Skocz do zawartości

Wzmacniacz + Sub, jaki ??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poprosić o poradę kolegów, którzy się trochę lepiej znają na tym ode mnie.

Chce wsadzić do bagażnika jakiś konkretny bass. Do Hondy Prelude 4 gen. Obecnie mam w niej 2 głośniki na przedzie i 2 na tyle podpięte pod jednostkę Alpine'a i tego nie chciałbym zmieniać póki co. Muzyka jakiej słucham to głownie Czarna i Trance.

Jedyne ograniczenie to pieniądze. 800-1000zł.

Myślałem o podpięciu Lanzar'a Max Pro 12 pod Carpower Hpb-1502. Jednakże nie wiem czy jest to opcja najlepsza =/ Proszę o pomoc i rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzisz suba przy 4-ch głośnikach grających pod samym radiem, to będziesz miał w aucie "chujnię z patatajnią" © Tego się raczej nie będzie dało słuchać.

 

Głośniki mają grać głównie wysokie tony, a bass w nich ma być zredukowany. Z resztą teraz sobie świetnie radzą, więc nie sądzę żeby bass w bagażniku coś spieprzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się grubo mylisz kolego!

 

najpierw piszesz:

 

Witam, chciałbym poprosić o poradę kolegów, którzy się trochę lepiej znają na tym ode mnie.

 

a jak CI człowiek który siedzi w CA mówi że to tak nie zadziała to się z nim nie zgadzasz... to po co Ci te porady?? :)

 

Przeczytaj porządnie FAQ by Nazar, to zrozumiesz że podstawą systemu Car Audio jest przedni zestaw odseparowany w wygłuszonych drzwiach i do tego SKRZYNIA w bagażniku! I to ma napędzać albo jedna 4kanałówka albo 2 dwukanałówki (ewentualnie dwukanałówka z monoblokiem - najrzadziej spotykane)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm matash22 fakt kolega loudxxl sie nie popisal.. ale my nie o tym... sebastian napisz czego oczekujesz od tego grania?? ma robic sporo halasu w i obok auta czy cchesz stworzyc jakas scene gdzie sub bedize mial za zadanie wypelnic pasmo i delikatnie podkreslac niskie tony?? jak juz poznamy dyrektywy do bedzie mozna powiedizec czego Ci trzeba i cos doradzimy;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaproponowanym subie w 1 poście to ma napier... wewnątrz jak i na zewnątrz auta(czyli cyrk w około robić).

Ale...

Może coś z RE Audio ale nie najniższa półka, to samo np. w przypadku Powerbass-a i jakiś lepszy piec od HPB np. POWER lub coś jeszcze lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za tym żeby takie posty jak pisze loudxxl, usówac automatycznie!!! a najlepiej to usówac takich kolesi z tego forum! :P

 

Wystarczy upomnieć wedle mnie. Natomiast "usówać" lepiej błędy ze swojego postu, po uprzednim przeczytaniu :)

 

Koledze zaś Sebastianowi można na początek polecić to. Ono generalnie powinno dać do myślenia. A po przeczytaniu tego można się już zastanowić co zrobić w aucie za te 800-1000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm matash22 fakt kolega loudxxl sie nie popisal.. ale my nie o tym... sebastian napisz czego oczekujesz od tego grania?? ma robic sporo halasu w i obok auta czy cchesz stworzyc jakas scene gdzie sub bedize mial za zadanie wypelnic pasmo i delikatnie podkreslac niskie tony?? jak juz poznamy dyrektywy do bedzie mozna powiedizec czego Ci trzeba i cos doradzimy;)

 

Powiem tak, obecnie mam w samochodzie wspomniane 4 głośniki, dwa w drzwiach przednich, oraz dwa w tylnej półce, które moim zdaniem idealnie się uzupełniają i tworzą ładną harmonię przestrzenną, jednak brakuje im dobrego basu w rodzaju muzyki który słucham. Chciałbym żeby bass był dobrym uzupełnieniem tego co gra w kabinie. Fakt jest też taki, że lubię słuchać muzyki głośno kiedy jestem w samochodzie. Nie zależy mi na tym żeby mnie słyszeli inni na zewnątrz, tylko żebym ja dobrze słyszał ją w środku :) Chciałbym żeby sub dawał ładny, czysty i dynamiczny bass, a nie dudniał tak jak tuba. Myślałem o zmostkowaniu wspomnianego wcześniej carpower 1502 pod Lanzara, bo z tego co czytałem wcześniej na tym forum, to i takie typy w tej cenie, niektórzy z Was dawali. Ewentualnie może jakiś Hertz.

 

P.s Czy aż tak dużym problem jest to że mam 4 głośniki w aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale jest to problem a głównie z głośnikami na tylnej półce. jak chcesz montowac suba to tylne głośniki odłącz albo wykręc całkiem. co do suba jeśli ma grac dynamicznie i czysto to 12'' raczej nie będzie dobrym wyborem poszukaj jakiegoś 10'' w closed PB, RE.

przy takiej konfiguracji przód ( wygłuszony ) +sub i to wszystko pod jakąś 4 kanałówkę to będziesz naprawde miło zaskoczony i zadowolony z odsłuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was specjalistów :), co sądzicie o subwooferach Alpine typ E modele (SBE-1243BR,SBE-12SB), czy są dobre jeśli szukam nie super mocnego dudniącego basu ale raczej czystego głębokiego i miękkiego basu, czy skrzynia zamknięta z tym głosnikiem tez potrafi zejsc, moze ciszej niz otwarta, ale tez baardzo nisko ? I tez w miare zagrać ? (nie musi mi karoseria od auta latać i wciskać mi bembenków usznych:) ) czekam na odp :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...