Skocz do zawartości

CA i tapicerstwo :)


D.W.W
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat może nieco odlgły od ścisłego CA, ale bardzo aktualny. Otóż z racji bilskiej rozbudowy CA pomyślałem, żeby zamontować tweetery w słupkach, oraz (z racji montażu skrzynki w sedanie) wyciąć parę otworów w półce i ją ociągnąć materiałem. Słupki naturalnie też trzeba będzie ociągnąć. A możliwe, że i część drzwi. W związku z tym pytanie do kogoś, kto już robił przy tapicerce w aucie - jaki materiał się nadaje do tego najbardziej? Musi to być coś elastycznego, żeby można było zastosować przy krzywiznach (półka, drzwi). I czym to kleić. Myślałem, żeby alcantarę zastosować, ale nie wiem czy będzie na tyle elastyczna. Nie miałem z nią do czynienia nigdy. Ktoś może podpowie coś? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat sie bawiłem z boczkami w mojej e36 i robiłem to w beżowej skórze skóra ogólnie jest dosc droga ok 100 zł za metr a efekt nie był zadowalający bo miałem troche zbyt sztywną i cieżko to ułożyc w wytłoczeniach.... ja w niedługo chce zrobić zabudowe i naciągne na to skaj...jest taki gatunek bardzo miękki i dobrze sie układa na krawędziach wypukleniach itp. a cena za metr to ok 15 zł za metr bieżący :) dostniesz na allegro co do alcantary to sie nie wypowiadam bo nie miałem z nią do czynienia :/

:/:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obciągnięcia słupków to albo alcantara, skóra lub jakiś kocyk co do paneli drzwi to tak samo ale ja preferuję skórę. Można też użyć skaju ale ten materiał nie uciąga się tak dobrze Jak skóra i potrafi w trakcie pracy pękać przy dużych naprężeniach :)

Co do tylnej półki to proponuję coś takiego :

Materiał ciemny o dobrej przepuszczalności ciśnienia akustycznego http://www.sinuslive.pl/product_info.php?products_id=875

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że może to nie za najszczęśliwsze rozwiązanie ale jak dla mnie jest OK :) Jest to efekt prac z przed jakiś dwóch lat i nie mam czasu tego poprawić a po za tym to raczej będę je zmieniał co wiąże się z nową zabudową i wtedy pobawię się bardziej z ich ukierunkowaniem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nauczyłem się szyć skórę na obłe elementy. Szukałem osoby w Krakowie, co by mi obiła skórą trójkaty pod tweetery, ale ceny jakie kolesie mi dawali to szok, 250zł chcieli od sztuki. Fakt że naciągnąć tego nie było szans, tylko szycie, ale to było za dużo na moją kieszeń, więc kupiłe skórę, pomierzyłem, najpierw wziąłem kawałki materiału i dopasowałem odpowiedni kształt, zszyłem na maszynie, przyłożyłem, była źleeeeeeeee :)

Kolejna próba, tym razem wszystko tak samo, tylko materiał wyciąłem o jakieś 5mm krótszy, żeby możliwe było naciągnięcie na trójkąt, i tu go bolało, wyszło dobrze, to ogień ze skórą, wyciąłem takie same formatki, zszyłem na maszynie, przymiarka, jest dobrze, no to klej, nałozyłem, ponaciągałem żeby szew był prosto i wyszło zjadliwie, jak na pierwszą zabawę z szyciem skóry, ale ogólnie trzeba mieć nerwyyyyyyyy do takich zabaw.

Później szyłem jeszcze kilka elementów i wychodziły coraz lepiej a teraz znów mnie czeka przeróbka trójkatów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie skaji to przy wiekszych powierzchniach lepiej oklejac na spokojnie :zdziwko: ja owalilem cala pake butaprenem i dalem zaraz skaje,wyszly takie faldy ze szok.Z godzine rozpychalem i naciagalem aby wyszlo w miare.

A odnosnie tapicerow to zalezy na jakiego sie trafi,za moje slupki do poprzedniego auta koles wzial 100zl z jego materialem ale czekalem na nie prawie miesiac :przestraszony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...