Skocz do zawartości

Zabudowa glosnika w przednim narozniku auta - Ford Capri


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem, że najlepiej w drzwiach, wiem w jaki sposób itd. Dlatego z góry proszę o rozpatrzenie tej opcji, bez uwag, że tak się tego nie robi :)

Moje auto to Ford Capri mk3 i chce zamontować audo z przodu, gdzie nie było go oryginalnie. Nie chce pchać głośników w drzwi, bo raz nie ma tam miejsca, dwa nie chce ciąć tapicerek.

Chciałbym zamontować jakieś 13' w narożnikach i zastanawiam się czy to da rade do słuchania radia i cd, bez trzęsienia ziemi. Do tego chcę jeszcze dołożyć niewielki sub w bagażniku.

 

Najlepiej ze wzgledów montażowych byłoby zrobić małe kolumienki o wymiarach jak na rysunku i przykręcić je w obu narożnikach. Widziałem takie rozwiazanie w BMW compact i nawet pykało znośnie.

Pytaniem jest czy takie małe wymiary dadzą grać w miarę przyzwoicie 13'? Zdaję sobie sprawę, że to mała pojemność kolumny, ale może zrobic br i da radę?
Czy to jednak do końca poroniony pomysł? Może macie inne propozycje?

post-14044-0-51281900-1392571811_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszysko do zrobienia ;)

ale moze jednak sie zastanowisz nad drzwami? 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/38363-ford-capri-mk3/

 

tu kolega odwalił kawał roboty nie wiem czy przeglądałeś

Tak, kojarzę Hastę nie tylko z tego forum ;) Mnie jednak zależy, żeby drzwi nie ruszać. Poza tym w drzwiach już temat przerabiałem kilka razy - tu mam okazję zrobić coś innego :) Czy takie wymiary obudowy z płyty jak podałem wystarcza na 13? Robić zamkniętą obudową czy otwartą? Co brać pod uwagę? 16,5' rozumiem, że nawet nie brać pod uwagę ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kickpanele w tym miejscu to nienajgorsze rozwiazanie, moze pokusilbys o ulepienie ich z zywicy, bedziesz mogl ukierunkowac lekko glosniki na siebie, 13tki jakiej wielkiej objetosci nie potrzebuja raczej, ale jak sie zastanawiasz miedzy obudowa zamknieta a bass reflex to jednak w zamknietej bedziesz potrzebowal mniejszej objetosci.

 

Odnosnie pytania czy taka skrzynka wystarczy to ciezko odpowiedziec, bo nie znamy grubosci materialu, a co za tym idzie nie sposob obliczyc objetosci wewnetrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kickpanele w tym miejscu to nienajgorsze rozwiazanie, moze pokusilbys o ulepienie ich z zywicy, bedziesz mogl ukierunkowac lekko glosniki na siebie, 13tki jakiej wielkiej objetosci nie potrzebuja raczej, ale jak sie zastanawiasz miedzy obudowa zamknieta a bass reflex to jednak w zamknietej bedziesz potrzebowal mniejszej objetosci.

 

Odnosnie pytania czy taka skrzynka wystarczy to ciezko odpowiedziec, bo nie znamy grubosci materialu, a co za tym idzie nie sposob obliczyc objetosci wewnetrznej.

Myślę, że sklejka lub mdf 10mm byłaby wystarczająca. Zawsze też mogę wyspawać takie coś z blachy, ale to chyba nie tędy droga. Przyjmijmy materiał o grubości 10mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sklejka lub mdf 10mm byłaby wystarczająca. Zawsze też mogę wyspawać takie coś z blachy, ale to chyba nie tędy droga. Przyjmijmy materiał o grubości 10mm.

Czyli wyszloby okolo 5 litrow, mysle ze na 13tki powinno byc wystarczajaco, zawsze mozesz zrobic pudlo z MDF a front nadbudowac z mat szklanych i zywicy, w tym miejscu gdzie ma to byc montowane, naprawde warto bedzie skierowac glosniki nieco na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem całe " Wasze instalacje" po fiat 125 i mastah22, nie ma nic w tym stylu. Jeśli to nie problem poproszę o link do tematu, bo ja nie jestem w stanie go odnaleźć.

 

Skierować na siebie ? Pomimo, że w środku auta i tak biegnie tunel z walem i skutecznie odgradza część prawa od lewej ? Niestety przodu nie zrobię z mat i żywicy, bo przez przód będą przechodzić sruby mocujące panele do nadwozia.

Jakiej pojemnosci potrzebuje do 16stek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, z luznych przeliczeń przy grubości płyty 10mm wychodzi mi ok 4.2l pojemnosci. Skoro mowicie ze bez br da rade, tak też zrobię. Jakieś specjalne głośniki pod tak mały litraż czy tylko kierować się głebokością magnesu ?
Zastanawiam się też czy brać separowane tweety czy razem. Wiem, że osobno lepiej zagra, ale nie wiem czy chce pchać je w słupki. Tak jak z tapicerkami - wolałbym nie psuć klimatu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz psuć klimatu auta i zostać przy fabryce to nie rób nic. Zostaw serie :(

 

A jeśli zabierasz sie za granie w aucie to zrób to porządnie i bez kompromisów a ńie robiąc sztukaterie na żenujących poziomie. Masz fajnego klasyka wiec zrób z nim coś fajnego :wink:

 

Nie koniecznie to znaczy psucie auta do podszewki ale można zrobić coś ze smakiem co poprawi wizerunek auta, wpasuje się w klimat i bedzie zayyyye...biście grało.

 

Takie moje zdanie no ale ja to sie nie znam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem na początku. Na dziś dzień muszą być panele i nie wiem czemu od razu na żenującym poziomie. Jak dla mnie żenujący poziom to wsadzenie kilku jajek w tylną półkę i nazywanie tego tworu zestawem audio. Jeśli to rozwiązanie się nie sprawdzi to PO remoncie blachy bedzie w drzwi, ale wtedy musze kupić juz zniszczone tapicerki itd itd. Na razie zostają panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przeszukałem całe " Wasze instalacje" po fiat 125 i mastah22, nie ma nic w tym stylu.

 

Wydawało mi się że zakładał temat - ale może i nie.

 

Ale zdjęcia na strefie zamieszczał wystarczy poszukać  :wink:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/36308-audio-fso-1500/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powiedzmy, że się przekonałem i zamontuje je w drzwi jak kodeks przewiduje.

http://allegro.pl/zestaw-odseparowany-gms-1865-tweetery-sinustec-i3949293336.html
http://allegro.pl/zestaw-odseparowany-gms-1865-tweetery-sinuslive-i3949293296.html

Ktory zestaw pod samo radio i czy jest sens bez zakladania wzmacniacza? Radio to Alpine CDE-120RM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakie polecacie glosniki w kwocie 150-250zl, ze zintegrowanym tweeterem do zestawu na przod pod samo radio. Lubie rock itp, ale czesto tez i rytmy sączące się basem. Nie chciałbym zbyt skrzeczących wysokich i zalezy mi na dynamicznym basie. Ogranicza mnie rozmiar - 165 to max, 160 lepiej - no i glebokość montazowa ok 60-62mm max, ale tak naprawdę im płycej tym lepiej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...