Skocz do zawartości

Zestaw HERTZA pod pionkiem i pojawił sie problem.


Jan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazłem oficjalnego miejsca gdzie mozna sie przywitac na formu, takze robie to przy okazji :) (juz znalazlem :] )

Troche dłubie przy własnej instalacji caraudio i szukajac rozwiazania problemu trafilem na to forum.

Mam problem z szumem w instalacji mojej prelude, szum jest nie zależny od predkosci obrotowej (nie alternator), nie jest to wina chinch'y (zmieniałem) radio też jest ok bo glosniki w tylnej połce graja bezposrednio na radiu i szumu nie ma. Brak mi juz pomysłow co to moze byc( szum jest w przednich głosnikach wpietych na wzmak) uciazliwy przy niskiej głosnosci, w przerwach miedzy utworami, a muzyki powaznej tez nie da rady posłuchac. Bede wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to pionki tak mają, że szumią, ale zależy też jaki to szum, jak głośny. Jesteś pewny że to nie wina wzmacniacza?

Kolejna sprawa, to fakt, że brak szumów na głośnikach pod radiem niewiele wyjaśnia w kwestii szumów pod piecem, nie ma to żadnego powiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie które chyba tu moge umieścic, jak podłączyc głosniki srednio-niskotonowe i tweetery pod zwrotnice zestawu hertza - zwrotnica, 165 esk i tweeter (http://allegro.pl/item535236644_hertz_esk_165_wybitny_dzwiek_i_masa_gratisow.html)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable sygnalowe z radia do -+ IN ze zwrotnicy do tweetera podpinasz kable do TW +- i do wooferow do WF -+

 

Nowa obserwacja:

przy wlączonym silniku z pauza słychac szum, po dodaniu gazu i podgłosnieniu- szzum na tym samym poziomie ale pojawia sie swist zalezny od rpm(od alternatora) czyli swist jest ale nie jest on problemem bo przy normalnym uzytkowaniu nie wiedzialem o jego istnieniu. Nadal pozostaje ten szum o niewiadomym pochodzeniu. Dodam ze na wylaczonym silniku jest tylko szum o stalym natezeniu nie zaleznie od glośności. W sobote powalcze i zdam relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan, a moze masz uwaloną mase RCA przy tym pionku?poszukaj na forum jak to nprawic.albo...może kabel masowy od wzmaka jest słabo dokrecony do karoserii.akumulatora?

 

P>S>Kabel masowy pociągniety od aku czy od karoserii??

 

na forum ktos pisal ze mial podobny problem do twojego,mial pociagnieta mase od wzmaka do karoserii,pojechal do serwisu pioneera i koles mu pociagnol kabel do akumulatora i wszystko bylo ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedne sygnałowki mam dietz drugie noname przynajmniej mi nic nie mówi nazwa, przy zamianie nie bylo zadnej roznicy czyli raczej nie to

masa jest dokrecona do karoseri w bagazniku razem z masa tylnych swiateł.

wzmacniacz nie dotyka karoserii.

masa radia raczej nie bo na glosnikach podpietych pod radio szumu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy obudowa wzmacniacza czasem nie dotyka karoserii??

Problem byl niejednokrotnie poruszany, poczytaj, poszukaj wyeliminuj zle zasilanie, i uszkodzenie radia-pionki lubia robic takie psikusy...

 

A co, jak wzmak przykręcony do karoserii to źle? U mnie Audison Srx2 przykręcony jest bezpośrednio do blachy pod półką i nic. Żadnego piszczenia, świszczenia, żadnych problemów. Może one u mnie też być powinny, tylko same o tym nie wiedzą? :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zle i czy powinny.. Ja walczylem z Xetec'kiem , najpierw przekonywany o rzekomej petli masy ktora podobno ma szanse wystapic i przez to zbierac zaklócenia z auta. A skonczylo sie na tym ze doszedlem do tego dlaczego sie tak dzialo, wzmacniacz byl "uszkodzony" co prawda bzdura malutka, ale wina lezala po jego stronie. I kiedy tylko obudowa dotykala karoserii poajwialy sie niepokojace zaklócenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa radia raczej nie bo na glosnikach podpietych pod radio szumu nie ma.

 

kolego,u mnie też na głosnikach podpietych pod radio nic nie bylo słychac.to moze byc masa uwalona tylko na RCA(u mnie tak było)

spróbuj połaczyc kabelkiem minus RCA tego pionka z obudową radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

szum znika na lo pass bo to tony wysokie tak szumia, filtr je zaglusza, sprawdz tak jak koledzy ci radza, dotknij chinchem do obudowy radia, i zobacz czy bedzie dalej tak samo, jak nie przestanie, sprawdz na innym radiu.

 

[ Dodano: 2009-02-17, 19:30 ]

ups chwila nieuwagi, odkopalem temat :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...