Skocz do zawartości

Lakierowanie skrzyni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym polakierować sobie skrzynie i dać pierścień z mdf żeby głośnik się w nim schował coś w stylu tej jak na zdjęciu. Moje pytanie jest następujące. Czy całą skrzynie muszę robić żywicą czy tylko przód żeby wyprofilować jak na tym zdjęciu (choć itak nie mam pojęcia jak się za to zabrać) a resztę jakąś szpachla. Chciałbym to zrobić możliwie jak najtańszym i najprostszym sposobem. Na zakończenie dodam że przeczytałem temat o lakierowaniu mdf ale tam nie było odpowiedzi na moje pytania.

post-10158-0-72564000-1388224832_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz oszczędzić sobie roboty, to szpachla natryskowa ( np. Novol ) i spokojnie nakładasz na drewno, o ile masz dobre, lub wyprowadzone krawędzie. Jeżeli nie, to trzeba by wyprowadzić krawędzie. Później prysnąć, przeszlifować i znowu jeżeli to koniecznie prysnąć ( tak do uzyskania gładkiej powierzchni bez dziurek ). Jest to szpachla samochodowa, ale do drewna się nadaje ( trzyma się drewna i drewnopodobnych powierzchni i nie pęka ). Przy natryskowej jest o wiele mniej roboty ( jeżeli powierzchnia jest mniej więcej gładka ).

 

Żeby zrobić jak na załączonym zdjęciu ja bym zrobił normalną skrzynkę i dał pierścień pod głośnik, na to nałożył pończochę i profilował, żeby uzyskać pożądany efekt. Dalej to już jak przy żywicy - maty szklane i dużo żywicy, żeby porządnie wzmocnić. Nie musisz całej skrzyni robić żywicą, tylko ten przód. Na całość później nanosisz szpachlę natryskiem, szlifujesz i kładziesz lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...