Skocz do zawartości

Jask to jest z tymi przetwornikami Dac


tuner564
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do Was nurtujące mnie pytanie od bardzo dawna. Wytłumaczcie mi proszę jak to jest z tymi przetwornikami dac. Bo jak nagramy płytę jako audio cd to jasna sprawa, a co jeśli nagramy płytę jako mp3 dla upchania większej ilości muzy ? Wówczas  dac też to obrabia czy już wtedy niestety koniec walorów dac'a ? Mam Kenia na wolfsonie i szkoda mi go marnować. Dlatego pytam Was o to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o przetworniki w radiu to przez owe przetworniki również "przechodzą" Mp3

zdaje się nie maja innej drogi i jeśli słyszysz w głosnikach dzwięk to własnie Twoje Mp3 przechodzą przez Wolfsona :)

 

Zewnętrzne przetworniki DAC działają na takiej samej zasadzie - jaki sygnał podasz taki przetworzą - nie zależnie od formatu bo tutaj juz od źródła zależy czy odtworzy dany format

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli nagramy płytę jako mp3 dla upchania większej ilości muzy ?

To tylko format pliku wejściowego. Bardzo słabej jakości.

 

Wówczas  dac też to obrabia czy już wtedy niestety koniec walorów dac'a ?

DAC zamienia ostateczny sygnał cyfrowy na sygnał analogowy który dalej jest wzmacniany...

 

to przy odtwarzaniu muzy z usb jest ta sama sytuacja, a tak naprawdę chyba przy odtwarzaniu z usb dźwięk nie przechodzi przez wolfsona. Jak to w końcu jest ?

To niby skąd on się bierze? Z USB?

 

 

Jeżeli radio odtwarza MP3/WMA i inne wynalazki to w odpowiednim układzie jest to wszystko "zbierane" do kupy i trafia do tego DAC dalej na końcówkę mocy w radiu lub na wyjście liniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok coraz więcej mi świta.. To teraz ostatnie pytanie. Czy jakość dźwięku przy danej mp3 powiedzmy 320kb/s będzie taka sama z usb jak z odtwarzanej płyty na którą nagrano tą samą empetrójkę jako adiocd lub mp3 z tym że odtwarzana teraz jest poprzez napęd cd w radyjku ? Rozumie, że będzie to dokładnie to samo. Mylę się czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy jakość dźwięku przy danej mp3 powiedzmy 320kb/s będzie taka sama z usb jak z odtwarzanej płyty na którą nagrano tą samą empetrójkę jako adiocd lub mp3 z tym że odtwarzana teraz jest poprzez napęd cd w radyjku ? Rozumie, że będzie to dokładnie to samo. Mylę się czy nie ?

 

Tak to samo, ale i tak jest to około 1/4 danych mniej dla dac'a, tak więc w uproszczeniu usłyszysz o 3/4 mniej informacji w porównaniu do płyty cd, oczywiście Nasz zmysł słuchu i mózg jest ułomny i na tym bazuje ta technologia, aczkolwiek im wyższej klasy system tym bardziej wrażliwy na to mu się poda do odtworzenia. Kij ma dwa końce i na "hi-endach" nie posłuchasz wszystkiego co Ci się podoba, bo przy żle zrealizowanej płycie zwyczajnie nie da się tego słuchać.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...