Skocz do zawartości

2 x Hertz Hx300HE


darus84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Głośnik: Hertz HX300 Hi Energy - 2sztuki

2. Parametry głośnika:

Fs Hz 33
Le mH@1kHz 1,83
Le mH@10kHz 0,56
Vas lit 49,62
Mms gr 167,1
Cms mm/N 0,13
BL T-m 13,57
Qts 0,47
Qes 0,53
Qms 4,40
Spl (1m/2,83V) dB 90
Total driver displacement  lit  2,9
 
3. Rodzaj słuchanej muzyki: Deep House, Berlin Techno - ale skrzynia ma wycisnąć max z głośników (amatorsko db drag na jakichś zlotach) i możliwie maksymalne zejście.
4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia: 19mm mdf
5. Wymiary bagażnika: a raczej wymiary maksymalnej skrzyni oraz portu. Są to wymiary ZEWNĘTRZNE skrzyni. Głośniki skierowane ku guże.cc1.jpg
6. Bass reflex: kwadratowy (mam w planie zrobić port wymienny na 2 strojenia - muzyka i db)
7. Model auta: Fiat Cinquecento
 
Generalanie zbudowałem już wiele skrzyń , ale przy tym projekcie chciałbym zasiegnąć porad bardziej doświadczonych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiele rzeczy rozumiem ale...

 

 ale skrzynia ma wycisnąć max z głośników i możliwie maksymalne zejście.

To idziemy w prawo w czy w lewo? Bo mamy możliwości

-Niskość

-Głośność
-Możliwości auta bez przeróbek fizycznych auta
-Możliwości auta wraz z przeróbkami fizycznymi auta
-Możliwości głośnika
Ale wszystko na raz - takie rzeczy to tylko w "Erze"
Wybierasz kierunek - określ możliwości. Dopasuj potem możliwości, bo przekraczając pewne wartości - niestety tracisz..
Zabawa w to i to - często gubimy się już na głośności 145dB

 

Deep House, Berlin Techno - ale skrzynia ma wycisnąć max z głośników

Deep House itd - podrzuć jakiś kawałek, link, bo tak ogólnie muzy szkoda przy db dragu..

 

Bass reflex: kwadratowy (mam w planie zrobić port wymienny na 2 strojenia - muzyka i db)

Nie jest nie możliwy ale nie jest to rozmowa na jeden raz gdy nie ma konkretów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Deep House itd - podrzuć jakiś kawałek, link, bo tak ogólnie muzy szkoda przy db dragu..

 

np .:

 

 

 


To idziemy w prawo w czy w lewo? Bo mamy możliwości

-Niskość
-Głośność
-Możliwości auta bez przeróbek fizycznych auta
-Możliwości auta wraz z przeróbkami fizycznymi auta
-Możliwości głośnika
Ale wszystko na raz - takie rzeczy to tylko w "Erze"
Wybierasz kierunek - określ możliwości. Dopasuj potem możliwości, bo przekraczając pewne wartości - niestety tracisz..
Zabawa w to i to - często gubimy się już na głośności 145dB

 

Nie chciałbym się skupiać na typowym db dragu , poniewaz 2 takie hertze i zasilający je Rockford Fosgate 1000.1db (1kw @ 2ohm) to raczej mało żeby startować w typowym db drag (no chyba żę się mylę).Dlatego szukam takiego kompromisu - wiem że nie da się mieć wszystkiego i uniwersalnego. Dlatego chodzi mi myśl zrobienia wymiennego portu i powiedzmy jedno strojenie max głośność , a drugie max niskość...

 

 

 


Nie jest nie możliwy ale nie jest to rozmowa na jeden raz gdy nie ma konkretów

 

Mam nadzieję że przybliżyłem więcjej konkretów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja - osobiście - to wybrał bym closed. Akurat lubię czasami sam House, nie rozumiałem, nie słuchałem dodatku Deep, dlatego zaproponowałem utwór, szczerze mówiąc słuchałem takich tematów, ale głównie w... Closed  :rotfl:

Patrząc na port jaki wybrałeś to wybrałeś zasadę typową  -30% powierzchni portu dopuszczalnej dla częstotliwości 35hz? Bo jakoś tak wyszło jak spojrzałem na parametry w BR.

Tylko litraż bym dopasował max do 50litrów, z jednej strony rozumiem drag, ale muza z takim litrażem to troszkę opóźnia się raczej do takiej symfonii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Patrząc na port jaki wybrałeś to wybrałeś zasadę typową -30% powierzchni portu dopuszczalnej dla częstotliwości 35hz? Bo jakoś tak wyszło jak spojrzałem na parametry w BR.

 

Port narysowałem tak od ręki na szybko ,żeby jakiś pogląd wyszedł. 50 litrów dla obydwu głośników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla dwóch..  Ja bym robił dla muzyki wiadomo-closed. Jedynie czego się boję - to ewentualna dynamika, czy nie za wolno ten bas. 

Polemizować można na temat pojemności netto dla każdego głośnika, tutaj chyba samemu określisz pojemność.

50litrów netto dla każdego subwoofera - takie optimum pomiędzy muzyką a db dragiem. Jedyna dodatkowa rada - zrób sobie 2 skrzynie tak po prostu. 

Masz chcesz się bawić ze szczelinami, a co z pojemnościami? Poszerzeni portu to tylko zmiana szerokości i zwiększenie strojenia, ale czy trafisz idealnie? 

JA we własnym warsztacie - bez problemu bym sie pobawił, poeksperymentował, wiem co i jak tworzyć, ale zabawa z mniejsza wiedzą - to już tylko ryzyko. 

Stać cię na taki wzmak, na taki subwoofer - zrób 2 skrzynie. Będziesz miał frajdę z muzyki i lepsze wyniki w dragu. 200zł wielki koszt? Nie przesadzaj..  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...