Skocz do zawartości

Pomoc w doborze nowego audio do Laguny III kombi


marioIII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!
Jestem dość niedoświadczony jak na razie co do odpowiedniego doboru sprzętu audio wiec zdaje się na Was  :wink: 
Nie wiem, na który z niżej opisanych wariantów się zdecydować, proszę doradźcie... :mur1:

 

Mam takie pomysły i możliwości:

1. zlecić do serwisu car audio (wówczas budżety dla 2 wariantów) 2500 zł lub 3500 zł  To kupa kasy i żona mnie udusi :przestraszony: 

2. spróbować zrobić samemu (wówczas budżety dla 2 wariantów) 1000 lub 1500 zł      Boję się, że nie dam rady samemu zero doświadczenia i smykałki do elektroniki..ale dużo taniej

 

Poszukuję odpowiednio dobrej koncepcji na oba warianty, Radio fabryczne musi pozostać  3D Sound Arkmys 4x 45W , powiem czego słucham-wszystkiego prawie , Rock, pop, filmowa, spontanicznie poważnej ale i techno, więc zestaw musi być dosyć uniwersalny - tak mi się wydaje..

 

Dla wariantu 1  po wertowaniu sieci  wydukałem, że chyba można by zainstalować: 

odseparowany system przedni 2x 165 mm +2 x tweetery w miejsce fabrycznych

Głośnik basowy w boxie do bagażnika, wzmacniacz - pewnie 4 kanałowy no i solidne wygłuszenie

pytanie jakie marki i parametry spełnią moje oczekiwania i możliwości auta:

głośniki: Dego ST650, DLS R6.2, PROA Simplex160, Helix H236, EL Comp 6 lub Phono Car Pro Tech 

wzmacniacz: u-Dimension Jr.Comp6 lub ProZ4-80 lub RM-V41, Gladen M-Line 75.4, DLS X-A40, Ground Zero GZTA-4000T, isotec amp4.

no i jakaś skrzynka z basem w okolicy 400 zł

 

Dla wariantu 2  jeśli miałbym sam to instalować to żadnych zwrotnic przetworników bo boję się że tego nie podłączę:: 

odseparowany system przedni 2x 165 mm +2 x tweetery w miejsce fabrycznych

Głośnik basowy w boxie do bagażnika - może aktywny ? dopięty do kabli po wyłączonych tylnych głośnikach?, 

wzmacniacz - odpada nie podłączę sam

wygłuszenie  i dystanse mogę spróbować zawsze będzie lepiej niż bez.. jakie maty i jaki koszt na parę drzwi 200-300 zł

pytanie jakie marki i parametry dadzą radę z fabrycznym radiem i umożliwią mi prosty samodzielny montaż, może jakieś zestawy z aledrogo

głośniki może takie żeby dały trochę basu bo nie wiem czy sub będzie: PROA Simplex160, Hertz DSK 165,  EL Comp 6 lub Phono Car Pro Tech 

 

 

Wcześniej miałem w megance III zestaw zamontowany w car audio bazował na wzmacniaczu  Ground Zero GZTA-4000T, przedni odseparowany zestaw Proa simplex, bas w skrzynce Rockford Fosgate Prime R1S-410 +solidne obustronne wygłuszenie pary drzwi oraz radio fabryczne 4x15W i powiem tak zestaw grał nieźle ale gdy chciałem czasem dać do pieca i głośniej posłuchać dzwięk robił się brzydki cięło wszystko, stąd teraz nie wiem czego to była wina wzmacniacza czy głośników.

 

Sporo nabazgrałem ale liczę na Waszą pomoc  :super: 

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dan124. czytam czytam ale to i tak nie rozwiązuje moich wątpliwości.... :wink:

coraz bardziej skłaniam się 2 wariantowi czyli budżet 1000 lub 1500 zł 

do zestawu dwudrożnego odseparowanego ze zwrotnicą na pewno 4 Ohm i min 86 dB (chciłbym mieć dobry kickbas i myślę że RMS 50-80W odpowienie Hz, nie wiem ile radio ma na wyjściu mocy z opisu sklepowego 4x45W..

i teraz na co wykorzystać kable z mocą z tylnych fabrycznych głośników ? czy na podpięcie suba (ze wzmacniaczem?)

Najważniejsze  wygłuszenie pary drzwi dwustronne ale o tym na sieci nie brakuje więc spróbuję

 

wszystko klasa budżet z uwagi na budżet  :wink:

 

Jednak wywalić 3500 w serwisie a nie wiem ile tym autem pojeżdżę to byłaby skrajna głupota

 

Doradźcie zatem a może ktoś z rejonu śląska się podejmie tego moda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


do zestawu dwudrożnego odseparowanego ze zwrotnicą na pewno 4 Ohm i min 86 dB (chciłbym mieć dobry kickbas i myślę że RMS 50-80W odpowienie Hz, nie wiem ile radio ma na wyjściu mocy z opisu sklepowego 4x45W..

 

 

 


czytam czytam ale to i tak nie rozwiązuje moich wątpliwości...

 

Za mało czytania ...zacznij od podstaw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...