Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem hollywood HPST/stuk w glosnikach


grom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z wyeliminowaniem stukniecia w głośniki przy odpalaniu. Stuka tylko jak audio jest włączone a ja uruchamiam zapłon. Jeżeli radio jest wyłączone to jest wszystko ok, przy wylaczaniu w kazdym przypadku nie ma żadnych niepożądanych dźwięków. Pomyślałem ze rozwiązaniem będzie takie coś: http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-hpst-p688.html, zamontowalem to na rem wzmacniacza wg instrukcji. Niestety. Bez rezultatu, stuka nawet głośniej niż przedtem. Jest jakiś inny patent żeby się pozbyć tego walniecia, albo może coś źle podłączam tego hollywood a? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuka tylko jak audio jest włączone a ja uruchamiam zapłon.

Jak włączasz zapłon czy jak odpalasz auto ?

Radio wtedy się wyłącza ?

 

 

 

albo może coś źle podłączam tego hollywood a?

A skąd my mamy wiedzieć jak Ty go podłączyłeś  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczenie się pod przekaźnik to trochę klopitliwa sprawa. Na pewno przy odpalaniu wyłącza się radio i wzmacniacz tez, bo rem jest podpięty pod zasilanie wyświetlacza. Może gdyby wzmak się nie wylaczal stuku by nie było, musze spiac rem na krótko i sprawdzić.

 

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli radio jak i wzmacniacz wyłącza się ze względu na spadek napięcia to po spięciu remote na krótko też raczej będzie się wyłączał? Jedną z opcji mało wygodna ale raczej skuteczna był by manualny wyłącznik na kablu remote między radiem i wzmacniaczem włączany dopiero po odpaleniu silnika i radia. Jeśli głośniki w radiu nie "stukają".. Trochę inaczej duża pojemność jako bufor na zasilaniu radia z dołożoną diodą prostowniczą w kierunku zaporowym w stronę auta.. Może akumulator jest już na wykończeniu? Kolega miał podobną akcje w gofie 3gen. 1,9gtd. okazało się ze klemy były na tyle wyrobione w środku ze nie trzymały prawie wcale słupków w akumulatorze.. itp.. Może brzmi jak herezje Koledzy pewnie poprawią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej przekrecic stacyjke do momentu wylaczenia zasilania radia i wzmakow. I przekrecenie i odpalenie? U mnie taka metoda jest skuteczna. Tez mam taki problem ze jak na pierwszej pozycji mam kluczyk i slucham muze, i chce odrazu odpalic to mam stukot w gloanikach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poświęce się dla Was i narysuje banalny schemat jak to podłączyć aby zapomnieć o tym problemie. Jedyny koszt to zakup przekaźnika i trochę zdolności manulanych ;)

 

Wszystko będzie działać jak należy przy założeniu, że REM jest podłączony normalnie z radia ! 

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/przekaznik5_zps316312b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzela jak odpalam, a podłączyłem wg instrukcji ze strony essy tzn zasilanie z tego samego źródła co wzmak, a rem przez niebieskie przewody tego pudełeczka.

 

Powodzenie akcji z tym pudełkiem zależy od prawidłowego zidentyfikowania co jest źródłem tego puknięcia w głośnikach (czy wzmacniacz, czy radio, czy zanik napięcia zasilającego pudełko, itp.). Pudełko musi mieć stałe zasilanie, które nie zanika podczas rozruchu silnika, wzmacniacz raczej też. Jeżeli podczas rozruchu pukanie leci do wzmaka z radia poprzez kable RCA, to powinno być wystarczające załączenie wzmacniacza z opóźnieniem jakie daje ta puszka (opóźnienie Remote o ok. 3-4 sek. po załączeniu się radia). Przecież to idzie sprawdzić po kolei symulując załączanie/wyłączanie wzmaka albo radia przez "ręczne" odłączanie kabli. Ale pojedynczo, a nie gdy wszystko jest podłączone do kupy. Być może strzał jest w momencie wyłączania się wzmaka, gdy radio na chwilę gaśnie na czas kręcenia rozrusznika. Dopóki dokładnie nie zlokalizujesz źródła puknięcia i w którym ono momencie powstaje, to na nic będą dalsze dywagacje.

 

Być może przyda Ci się też takie info:

Zamień na próbę miejscami kabel niebieski z kablem niebiesko-białym, czyli teraz niebieski daj do Remote z radia, a niebiesko-biały do wejścia Remote we wzmacniaczu.

Spróbuj i tego wariantu. Przez tą testową zamianę miejscami niebieskich kabli nic nie upalisz w pudełku o ile nie zewrzesz wyjścia do masy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisior ale przecież napięcie acc jest właśnie rozłączane przez stacyjkę w momencie rozruch (co właśnie jest przeważnie przyczyną tego stuku w głośnikach)  więc do czego ma służyć ten przekaźnik  :wink2:

to nie jest takie oczywiste jakby mogło się wydawać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...