Skocz do zawartości

Konfiguracja 2 głośniki tył + Tuba + Wzmacniacz


Droho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej bedzie jak bedziesz mial tylko system przedni, i nie tube a subwoofer? Lepsza scena, i oszczedzajac na glosnikach tylnych mozesz kupic lepszy subwoofer i wzmacniacz, pod ktory podepniesz tez przody, i bedzie duzo ladniej. Glosniki z tylu tylko pogarszaja jakosc dzwieku.

 

[ Dodano: 2009-02-06, 15:42 ]

do tego wyglusz jeszcze drzwi i zaloz dystanse, i bedzie duzo ladniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kinie masz glosniki wogol sali i tak samo mam w aucie i

Tylko system 5.1-7.1 to kompletnie inne sprawa niż normalne stereo.

Jak słuchasz muzyki w stereo to nie słuchasz chyba jej na tylnych satelitach + sub, tylko na przedni kolumnach, które ew. wspomagasz subem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, a czlowiek malzowine ucha ma skierowana do przodu, i dlatego gdy glosnik jest z przodu, slyszysz wszystko tak jak powinno brzmiec, i nie jest niczym zaklucane :) Ale no jak mowilem, sa rozne gusta, niektorzy CA maniacy maja elipsy w polce, a z przodu cisza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to w kinie czy na koncercie glosniki sa dookola i co maja uszy do tego:D jest ogromna roznica jak jest tylko przod a jak jest przod i tyl, po tygodniu jak jezdzilem tylko z przodem i wlaczylem tyl to az mnie zatkalo jaka jest roznica oczywiscie na plus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ta cała dyskusja jak ktoś chce to sobie montuje głośniki z tyłu i tyle ale podstawa to dobry przód :)

A co do tematu to autor musi się sprecyzować bo z jego pytania to wynika jak bychciał tylko coś do tyłu a czy wogóle z przodu coś tam ma to już nie raczył nam napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie obecnie referencyjne Hi-fi jak i High End opiera sie wyłącznie na stereofonii. Scene do słuchania muzyki buduje sie z przodu- przed słuchaczem. Jak stroisz subwoofer (mowie o sound off oczywiście) to on NIE MOŻE "grać" tyłem (być słyszalny z tyłu). musi być wrazenie ze wszystkie tony muzyki sa grane przed Tobą a dzwiek odrywa sie od głośników, baaaa przesuwa sie "do tyłu" jakby w stronę maski, do tego dobre zbalansowanie dźwięku (wokalista zazwyczaj śpiewa na środku, bądź przy muzyce symfonicznej być trzeba w stanie rozpoznać ktory instrument z której strony stoi przed jakim innym instrumentem itd). Scena jest trójwymiarowa musi wychodzić poza przednią szybe i poza boczne szyby ale nie moze wychodzić ZA słuchacza wrecz przeciwnie- powinna się chować "głębiej" tak jak w domowym stereo.. Polecam lekture np regulaminu sound off na zawodach emma tam jest świetnie to przedstawienie i wszystkie dźwieki dookoła PSUJĄ SCENE powiem wiecej- nie tworzą jej! wiec jeśli ktoś ma zapedy audiofilskie zdecyduje się na PRZEDNIE granie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z tylu glosniki i scena jest duzo lepsza
Hehe, scena powiadasz
w kinie masz glosniki wogol sali i tak samo mam w aucie i jest rewelacja:D
Aha, czyli masz nagrana jakaś muzę w dźwięku przestrzennym :) fajnie :)
czy to w kinie czy na koncercie glosniki sa dookola i co maja uszy do tego:D
baaa, co maja uszy do słuchania muzy
jest ogromna roznica jak jest tylko przod a jak jest przod i tyl
oczywiście ze jest różnica, na plus samego przodu :)

 

Do autora, napisz czego oczekujesz i co tam u Ciebie gra aktualnie, czy kable masz, czy wlicza się w budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z tylu glosniki i scena jest duzo lepsza
Hehe, scena powiadasz
w kinie masz glosniki wogol sali i tak samo mam w aucie i jest rewelacja:D
Aha, czyli masz nagrana jakaś muzę w dźwięku przestrzennym :) fajnie
czy to w kinie czy na koncercie glosniki sa dookola i co maja uszy do tego:D
baaa, co maja uszy do słuchania muzy
jest ogromna roznica jak jest tylko przod a jak jest przod i tyl
oczywiście ze jest różnica, na plus samego przodu :)

 

Do autora, napisz czego oczekujesz i co tam u Ciebie gra aktualnie, czy kable masz, czy wlicza się w budżet?

 

 

Daj mu spokoj :D kazdy ma inny gust, kolega widocznie woli jak gra mu w tyl glowy, ale no jak mowilem znam takie przypadki gdzie chlopaki lubia miec wylaczone przody a grajace tylko 3-drozne jaja z tylu, i pralke franie w bagazniku (odglos tego faktycznie podobny do wycia pralki :) ) :)

 

Do autora tematu, bedziesz gluszyl drzwi? I chcesz podlaczac wzmacniacz pod glosniki przednie?

 

[ Dodano: 2009-02-06, 20:11 ]

glosniki na przod narazie niech sobie odpusci, i przygotuje drzwi, kupi dobre 4 kanaly, przewody, i zasili nimi cos bardziej jakosciowego, no i bedzie po pieniadzach, wiem po swoim przykladzie ze nie ma sie co porywac z paroma zlotymi na szybko na caly zestaw, teraz zaluje bo nawet tego sprzedac nie moge ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz radio? do 1000 zł całość chcesz? na początek przygody z car audio moja wypróbowana konfiguracja na przód to helix dark blue na dystansach i z wygłuszonymi drzwiami z wzmakiem 2 kanałowym np. Axton, alpine v12, sony xm stara seria. co do mocniejszego suba i wzmaka do niego to niech koledzy sie wypowiedzą- ja zawsze działałem na tych o mniejszych mocach! ale coś z RE Audio było na pewno ciekawe

 

-> apoc, ale ten "centralny głośnik" :) . Dla mnie podstawa to dobry przód!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz uniknac, ale szczerze ci mowie, to fajna zabawa i nowe doswiadczenie, zobaczysz pobaw sie troche i bedziesz mial wielka satysfakcje z tego jak to skonczysz. A jeszcze wiekrza jak uslyszysz jak graja twoje seryjne glosniki w wygluszonych drzwiach, niebo a ziemia, gwarantuje, robilem ta operacje w astrze i w mondeo, i przekonalem sie na wlasne uszy :)

 

a jakie masz auto i jakie tam wogole seryjne glosniki masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...