Skocz do zawartości

Fiesta JL Audio


Gofer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam fotorelacji, ale miałem ostatnio okazję pomagać przy instalacji w Fordzie Fiesta. Znajomy realizuje ten projekt już od dłuższego czasu i ma całkiem ciekawe podejście do tematu. Miejsce tylnych siedzeń i bagażnika zajmuje stalowa rama. Do niej przykręcone są podstawy pod wzmacniacze z plexi grubości prawie 20mm. Wycinane było to laserem i aż trudno uwierzyć jak idealne są cięte powierzchnie takie jak krawędzie lub otwory na kable. Wygląda to tak jak by było polerowane przez godzinę. Na plexi znajduje się łącznie 8 wzmacniaczy JL Audio, procesor F1, zwrotnice i rozdzielnia zasilania. Najciekawszy jest przód - deska kompletnie przerobiona, a w środku JL audio 13W7 w skrzyni 60l! Woofery 9" a średniaki 5"! Tweetery jeszcze na etapie dobierania. Filmik robiony był dość dawno, więc w aucie jest bajzel, ale zdjęcie za to z zeszłego miesiąca. Dzisiaj oglądałem prostokątne pokrywy do wzmacniaczy też wykonane z plexy, w taki sposób, że otaczają wzmacniacz dookoła i idealnie wpasowują się w "kaloryferki" wzmacniaczy, a wzmacniacz w środku nie jest niczym przykryty. Projekt o tyle ciekawy, że nie ma tu żadnej żywicy, alkantary ani mdf-u. No i to co 13W7 robi z wnętrzem, a zwłaszcza tylną klapą...masakra. Auto jest niesamowicie głośne, ale brało również udział w zawodach SQ w kat. Master 6CH:

 

 

post-11021-0-56454200-1391808803_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnych odsluchach na poziomie przy jakim odbywa się sędziowanie, ledwo widac ruchy membrany. A w 13W7 wychylenie jest chyba kolo 2cm w kazdą strone. Aha i woofery 9" nie siedzą w drzwiach tylko w desce na podszybiu :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...