prostujac - jazda po miescie tez moze byc wymagajaca dla roweru. jezdze po miescie i rower dostaje bardziej niz w lesie!

takie mamy super warunki ;)

http://allegro.pl/nowy-rower-gorski-be-sure-29er-mtb-19-gratis-i3966240834.html mylilem sie!  :szok:

 

Rower Górski Be sure 29er MTB 19

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam mam kone hoss. Model sprzed kilku lat i świetnie daje radę. Z czasem zmieniłem koła (składałem sam) i hamulce na deore hydrauliczne. Nie śmigam już tak jak kiedyś w związku z czym też ważę już blisko do setki. Ale za lepszych czasów rower swoje przeżył. I większość w lesie. Śmiało mogę polecić jeśli tylko uda się znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...