Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy RE AUDIO SX 12


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam może dziwne pytanie ale ciągle mnie to dręczy..

 A więc , jestem jeszcze w czasie budowy całego systemu ( większość jest zrobiona ) zostało zakupić aku AGM , wymienić radio i dać dobry alternator... ale nie o to chciałem zapytać..

Chodzi głównie o subwoofer marki RE AUDIO model SXX 12 , dostrzegłem dziwny defekt który nie daje mi spokoju.. chodzi mi o to że RE przy niskich rejestrach dzwięku czyli poniżej 40 hz , 35 , 30 gra wyśmienicie bass jest bardzo mocny , czuć go na ciele i samochód też oddycha :) głośnik bardzo ładnie pracuje ale przy uderzeniu basu np powyżej 40 hz , głośnik zaczyna jakby stukać , muszę od razu zmniejszać jego podbicie..

Dziwna sprawa bo jak dla mnie to jak już  , powinno być na odwrót że przy niskich rejestrach i dużych wychyłach mógłby coś takiego robić mi głośnik.. ale to jest moje rozumowanie..

Dodam że pędzę go Rockfordem T1000.1 bd więc uważam że wzmacniacz jest dobrej klasy i jako ciekawostke powiem że cięcie mam ustawione na 40 hz i zastanawiam się czy nie zmiejszyć na min. czyli 35 hz gdy daje 45 , 50 to już wgl przy piosenkach gdy podgłaśniam szybko słychać te stuki..

Czego może być to wina ?

Spadki są do ok 12 v  , czy mocny alternator który trzymałby napięcie przy 14 v miałby tu jakieś znaczenie ? że głośnik może mniej by wpadał w przester ?



Wgl . Pytanie kieruje do osób które miały Re audio , wersja SE i SX mieliście też coś takiego ? dodam że skrzynia jest br , zrobiona z pomocą z tego forum...

Dziwna sprawa bo naprawdę nagrania z niskim basem odgrywane są świetnie
 

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SE mi stukał niemiłosiernie, SX czasem też, ale przy mocniejszym uderzeniu. Działo się to na piecu Steg k2.02, jednak od czasu jak pędzę je majkro to nie słyszałem żeby coś stukało. Może Za dużo podbić masz włączonych? Odepnij pilota i poskręcaj trochę "lołdnesy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez pilota nie gra to dobrze , z jest dużo dużo lepiej , w radiu troszkę zmniejszyłem... hm.. być może to moje ciągłe przyzwyczajenie do " pioneerów " na których słuchałem 4 lata i to że skrzynia jest strojona na 34 hz , po prostu przy basie w granicach 40 hz i wyżej , nie jest jakoś mocno i głośno , bas zanika i przy większym podbiciu słychać właśnie te stuki , Tylko teraz tak myślę że skoro skrzynia jest nisko strojona to głośnik własnie w granicach tych 35 hz będzie osiągał swój największy wykop , no nie ? :) a przy wyższym basie po prostu natężenie dzwięku zanika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bez pilota nie gra dobrze" -  co masz na myśli? Za słabo? Odłącz go i podkręć gaina. Z tego co pamiętam to pilot od tego RFa daje pobicie, a to nie wskazane w twoim przypadku :) Pamiętam że w Z6000 miałem podobną sytuację, po wywaleniu pilota wszystko było ok. Podaj jak masz dokładnie poustawiane wszystkie filtry na radiu i piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sproboje jeszcze gaina dołożyć , bo jak odłączam pilot dzwięk robi się płaski , bez głębi i jest dużo ciszej.  Na obecnym radiu nie ma zbyt wielu ustawień , podstawowe bas , mid i treble . I podbicie loudes , ktore ma dwa poziomy slabszy i mocniejszy , obecnie mam na slabszym jak zrobie off to rowniez dzwiek traci na klarownosci, moze po wymianie radia bedzie lepiej ;) obecnie stary pionek a mam na oku Alpine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy włączonym na maks obrotach , mój obecny aku już bardzo słabo stoi wydolnościowo ;/ w tym roku na pewno zawita Optima Yellow. dziś pobawiłem się bez pilota , podkręcilem gaina i fakt , głośnik pracuje zupełnie inaczej , na różnych pasmach dzwięku , jednak bass nie jest tak mocny i głęboki. Wymyśliłem coś innego i teraz jest dobrze :) cięcie suba ustawiłem do 40 hz a podbicie w moim pilocie wygląda tak że mam dwa potencjometry . pierwszy dodaje chyba + 12 db , a drugim reguluje w jakim paśmie mam je podbić od 35 hz do 70 hz , dobra sprawa bo różne piosenki różnie grają.   Dzięki temu że cięcie mam do 40 hz , gdy bass jest wyższy poprostu podbicie dzwięku daje na 50/60 hz a jak basi nisko podbicie jest na 35 hz i mam mocny niski głęboki bas ;) także temat można zamknąć.. bo już się bałem że z głośnikiem jest coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

altek jest ok , po wymianie wszystkich kabli , również z doprowadzeniem prądu od altka do aku na grusze , wzrosło ładowanie , obecnie jest 14,7 V , latem w wakacje maksymalnie spadało mi do 13 V , teraz przy mrozach - 15 jak sprawdzałem zeszło do 12 . Po pierwsze jak dla mnie , choć specjalistą nie jestem , obecny aku jest do wymiany na pierwszy ogień , zwłaszcza w mrozach bardzo spada jego wydolność a co do altka to tak ... obecnie jest 90 lub 100A i coś P&P nie mogę znaleźć za normalne pieniądze , dla tego będę zmuszony zamówić zza granicy typowy pod CA do mojego samochodu , leszcz z wysyłka bedzie to ok 600-700 zł , no ale cóż bedzie porządny i nówka sztuka , wiec na pewno po takim zasileniu bedzie tylko na plus :)       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam może dziwne pytanie ale ciągle mnie to dręczy..

 

 A więc , jestem jeszcze w czasie budowy całego systemu ( większość jest zrobiona ) zostało zakupić aku AGM , wymienić radio i dać dobry alternator... ale nie o to chciałem zapytać..

 

Chodzi głównie o subwoofer marki RE AUDIO model SXX 12 , dostrzegłem dziwny defekt który nie daje mi spokoju.. chodzi mi o to że RE przy niskich rejestrach dzwięku czyli poniżej 40 hz , 35 , 30 gra wyśmienicie bass jest bardzo mocny , czuć go na ciele i samochód też oddycha :) głośnik bardzo ładnie pracuje ale przy uderzeniu basu np powyżej 40 hz , głośnik zaczyna jakby stukać , muszę od razu zmniejszać jego podbicie..

 

Dziwna sprawa bo jak dla mnie to jak już  , powinno być na odwrót że przy niskich rejestrach i dużych wychyłach mógłby coś takiego robić mi głośnik.. ale to jest moje rozumowanie..

 

Dodam że pędzę go Rockfordem T1000.1 bd więc uważam że wzmacniacz jest dobrej klasy i jako ciekawostke powiem że cięcie mam ustawione na 40 hz i zastanawiam się czy nie zmiejszyć na min. czyli 35 hz gdy daje 45 , 50 to już wgl przy piosenkach gdy podgłaśniam szybko słychać te stuki..

 

Czego może być to wina ?

 

Spadki są do ok 12 v  , czy mocny alternator który trzymałby napięcie przy 14 v miałby tu jakieś znaczenie ? że głośnik może mniej by wpadał w przester ?

 

 

 

Wgl . Pytanie kieruje do osób które miały Re audio , wersja SE i SX mieliście też coś takiego ? dodam że skrzynia jest br , zrobiona z pomocą z tego forum...

 

Dziwna sprawa bo naprawdę nagrania z niskim basem odgrywane są świetnie

 

Kolego czy aby na wszystkich śrubach masz przykręcony ten głośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Już nie przesadzajcie z tymi altkiami, Ja jeżdżę na serii od prawie roku i nic się jeszcze nie stało, spadki do 13V. Kwestia solidnej instalki, zaplecza (AGM) i najważniejsze użytkowania z głową.
dokladnie... Altek niech sobie bedzie słaby ale jesli zapomnisz doładowywac aku co jakis czas to duzo kopiejek wdupisz :P

Moj SX i helon 12 teraz takze wali karkasem jak przesadze :P Normalne zjawisko, warto miec subsonic na ok 20hz i duzo problemow znika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


wydaje mi sie że masz altka do naprawy spadki do 12V to jakis kosmos, wzmacniaczowi brakuje prundu po prostu , ogarnij instalke zadbaj o prawidłowe zasilanie to podstawa.

 

Kosmos? Jak jak kiedyś sprawdzałem to miałem i spadki do 10V. Ciekawe jak to teraz wygląda, aż muszę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...