Skocz do zawartości

Naprawa woofera Morel Tempo 6


domins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem z wooferem z zestawu Morel Tempo 6.

Głośnik gra, nie słychać głośnego "charczenia", ale po delikatnym wciśnięciu membrany słychać szuranie.

Drugim problemem jest, że coś jakby w głośniku stuka, dźwięk porównywalny do obijania się drucików o zawieszenie dolne, aczkolwiek to nie w tym miejscu jest problem.

 

Wydaje mi się, że problemem jest to, że do głośnika dostała się woda z drzwi i chyba trochę odkształciło to membranę, dlatego cewka ociera o magnes.

 

Chciałbym naprawić ten problem, bo domyślam się, że z czasem raczej będzie gorzej.

Zestawów naprawczych Morela nie znalazłem, a zależy mi na użyciu oryginalnych części.

 

Jest sens rozklejać ten głośnik? Wyczyszczenie i poprawne ustawienie powinno naprawić problem?

 

Po podgrzaniu opalarką rozkleję ten głośnik, czy potrzebuje jeszcze jakieś specyfiki?

 

Czym to później skleić?

 

Można tak naprawić taki głośnik, aby zachować jego oryginalne parametry?

 

Dziękuje za pomoc, pozdrawiam, Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Twoja pierwsza próba naprawy to na 98% zepsujesz głośnik.

 

 

 

 

 


po delikatnym wciśnięciu membrany słychać szuranie.

 

 


Drugim problemem jest, że coś jakby w głośniku stuka, dźwięk porównywalny do obijania się drucików o zawieszenie dolne

 

Szuranie to najczęściej objaw złego wycentrowania cewki. W Twoim przypadku prawdopodobnie krzywo ruszasz membraną, nawet jeśli wydaje Ci się, że robisz to równo.

 

Stukanie lic o dolne zawieszenie łatwo zdiagnozować, chociaż prędzej łączył bym ten problem z pierwszą przypadłością.

 

 

 

 

 


Wydaje mi się, że problemem jest to, że do głośnika dostała się woda z drzwi i chyba trochę odkształciło to membranę, dlatego cewka ociera o magnes.

 

Przecież ta membrana jest z plastiku.

 

 

Tak jak polecił Ci Powalla. Skontaktuj się z SoniaDraga. Może mają oryginalne części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z SoniaDraga. Zaproponowali mi, żebym wysłał do Nich, aby sprawdzili co może być uszkodzone.

 

Mam drugi woofer z zestawu i tak samo wciskam w nim membranę i nie ma żadnych otarć, głośnik gra czysto, bez niepotrzebnych dźwięków także jednak musi być coś nie tak.

 

Membrana Tempo jest z papieru i ma takie jakby załamanie, a głośnik nigdy nie upadł, nie został przyciśnięty, stąd taki pomysł, że to woda.

 

Dziękuje Wam za rady, zobaczymy jak dogadam się z dystrybutorem.

 

Pozdrawiam, Dominik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...