Skocz do zawartości

Upgrade głośników


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w aucie dwunastogłośnikowy system audio alpine nie wiem czy z racji wieku czy jakości gra to dość słabo. Żadne grubsze zmiany związane z wymianą wzmacniacza nie wchodzą w grę, cała instalacja jest na światłowodach a wywalenie tego wiąże się z wyminą radia które jast fabrycznie zabudowane ma sterowanie klimą i całą resztą więc zostaje mi tylko wymiana głośników. Z resztą jak czytałem na zagranicznych forach najsłabszym ogniwem systemu są właśnie te głośniki. Wymiane chciałbym zacząć od dwóch tylnych głośników niskotonowych zabudowanych w tylnej półce o średnicy 165mm. I tu zwracam się do was z pytaniem, co tam włożyć? Jestem laikiem w tej dziedzinie więc wdzięczny będe za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu zmieniać...zrobić od podstaw system jak należy i cieszyć się muzyką.

napisałem w pierwszym poscie, że nie wywale radia ani wzmacniaczam bo nie moge, krótkie pytanie co wsadzić zamiast seryjnych głośników. Gdybym mógł zrobił bym od podstaw niestety nie da rady, a zmieniać auta nei zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum nie idzie się na kompromisy, albo jedziesz po całości albo w ogóle. Sorry, takie mamy forum :)

 

A na poważnie, nikt ci nie da gotowej odpowiedzi. Napewno nie na odległość. Trzeba by głośniki sprawdzić i instalacje bezpośrednio w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz w dziale "Nasze instalacje" jak to sie robi. Wygłuszasz drzwi, montujesz zestaw 2 way lub 3 way z podziałem pasywnym ( chyba ze seryjne piece dzielą sygnał aktywnie w co wątpię) i zamiast 19 głosników masz 5 lub 7 ale zagrają jak należy :)

 

Radio i piece mogą zostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt dość ładnie gra , ale z mocą jest gorzej. Miałem ten system w starszym bracie i dało się to jakoś uruchomić żeby nie było dziwnych dźwięków.

 

Jeżeli nie chcesz nic majstrować to sprawdź najpierw czy  głośniki nie są uszkodzone. Jeżeli nie chce Ci się ich oglądać i nie masz czasu demontować. To kręcenie prawo lewo , tył, przód da już jakiś podgląd na sytuację. Z tego co pamiętam to w tylnej półce jest sub.

 

Diametralnie możesz zmienić granie wygłuszając drzwi. Jest tam fabryczna mata , ale sporo zmieni robiąc to jak większość która lubi dobre granie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


napisałem w pierwszym poscie, że nie wywale radia ani wzmacniaczam bo nie moge

cała instalacja jest na światłowodach a wywalenie tego wiąże się z wyminą radia które jast fabrycznie zabudowane ma sterowanie klimą i całą resztą więc zostaje mi tylko wymiana głośników

skoro z radia wyprowadzony jest optyk to radia nie trzeba zmieniac. ale wzmacniacz i glosniki juz mozna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce się spierać czy sie da czy sie nie da, wiem że na hamburgerowym forum widzałem dziesiątki instalacji i każda zmiana wzmaka to było prucie auta i drutowanie z aftermarketowym radiem. Ja spytałem tylko co byście polecieli w miejsce seryjnych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...