Skocz do zawartości

Tweetery DLS Iridium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś słuchał może tych wysokotonówek? aktualnie mam R6A w biampingu, ale chodzi mi po głowie zmiana tweeterow, stad moje pytanie.. jeśli ktoś słuchał to proszę o opinie, bo jeśli nie warto inwestować to nie chce zawracać głowy z sklepie CA i tracic czasu na odsłuch...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery w R6A mają dość ostry tweeter i kiepską zwrotnice(tzn złe nie są, ale mogłyby być lepsze za ta cene :) )- teraz grają u mnie w bi-ampingu(radio z procesorem) i zwrotka na radiu no i jest o niebo lepiej!!! No a woofer z R6A jest bosko-rewelacyjny :) A dlaczego myśle nad zmianą?? no skaczę do góry ale to nie jest jeszcze 100% pewne.. Jeśli bedzie okazja to zapraszam do odsłuchu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostry tweeter , to pojęcie względne ... z czym to współpracuje? Zobacz może jak to gra po rozbrojeniu oryginalnej zwrotki i po puszczeniu systemu pasywnie (czasówka oczywiście zostaje).

 

PS: słuchałem kilka systemów opartych na r6a i bardzo duże znaczenie miało samo radio ... połączenie alpinki9812 ,9833 było dość niefortunne ale pod clarkiem 9175 i co dziwne alpinką 9887 dało się je całkiem przyjemnie odsłuchiwać ... specjalnie nie piszę o wzmacniaczach ,bo w tych autach były DLSy serii A(różne modele ale sam profil brzmienia jest prawie identyczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio pioneer p945r w trybie PRO, wzmacniacz Xtant x604..

 

w wolnej chwili moze zpróbuje rozpiąć zwrotke, ale powiem szczerze teraz woofer mam odciety na dole przy 63Hz a u góry przy 4kHz, a tweeter na dole od 2,5(-2db) ale bij zabij nie pamietam nachylenia.. sprawdze potem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Oryginalnych tweeterów w R6A nie słyszałem (ale słyszałem podobne opinie),wczoraj w końcu zamontowałem swoje R6A (niedługo fotorelacja zagości,ale jeszcze skrzynie sklepie) z gwizdkami od uranium i przerobionymi zwrotkami i naprawdę jest ogień z du... ogólnie rewelka,napędza je alpina V12 1000 a radio to stary pionek 4900 który do zmiany na czasie idzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a woofer z R6A jest bosko-rewelacyjny
no powiedzmy... Ja testowalem je w tych samych warunkach co moje phase i powiem Ci szczerze ze choc kupilem phase w uzywce to nie doplacilbym roznicy zeby kupic r6a... Dodam ze oba wooferki dostaly po 110w rms z Xeteca i graly pod CDA9815 i JVC sh99r

 

[ Dodano: 2009-02-08, 15:33 ]

pisze nie dlatego zeby sie dowartosciowac ale dlatego ze napalilem sie na r6a,ale wczesniej chcialem je uslyszec- i ciesze sie ze nie kupowalem w ciemno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...