Skocz do zawartości

Subwoofer VK 12B67 600W - Subwoofer z wbudowanym wzmacniaczem przestał działać


bolekf2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Subwoofer VK 12B67 600W Active. Całe pudło wygląda na fabryczne. Poniżej zdjęcie wzmacniacza:
http://www.picshot.pl/pthumbs/small/392184/wzmacja.jpg
Tutaj jeszcze foto całości:
http://www.picshot.pl/pthumbs/small/392185/subwoo.jpeg   
"Pudełko" przestało działać.
Radio i same głośniki w autku grają, jedynie ta skrzynia z wbudowanym wzmacniaczem odmówiła posłuszeństwa.
Sprawdzałem czy jest + na wejściu plusowym i REM i niby jest. Masa na GND też jest. Bezpiecznik był spalony, ale po włożeniu nowego dalej wzmacniacz się nie włącza, bezpiecznika teraz nie pali i jest na nim napięcie.

Mam pytanie, czy jeśli sam głośnik byłby uszkodzony na wzmacniaczu powinna palić się dioda "power"? Bo właśnie dioda teraz się nie świeci zupełnie. Ani jedna ani druga, a chyba powinna.
Czy jest jakaś możliwość sprawdzenie wzmacniacza, czy nie jest ubity na amen? A może są tam jakieś typowe usterki i łatwo da się to naprawić.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj to do serwisu.

Szczerze to ja bym wolał chyba oddać do recyklingu  :wink2:

 

 

 

 

 

Tylko czy przypadkiem koszt naprawy tego ryżowca nie przekroczy jego wartości.

 

Raczej na pewno  :wink:

Pomijam już fakt że to nawet nowe sprawne nie nadaje się do tego aby to wozić w bagażniku auta (no chyba że jako obciążenie) - żeby nie było ale niestety miałem  "przyjemność" tego słuchać  :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej formie pytania odpowiem ogólnie - weź sprawdź kablem czy masz zasilanie przy wzmacniaczu. 

Chłopaki - wiemy że VK to wielkie g.... , ale tutaj brak jakiegokolwiek diody/światła - można zajrzeć do ogólnego zasilania.

Prosta sprawa- chyba nie ma zasilania bo nic nie świeci. Dioda Power- zawsze dochodzi do podstawy zasilania.

Raz zajrzałem do VK to i kabel we wzmaku padł na lucie od "przegrzania" się.

Jak zasilanie dochodzi- we wzmaku sprawdzić podstawy miernikiem czy dalej dochodzi- jak niedziała - wywalić wzmaka na zbity pysk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W tej formie pytania odpowiem ogólnie - weź sprawdź kablem czy masz zasilanie przy wzmacniaczu. 
Chłopaki - wiemy że VK to wielkie g.... , ale tutaj brak jakiegokolwiek diody/światła - można zajrzeć do ogólnego zasilania.

Sprawdzałem czy jest + na wejściu plusowym i REM i niby jest. Masa na GND też jest. Bezpiecznik był spalony, ale po włożeniu nowego dalej wzmacniacz się nie włącza, bezpiecznika teraz nie pali i jest na nim napięcie....................................Bo właśnie dioda teraz się nie świeci zupełnie. Ani jedna ani druga, a chyba powinna.

Jak dla mnie to sprawa jest prosta wzmacniaczyk VK upalony  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 brak jakiegokolwiek diody/światła - można zajrzeć do ogólnego zasilania.

Mam na myśli wewnątrz zasilania, ale podstawa.

Czasami można zajrzeć do dobrego wzmaka, do g... wzmaka, a okazuje się że kabelek tuż za ścianką wewnątrz wzmacniacza odpadł, drucik z zaczepu na "lucie".

Troszkę mnie zawsze korci BRAK zasilania. Czasami są to pierdoły, a czasami sprawy poważne.

Dlatego ocenić proste podstawy - jak nie ma nic konkretnego, to na śmietnik, szkoda roboty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...