Skocz do zawartości

Subwoofer


areckifx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zakupu subwoofera ciśnieniowego. Planuje na to wydać max 300zł.

W związku z tym, że mam ograniczoną kwotę, to może polecili byście mi coś co będzie w miarę dobrze grało w Golfie 4.

Ewentualnie może być sam głośnik pod obudowę zamkniętą, którą sam wykonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamietacie, Panowie przedmówcy, temat: "forum umiera", to było tam między innymi poruszane zagadnienie odpowiadania Nowym.

 

Wpisz Kolego areckifx w googlach frazę "subwoofer strefa car audio" i poczytaj tematy.

 

Tutaj masz linka do tematu o niedrogich subwooferach marki STX: http://www.strefacaraudio.pl/topic/24473-subwoofer-stx-sw1024002x2fspp/ (założony przez niejakiego bogus'a1984 ;)), przyzowity sprzęt za nieduże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rookie moze i masz racje z tym subem, w czy on sie nada do cisnieniowych spraw ?

 

Racja, nie ogarnąłem że chodzi o SPL, bardziej sugerowałem się wpisami o w miarę dobrym graniu w obudowie zamkniętej. Do SPL bardziej kojarzy mi się się szczelina i bas-reflex. Tutaj już Kolega musi sprecyzować co rozumie przez pojęcie "subwoofer ciśnieniowy".

Jakieś tam cisnienie raczej wytworzy jak każdy głośnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Crunch v-2600:

Dane techniczne:

2 x 300 W przy 4 Ohms RMS

2 x 400 W przy 2 Ohms RMS

1 x 800 W przy 4 Ohms RMS

Music Power 1200 Watts

Highpassfilter: 10 - 2500 Hz

Lowpassfilter: 40 - 4000 Hz

Zabezpieczenie 4 x 20A

 

Głośnik ma być w obudowie zamkniętej.

W tej chwili mam skrzynie Magnat Edition BR230 1600W, ale jest ona za duża i brakuje mi miejsca w bagażniku.

Najchętniej bym ją wymienił na coś mniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Niby jakiej głupoty?
To, że chcę nie duży subwoofer w obudowie zamkniętej?
nie

samo takie zdanie jak najbardziej ma sens i za te 300zl sporo da sie wybrac

ale polaczenie "maly sub w zamknietej do robienia cisnienia" to glupota!

albo ilosc basu, albo miejsce w bagazniku, albo wydajesz duzo wiecej kasy na odpowiedni glosnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to w oko wpadł mi:

Infinity Ref1260w http://allegro.pl/infinity-ref1260w-compression-mdf-1200w-wroclaw-i3752221567.html na niego wystarczy jeden kanał z tego wzmacniacza.

LANZAR MAX12 1000W http://allegro.pl/lanzar-max12-1000w-compact-mdf-sklep-mlawa-i3763406534.html, tego to nie wiem jak bym podłączył, bo przecież wzmacniacz w mostku ma 800W RMS, a ten głośnik ma 500W,

Lanzar MAXP124 1600W http://allegro.pl/skrzynia-basowa-lanzar-maxp124-1600w-mdf-i3692737901.html i myślę, że ten najlepszy byłby pod mostek, bo ma 800W RMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj i kup HX2. Wystqarczy mu 20L w skrzyni zamkniętej i sporo prądu. Ale będzie mała skrzynka i spore ciśnienie.

Wzmacniacz może mieć i 2000 watt i bez problemu możesz go podpiąć pod głośnik rzędu 100 watt. Wystarczy ruszyć głową i użyć prawidłowo Gaina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Infinity Ref1260w http://allegro.pl/in...3752221567.html na niego wystarczy jeden kanał z tego wzmacniacza.
sasiad mial i zamienil na 8" w b-r po 5min sluchania ;)

 

 lanzarow rozumiem ze nie sluchales?

 

mam 12" STXa w zamknietej skrzyni 30 litrow. cisnienie potrafi zrobic, ale efektywnoscia niegrzeszy. w odroznieniu od w/w potrafi zagrac zroznicowanie i nisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem lanzarów, STXów HXów, ani żadnych z podanych wyżej. Dlatego nie wiem co wybrać.

A budżet też mam ograniczony.

Nie potrzeba mi jakiegoś wielkiego bum, tylko dobrego basu, żeby jadąc samochodem móc posłuchać głośno muzyki i się nią delektować, bez obaw, że już więcej basu nie mogę dodać. Chcę subwooferem odciążyć głośniki wewnątrz samochodu, które grają w miarę dobrze, ale przy głośnej muzyce, niestety już bas nie wyrabia.

Trochę chaotycznie napisane, ale myślę, że mnie zrozumieliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chcę subwooferem odciążyć głośniki wewnątrz samochodu, które grają w miarę dobrze, ale przy głośnej muzyce, niestety już bas nie wyrabia.
Trochę chaotycznie napisane, ale myślę, że mnie zrozumieliście.

Już kumam. Kup cokolwiek, wszystko co podałeś spełni Twoje wymagania. Każdy z tych subów zapewni ci spore dudnienie i "odciąży" głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


LANZAR MAX12 1000W http://allegro.pl/la...3763406534.html, tego to nie wiem jak bym podłączył, bo przecież wzmacniacz w mostku ma 800W RMS, a ten głośnik ma 500W

Głośnik ma 275 W RMS na aukcjach allegro oszukują z tymi 500 W.... Ogólnie głośnik dobry do robienia hałasu głośny słychać z daleka ale mimo wszystko dobrze go wspominam więc za tą cenę jest bardzo dobry :) tyle że miałem go w obudowie br więc nie wiem jak zagra w zamkniętej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z drugiej strony zwroc uwage ze tacy podkrecaja bas w radiu, co powoduje "niewyrabianie sie glosnikow" :P

Tacy jak to określiłeś podkręcają bas i wszystko gra fajnie jak gra w miarę cicho, ale jak chce się posłuchać głośniej to trzeba zmniejszać bas i traci się cały efekt.

 

jezeli glosniki jada na radiu bez HPFa to nic nie odciazysz glosnikow

Radio to ALPINE CDE-9882Ri, a podłączone jest do fabrycznego wzmacniacza poprzez RCA których posiada 3 pary, a więc pozostaje mi jeszcze jedna para do subwoofera. No i radio posiada HPF dzięki czemu chcę podłączyć subwoofer. Gdyby nie miało HPFa, wtedy zainwestował bym w mocniejsze głośniki wewnątrz samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj całość. Nie mylę pojęć. Wiem co to jest filtr górnoprzepustowy (HPF) i dlatego, że radio go posiada postanowiłem odciążyć głośniki wewnątrz, subem w bagażniku, który korzystać będzie z filtra dolnoprzepustowego (LPF) wzmacniacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...