Skocz do zawartości

hifonics olympus VIII dylemat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,Forum przeglądam już od dłuższego czasu i powoli montuję sprzęt w aucie.Myślę że niedługo opiszę to w dziale instalacje.Do tej pory na  wszystkie nurtujące mnie pytania znajdowałem odpowiedzi.Teraz jednak mam dylemat.Czy wzmacniacz z tematu jest stabilny w mostku w 2 ohm?Druga sprawa w tej chwili gra genesis q200x  i zestaw radical audio ra 16.2 150 rms(gra to ładnie,ale ,właśnie apetyt...haha),I tu drugie pytanie czy jest sens zmiany,ew rozszerzenia i przejścia na aktywkę( tylko tu może być problem,gdyż gra to pod stacją kenwooda 2 din dnx 7200,która posiada tylko podstawowe cięcia bez czasówek).Pomyślałem sobie,że mógłbym genesisem napędzić tweetery i średniaki,a hifonem kickbassy i w mostku jl12w3v3 2 ,pozdrawiam artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu drugie pytanie czy jest sens zmiany,ew rozszerzenia i przejścia na aktywkę ( tylko tu może być problem,gdyż gra to pod stacją kenwooda 2 din dnx 7200,która posiada tylko podstawowe cięcia bez czasówek)

I aby się przekonać czy taka przesiadka Ci pasuje będziesz musiał przecwiczyć jakieś radyjko z czasami i zwrotką w wersji bardziej rozbudowanej niż w Twoim keniu. Ja tam aktywkę i czasy lubię.

 

 

Czy wzmacniacz z tematu jest stabilny w mostku w 2 ohm?

Producent nic na ten temat nie gada, a z tego co piszesz nie wynika czy suba posiadasz czy się dopiero do zakupu

szykujesz? Suba w 2ohm łatwiej napędzić ale mniej wzmacniaczy znajdziesz ze stabilnym mostkiem w 2ohm.

 

 

radical audio ra 16.2

To jest zestaw dwudrożny a piszesz o średniaku, dokładałeś jakiegoś i zwrotnicę pezerabiałeś?

 

 

 

ale można zawsze spiąć w 8ohm

Jak to jl 12w3v3-2 to odpada bo jedna cewka tylko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz charakteryzuje się o wiele większą wydajnością prądową niż podają katalogi, moc 4x110 W w papierach, zmierzona to o ile dobrze pamiętam to 158W na kanał, także myślę że " powinien " dać sobię radę w mostku,ale ręki nie dam sobie uciąć.

 

Dwóch użytkowników z forum posiada te wzmacniacze, może zajrzą tu i napiszą czy sprawdzali taki układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam popnownie. Odnośnie niejasności JL-a już posiadam właśnie 2 ohm,posiadam takżę 2 hx2 12,ale do nich ,nawet do jednego mostek olympusa będzie za słaby.( nie chcę dokładać trzeciego wzmaka)

 

 


To jest zestaw dwudrożny a piszesz o średniaku, dokładałeś jakiegoś i zwrotnicę pezerabiałeś?

Dokładająć olympusa myślałem właśnie o rozszerzeniu systemu.O co?No właśnie i tu chciałbym odwiedzić któryś ze spotów i posłuchać lepszych systemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego gienka zostawiłbym na górę i w przyszłości średniaka, a hifona dał na dól,Tylko właśnie mam problem ze stabilnością w mostku(wrzystkie suby mam 2 ohmowe) W sumie mogę je sprzedać,i kupić nowe,ale posiadam,jeszcze jeden rodzynek w wersji 2x4-  DLS UR10.Stąd moje pytanie,czy ktoś z chłopaków spinał olympusa 2 ohm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...