Skocz do zawartości

2x Pioneer TS-W310D4 + BM ATX990 - Pali bezpiecznik


Rapik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Doradźcie coś, bo nie wiem czy jestem aż tak głupi, czy co.

Zestaw 2x Pioneer TS-W310D4 podpięte pod BM 990ATX w mostek w 4ohm.

Zabezpieczenie na wzmacniaczu to 3x 25A = 75A.

Na moje potrzeby gra super, jest tylko jeden 'mały' problem, przy bardzo mocnym kicku pali główny bezpiecznik.

I tu moje pytanie. Na początku był założony 60A, więc OK, miało prawo go spalić, ale założyłem 80A i jest to samo, jeśli gra w połowie swoich możliwości jest OK, 3/4 i więcej, większy kick i klops, spalony.

Ma być jeszcze większy niż 80A czy coś nie tak z instalacją?
Kabel 35mm2, masa z karoserii, auto to Golf IV 1.9 130KM, chyba niezbyt wydajny alternator bo spadki są spore już przy 1/2 wykorzystania mocy zestawu.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przewód ~5m. W takim razie przejdę na ANL bo teraz mam AGU a w nich amperaż kończy się zazwyczaj na 80A.

Czy jest jakaś godna polecenia oprawka na ANL, do której nie będzie trzeba skubać kabla 35mm2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zamówiłem z Hollywooda oprawkę, faktycznie do 53mm2 - tańsze oprawki mają do 21mm2.

Jeszcze jedno pytanie, zawsze byłem przeciwnikiem kondensatorów, no ale tu chyba faktycznie by się przydał, spadki są takie że nie można w trasie słuchać muzyki głośniej bo światła migają..

Masa aku-buda wyczyszczona, buda-wzmacniacz OK, klemy OK.

Jaki kondensator, 1Faradowy będzie wystarczający? Dopłacać do firmowego, czy brać no-name i na to samo wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spięte w 4ohm. Upgrade alternatora nie wchodzi w grę z prostego powodu - często przekładam sprzęt z auta do auta, dlatego biorę pod uwagę kondensator.

Do zdublowania masy będę musiał dokupić jeszcze z metr kabla, jak rozumiem mam podpiąć w innym punkcie do karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...