Skocz do zawartości

Zasilacz do garażu


Emil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości jak przerobilście wtyczke od Xboxa?

Bo ona tak dziwna... nie wiem jak to zbytnio podłączyć...

 

Mam zamiar kupić taką przejściówkę.. myślicie ze tam idzie tylko + i - czy może jeszcze jakies sygnaly sterujące?

 

http://www.mimport.linuxpl.info/sello/FB6ECE4B-2504-4D8A-9611-45638C05421E.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa 4 zolte kabelki(+) oraz 4 czarne(-), do tego niebieski i czerwony, ktore trzeba zlaczyc, aby zasilacz zalaczyc (pomaranczowa dioda stanby przejdzie na zielona power), ucialem kostke i skrecilem zolte do kupy, oraz czarne. Zasilacz trzyma stabilnie 12 V, mozna podniesc napiecie do 13.8 V w dosc prosty sposob.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja.obcinalem wtyczke. Tam jest z tego co pamietam szesc pinow, trzy zolte plusy i 3 czarne minusy. Dobrze jest na plusie dac jakis wylacznik bo jak zasilacz startuje pod obciazeniem potrafi zalaczyc sie zabezpieczenie. Sa trzy wersje, roznia sie wydajnoscia. Najwiekszy ma chyba 203 W - 17 A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są dwa przewody czarny i żółty tyle ze cienkie, tam się daje rezystor i kondensator a dzięki temu zyskujemy napięcie 13.7 V a nie 12 V. Bugi daj ten link tutaj jak go przerobić.

O link jak to świństwo przerobić: http://cb39fm.blogspot.com/2010/11/zasilacz-135-v-19a.html?m=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zasilacze impulsowe są o wiele wydajniejsze o czym świadczy ich sprawność sięgająca nawet do 98% a nie jak klasycznych na "prawdziwym trafo" max 65-70%. Więc kolego GroH jak się nie znasz to nie pisz głupot bo w tym przypadku większe wcale nie znaczy lepsze.

 

 

 

Juby możesz zaryzykować połączenia ale musiałbyś mieć dwa identyczne zasilacze. A to jest praktycznie nie osiągalne przy zakupie dwóch losowych sztuk. W przypadku gdy będą różne od siebie po połączeniu równoległym popłyną prądy wyrównawcze tym większe im wieksze różnice. A przy obciążeniu prady rozłożą się nie równo co może przeciazyc jeden z zasilaczy i go ugotować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujecie.

 

Kup lepiej zwykły serwerowy zasilacz,  za 70zł-120zł , większośc daje sie przerobić aby startowała bez kompa, do tego co najmniej połowa z nich ma możliwość podbicia napięcia do 13.5V a i wydajność od 40-130A

 

Kilkanaście przerobiłem, i wszystkie śmigają, jedynie nie można kręcić im napięcia na maxa , bo czasem pod większym obciążeniem  protect im się załącza.


O np. ten, i macie 57A...

 

 

post-3212-0-12646100-1389976816_thumb.jpg

post-3212-0-93518700-1389976816_thumb.jpg

post-3212-0-96338300-1389976817_thumb.jpg

post-3212-0-86712700-1389976818_thumb.jpg

post-3212-0-08384300-1389976820_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

tbrek, podrzucisz model tego ustrojstwa? Bo też by mi się coś takiego przydało. 

Piszesz o że to ma 57A, sprawdzałeś? Czy tyle jest napisane na naklejce? 

Chciałbym tym zasilić 2 wzmaczniacze (front + sub) i potrzebowałbym takiego który odda max te ~40-45A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...